.[ ČeskéHry.cz ].
Jak pomoci SDL prehrat MP3 jako WAV - kvuli mixovani

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hudba / Zvuk
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Poky



Založen: 29. 06. 2009
Příspěvky: 184
Bydliště: Písek / Plzeň

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 12:20:03    Předmět: Jak pomoci SDL prehrat MP3 jako WAV - kvuli mixovani Odpovědět s citátem

Zdar - mám problém v SDL_mixeru. Přehrávání zvuků (Mix_Chunk) zvládá pouze WAV(jsou tam ještě další ale ty ani neznám, natož abych je použil) a já bych potřeboval přehrát MP3 (Mix_Music) - přetypování přes reinterpret_cast hazí neodesílat, takže tato možnost odpadá. Nevíte někdo jak nato ?

Díky

MODERATOR: zmena nazvu temate - pojmenovavejme problemy spravnymi jmeny


Naposledy upravil Poky dne 12. srpen 2009, 12:45:11, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 12:34:38    Předmět: Odpovědět s citátem

asi to nebude to, co potřebuješ.. ale k otázce v titulku na převod mp3 do Wav lze použít freeware program Audacity Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Poky



Založen: 29. 06. 2009
Příspěvky: 184
Bydliště: Písek / Plzeň

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 12:44:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky ale toto nepotřebuju.. já mám program na převod z MP3 do WAV, ale ja nechci v mém programu přehrávat WAV, nýbrž MP3! Načíst MP3 umim to udělá Mix_LoadMUS - jenomže ten ukládá v podobě struktury Mix_Music a já potřebuju Mix_Chunk. A do této struktury umím nahrát pouze WAV pomocí Mix_LoadWAV Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 14:29:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtít můžeš cokoli, ale nevím, jestli SDL_mixer umí přehrávat jako zvuky i něco jiného než WAV. Já s tím ve svých starých hrách problém neměl - zvuky jsou stejně velmi krátké a navíc mono (kvůli umísťování v prostoru).

Jinak SDL_mixer je opensource, podporu MP3 si tam můžeš dopsat Wink. Teď mě ještě napadá, že si můžeš sám zkonvertovat MP3 na WAV a to teprv předat k načtení do SDL_mixeru (aby to na disku mohlo být MP3).
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 14:38:15    Předmět: Re: Převod MP3 do WAV Odpovědět s citátem

Poky napsal:
přetypování přes reinterpret_cast

Shocked

Jinak co jsem googlil, tak tady týpkovi to v podstatě funguje:
http://www.daniweb.com/forums/thread161557.html#

Na wiki je článek jak přehrát Ogg Vorbis pomocí SDL_Audio:
http://newwiki.ceske-hry.cz/P%C5%99ehr%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD_hudby_ve_form%C3%A1tu_Ogg_Vorbis
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Poky



Založen: 29. 06. 2009
Příspěvky: 184
Bydliště: Písek / Plzeň

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 15:34:39    Předmět: Odpovědět s citátem

To Ladis: Umí to. Přes metodu Mix_LoadMUS

To Quiark: Toto vím, že funguje. Sám to teď mám vyřešené stejně, ale problém je, že nejde mixovat (přehrát víc zvuků najednou).

SDL_mixer rozděluje jakoby audio na dvě věci: Hudbu a zvuky:
-HUDBA má podporu MP3, ale nejde mixovat dohromady (nemá kanály)
-ZVUKY mají podporu pouze WAV, ale JDOU mixovat dohromady (má 8 kanálů)

Problém: Potřebuju umět mixovat MP3
Postup: Převést v programu MP3 na WAV a načíst jako ZVUK

Už chápete ?


Naposledy upravil Poky dne 12. srpen 2009, 17:29:14, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 16:13:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak stáhnout nějakou knihovnu na MP3ky a prostě to při hraní dekomprimovat. Ten článek na wiki to tak dělá, jen pro Ogg Vorbis.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 16:47:36    Předmět: Odpovědět s citátem

knihoven na prevod je spousta - jak encoderu tak decoderu - staci se poptat strycka googla...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 16:50:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Poky napsal:
Převést v programu MP3 na WAV a načíst jako ZVUK


Řešilo se zde už mnohokráte.
Hudba (mp3/ogg) se streamuje, tedy načítá z disku po částech a dekomprimuje za chodu. Zvuky (wav) se načtou do paměti celé, aby jejich přehrávání ve hře bylo rychlé.
Některé hry mají zvuky ve formátu mp3/ogg z důvodu úspory místa na disku, ale jinak se do paměti načtou celé a hned při načtení dekomprimují, tedy výsledek jako u wav.
Pokud načteš hudbu jako zvuk, zabereš tak nesmyslně obrovské množství paměti. Hudbu tedy nech v mp3.
SDL neznám, už ten název je mi nesympatický, ale jistě musí jít přehrávat hudbu na víc kanálech (a tedy jí mixovat). Podívej, zda se při načtení nebo přehrávání volá číslo kanálu, pokud pouštíš víc písniček, každá musí mít kanál svůj. Pokud to nejde, tak to bude omezení knihovny a dále doporučuji fmod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poky



Založen: 29. 06. 2009
Příspěvky: 184
Bydliště: Písek / Plzeň

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 17:27:51    Předmět: Odpovědět s citátem

OK děkuju všem za rady, zejména franzovi. Díky. Asi to udělám skrátka tak že mp3 převedu do wav.

Jinak hudba nemá kanály - to má právě jenom zvuk - viz tak jak jsem to napsal v mém poslední příspěvku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 12. srpen 2009, 17:33:20    Předmět: Odpovědět s citátem

niekto necita dokumentaciu
citace:
Mix_LoadWAV() -- Helper macro to load a WAV sample from a filename (Note: The name is misleading. It also supports OGG, MP3, MOD and MIDI)

takze vie aj ine ako WAV. ale zase pozor kvoly sprostym patentom SDL_mixer nemusi obsahovat podporu pre MP3. takze by som pre istotu skusil aj OGG. takze bud previest vsetko do OGG (co by bolo vhodnejsie) alebo najst uz kniznicu s MP3 podporou.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slappy



Založen: 31. 07. 2009
Příspěvky: 169
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: 13. srpen 2009, 09:32:41    Předmět: Odpovědět s citátem

nou napsal:
niekto necita dokumentaciu
citace:
Mix_LoadWAV() -- Helper macro to load a WAV sample from a filename (Note: The name is misleading. It also supports OGG, MP3, MOD and MIDI)

takze vie aj ine ako WAV. ale zase pozor kvoly sprostym patentom SDL_mixer nemusi obsahovat podporu pre MP3. takze by som pre istotu skusil aj OGG. takze bud previest vsetko do OGG (co by bolo vhodnejsie) alebo najst uz kniznicu s MP3 podporou.


No ja tu dok poznam odpredu-dozadu a Mix_Chunk *Mix_LoadWAV(char *file) pre SDL_mixer 1.2.5 dokaze nacitat len
citace:
This can load WAVE, AIFF, RIFF, OGG, and VOC files.


Pre MP3 sa pouziva SMPEG a minimalne bude treba zbuildovat mixer s podporou MP3 aby Load_WAV fungovalo aj s MP3 takto:
do makefilu treba pridat
kód:
DEFINES   := -DWAV_MUSIC -DMOD_MUSIC -DMID_MUSIC -DUSE_TIMIDITY_MIDI -DMP3_MUSIC -DOGG_USE_TREMOR -DOGG_MUSIC


Neviem ci uz na Winoch to nie je implicitne zbuildovane, ale ja som si buildoval sam...
Inak neodporucam MP3 ale radsej OGG Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hudba / Zvuk Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna