.[ ČeskéHry.cz ].
Reasnovský pokus
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hudba / Zvuk
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 25. srpen 2008, 06:06:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za obsáhlou odpověď, ty Korgy 250, 300 vypadají dobře. S těmi kontrolery máš určitě pravdu, já uvažoval jen o velocity a všechno ostatní dodělávat v editoru (na současných klávesách mám jen pitch band tlačítka) a je asi blbost hledat kompromis když jsou midi klávesy s tolika kontrolery za pár korun

A další otázka co na komponování, a jak to vychází cenově? Určitě bych chtěl něco s podporou VST pluginů, a aby tam šla dělat jak orchestrální hudba tak elektronika Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Amorph



Založen: 06. 09. 2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: 25. srpen 2008, 09:32:29    Předmět: Odpovědět s citátem

2Mem: celkem slusny mastery s hammer mechanikou dela Fatar, pokud ches urcite spis stage piano, tak taky neni marny Roland D700 (je to uz starsi model, takze by se asi dal sehnat za dobrou cenu), ma opravdu vybornou mechaniku. Clavinova samozrejme taky volba. No nejlepe proste zajit do obchodu a vyzkouset. A jinak souhlasim, ze bych kontroler a master spis neslucoval. Mozna bych jen koupil stage piano, ktery bude mit pitch a modulacni kolecko (o moc vic parametru pri hre stejne nestihas menit) a k tomu teda nejaky mrnavy treba dvou a pul oktavovy controller se spoustou kroutitek a faderu, pripadne controller uplne bez klaviatury - v idealnim pripade ho proste polozis na ten master a mas vsechno po ruce.

Co se tyce software, tak pro komponovani orchestralni hudby asi zalezi, jestli si vic rozumis s pianorollem, nebo s notama. V prvnim pripade bych volil Cubase, v druhem treba Sibelius nebo podobny notacni program. Ale pokud chces zaroven delat i elektroniku, nebo stylovou vsehochut, tak rozhodne ten Cubase. Plnej Cubase 4 ted stoji cca 14K, ale rek bych, ze pro vetsinu domacich pouziti ti bude bohate stacit i odlehcena verze Studio, pripadne jeste odlehcenejsi Essentials. Mrkni kdyztak na www.disk.cz, maj tam u cubase nekde tabulku porovnani vlastnosti. Ale aby to nevypadalo, ze tu tlacim jen Cubase, tak treba Sonar ti nabidne v podstate to same za podobne penize v malinko jinem uzivatelskem rozhrani;)

Pokud bys hledal dalsi info, tak neco malo asi najdes treba na tehle forech www.electrozone.cz nebo forum.antonincharvat.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 25. srpen 2008, 10:51:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Amorph: Ta fóra jsi mi neměl ukazovat, teď budu přemýšlet kde si vybudovat něco podobného Wink

_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Amorph



Založen: 06. 09. 2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: 25. srpen 2008, 11:04:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Hehe, tak vitej do klubu;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
metamorphium



Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 25. srpen 2008, 11:56:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to já Cubase tlačím nekompromisně. Smile Vyzkoušel jsem ledasco, ale nakonec jsem u ní zakotvil (momentálně verze 4). Větší problém jsou pak (co se investic týče) VST knihovny.

Já používám na orchestry VSL (www.vsl.co.at),
Sbory mám od EWQL (http://www.soundsonline.com/EastWest-Quantum-Leap-Symphonic-Choirs-pr-EW-165.html),
elektrickou kytaru taky od VSL, synťáků mám několik od Atmosphere, přes Distorted Reality až k Seismic + mám nějaké vyložené generátory syntéz - pro speciality si to programuju sám v PD. Na ethno mám RA a Ethno World 4. Plus spoustu dalších vyhozených peněz. Když jsem si to jednou počítal, tak bych si za cenu těch knihoven koupil auto. Very Happy
_________________
You're almost up!
http://www.cbe-software.com
http://www.juliathegame.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
metamorphium



Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 25. srpen 2008, 12:03:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Amorph napsal:
Co se tyce software, tak pro komponovani orchestralni hudby asi zalezi, jestli si vic rozumis s pianorollem, nebo s notama. V prvnim pripade bych volil Cubase, v druhem treba Sibelius nebo podobny notacni program.

Ale pro produkci hudby (pokud z toho má vypadnout hudba a ne noty pro orchestrální hráče) jsou notátory naprosto nevhodné. Nulová postprodukční vlastnost, většina věcí jako jemné předrážení not kvůli lepšímu zvuku třeba u sborů téměř nejde udělat aby se nerozsypala celá notografie. Můžeš taky zapomenout na křivky a detailní parametrizaci. Navíc dost často se dělá to, že do zvuku VST přimícháš pár živých nástrojů, což kvalitativně posune celou věc o kus výše, takže Logic nebo Cubase ano, Finale, Sibelius a spol je no go.
_________________
You're almost up!
http://www.cbe-software.com
http://www.juliathegame.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Amorph



Založen: 06. 09. 2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: 25. srpen 2008, 12:36:44    Předmět: Odpovědět s citátem

VSL jo? No to je trochu drazsi, to je fakt.
Ja jsem od East West koupil celej bundle - orchestr, sbory, RA a boesendorfer a za tu cenu max. spokojenost. Pred tim jsem delal jeste par soundtracku s VSL v Kontaktu a Siedlaczek Complete Collection, ale s EWQL se mi dela daleko lip. No auto uz bych si za to mozna taky pomalu koupil, ale nevim, jestli bych si s nim uzil tolik srandy:) Ale ja ty knihovny nakupuju vzdycky na konkretni soundtrack, takze se to vlastne zaplati...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 5. září 2008, 09:23:48    Předmět: Odpovědět s citátem

metamorphium napsal:
Kdybych si dneska kupoval kladivkovou mechaniku, koupil bych si opet Korga, konkretne tohohle: http://tinyurl.com/5mgs7x

OK, tak už čekám PPL, měli by tu být za hodinku (s tím SP-250, 300 zatím nikde, a četl jsem na ní i horší preview než na 250) Wink Až si to za týden nechám nadělit k narozeninám, tak se podělím o zážitky a jak působí přechod z obyčejného midi keyboardu casio na takovýhle typ mechaniky Cool
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 8. září 2008, 19:20:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže nainstalováno, odzkoušeno, a je to bomba, naprosto nesrovnatelný feeling i zvuk v porovnání s hraním na obyčejný midi keyboard, i moje neumělé brnkání tím hned získalo o řád jiný rozměr Smile Takže díky všem za rady a pianu zdar Cool
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 21. prosinec 2008, 20:48:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Aby to tady úplně neumřelo, tak pro zájemce jedna živá nahrávka takové jednoduché improvizace co jsem si zkoušel (nahrávané přímo přes audio-out do zvukovky)
http://nepsin.com/share/mems_play_05.mp3
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 21. prosinec 2008, 22:08:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkné, skoro bych až řekl super. Pěkně se to poslouchá. I brácha souhlasí. Wink
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 21. prosinec 2008, 23:57:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Jé dík Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Amorph



Založen: 06. 09. 2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: 22. prosinec 2008, 00:30:57    Předmět: Odpovědět s citátem

leze ti tam fura brumu, skoro jako bych ten zdroj pocitace mel pred sebou:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 22. prosinec 2008, 08:46:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Amorph: A to jsem kvůli tomu extra kupoval externí zvukovku (Creative X-Fi) a stejně musím mít audio-out naplno a line-in taky. Nebo pro nahrávání z těchto hudebních nástrojů potřebuju speciální zvukovku? Liší se tam třeba impedance nebo něco? Dík za info

Jinak PC mám připojené přes line-interactive UPS, a ten brum slyším naopak v tom pianu (ve sluchátkách) ve chvíli kdy tam připojím ten kabel do line-in zvukovky (a ta je připojená přes USB)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Amorph



Založen: 06. 09. 2007
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: 22. prosinec 2008, 11:40:51    Předmět: Odpovědět s citátem

Problem bude bud s nejakou nedoresenou zemnici smyckou (USB podle me neni odstinene), nebo s tim, ze ti to chytaj audio kabely. Dost se to da eliminovat pouzitim symetrickych kabelu (trizilovy mikrofonni). X-Fi (stejne jako ostatni soundblastery) neni zrovna karta na hudbu, ale primarne na hry. Jak je to na ni s odstinenim prevodniku, kdo vi. Taky je otazka, jak presne to mas zapojene - je to dvema mono kabely s TRS koncovkami, nebo to je pres cinche, nebo to vedes jeste nejaky jinak? Pokud to chces resit dal, tak asi nejlepsi zkusit forum www.electrozone.cz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hudba / Zvuk Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna