.[ ČeskéHry.cz ].
Má amatérská tvorba

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hudba / Zvuk
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stephe



Založen: 20. 06. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: 20. červen 2009, 14:11:10    Předmět: Má amatérská tvorba Odpovědět s citátem

Zdravim, nedavno jsem se, z ciste zvedavosti, zacal venovat skladani muziky a stvoril par "pokusu". Puvodne to meli byt skladby do meho herniho projektu, ale nakonec jsem jej musel pozastavit, kvuli nedostatku casu..pote jsem trochu experimentoval a prislo mi lito zahodit ten cas, ktery jsem do toho vlozil. Proto sem prikladam par mych vytvoru, sice neni velice o co stat, ale myslim ze lepsi nez dratem do oka.. Very Happy

exitus - puvodne song do meho herniho projektu jakozto intro
nwo - orchestrialni skladba
dnb - pokus o dnb s orchestrem
hall of the mountain king - nedodelany dnb remix celkem znameho songu (hraje ho i apocalyptica, ale uz nevim od koho je puvodni verze)

nakonec dva songy z davne dnb doby:
paranoia
skyfire

btw jsem zacatecnik => kritika by mi pomohla, diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 20. červen 2009, 18:38:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Pouštěl jsem si Hall of the mountain king... není to špatné, ale je z toho hrozně slyšet, že je to nahrané nějakým syntetizátorem, takže to zní dost blbě. Moc se v tom nevyznám, takže ti neporadím jak to vyřešit Smile

Pak jsem si pustil exitus a z toho to už tolik není znát. A je to docela dobrý.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sulthan



Založen: 24. 10. 2007
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: 20. červen 2009, 22:35:37    Předmět: Re: Má amatérská tvorba Odpovědět s citátem

stephe napsal:
nedodelany dnb remix celkem znameho songu (hraje ho i apocalyptica, ale uz nevim od koho je puvodni verze)


viz http://en.wikipedia.org/wiki/In_the_Hall_of_the_Mountain_King

Jinak se mi to velmi libi. Nema to sice nejakou velkou hudebni myslenku, ale ke hre nebo intru hry se mi to zda vyborny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Vozka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: 20. červen 2009, 22:39:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Hall of the mountain king bych se rozhodně nikde nechlubil, to je imho děs běs. "Dnb" jsou spíš breaky než dnb, ale to nic nemění na tom, že tohle i zbytek se mi zdá co do kompozice dobrý Smile . Zvuk zní ale taky strašně, jako by vůbec neměl výšky, kromě toho si moc neděláš hlavu s dynamikou. Už delší dobu hraju jen na rytmické nástroje, tak se vyjádřím k nim - kdybys třeba v exitusu trochu zvednul hlasitost kopáků a pohrál si s akcenty na snare (základ je třeba mírně zvednou hlasitost u těch, které jsou na dobu, ale přijde na to, jakého efektu chceš dosáhnout) anebo přidal s citem pár ghoststroků (=velmi tiché údery, které obalují hlavní rytmické frázování) na snare nebo i na kopák, rázem by rytmus měl mnohem větší groove a odsýpal by.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fr4m3



Založen: 23. 11. 2007
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: 21. červen 2009, 09:56:43    Předmět: Odpovědět s citátem

No na to,že si s tím teprve začal je to docela povedené.

A můžu se jen zeptat, udělal si to z nějakých free samplů nebo si něco zpirátil nebo sis to nahrával sám? Jen tak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stephe



Založen: 20. 06. 2009
Příspěvky: 4
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: 21. červen 2009, 18:29:24    Předmět: Odpovědět s citátem

jo diky, profik fakt nejsem Sad hudbe se venuju teprve rok, mozna rok a pul, kdy jsem zacal hrat na elektriku. basy jsou vyraznejsi asi z toho duvodu, ze ted hraju na baskytaru a uz je to moje domena Razz

slo mi hlavne o kompozici, orchestr zni jako synth, protoze to synth je (edirol orchestra, daji se najit urcite i lepsi, ale me to pro zacatek stacilo, uz tak lepsi nez midi, ve kterem jsem to puvodne skladal). priznam se, ze bicim moc nerozumim, pouzival jsem samply (u tech dnb), ze kterych jsem potom slicerem poskladal, pote jsem zacal pouzivat plugin stormdrum (v tom exitu jsou bici dost nevyvazene, protoze jsem pouzival nekolik kitu), na kytary mam steinberg virtual guitarist (puvodne jsem si je chtel nahravat sam, ale nemam kvalitni zvukovku - bohuzel ani prachy na ni).

vsechny skladby jsou nahrany fl studiem. snazil jsem se o co nejlepsi kvalitu, ale mam se jeste hodne co ucit

nyni se snazim skladat neco okolo industrialu (snad exitus to aspon trochu pripomina Very Happy). frank klepacki ze me asi nikdy nebude, ale jde mi hlavne o to poteseni

btw: ke ghoststrokum jsem se zatim moc nedostal, poradne jsem to jeste nikde neslysel. kopaky jsem mel puvodne nahlas, ale vydavalo to divny traskavy zvuk, ktery me prinutil je ztlumit, snare mi tak celkove prisel nevhodny, ale lepsi jsem nemohl najit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hudba / Zvuk Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna