.[ ČeskéHry.cz ].
nahrávání zvuků přes diktafon

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hudba / Zvuk
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 2. březen 2010, 23:49:17    Předmět: nahrávání zvuků přes diktafon Odpovědět s citátem

Má někdo zkušenost s dedikovaným diktafonem? Nahrává to kvalitně, nebo srovnatelně s integrovanými nahrávači v dnešních mobilech a mp3 přehrávačích? Chtěl bych nahrát nějaké zvuky do hry v terénu, někde jsem četl, že zvuky do vietcongu se nahrávaly diktafonem, ale to bylo před lety... nevím, zda to má smysl dnes kupovat, zda se tím dají pořídit královské zvuky, nebo to nahrává v nějakém quicktime AMR formátu v telefonní kvalitě, kterou je nutno retušovat ve studiu

http://www.alza.cz/SearchAdvanced.asp?EXPS=diktafon
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasemburak



Založen: 07. 01. 2008
Příspěvky: 63

PříspěvekZaslal: 3. březen 2010, 01:49:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem pořídil na nahrávání klasický mikrofon přes USB.

http://www.music-store.cz/testy2.asp?ID=1283

Jinde najdeš lepší cenu ( taky je jen dobrej popis výhod ) a jde použít na vše od podcastů, zvuky, hlas.

Na nahrání přes notebok stačí Audacity. Diktafon mi byl kdysi rozmluven, i když možná má někdo zkušenost jinou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 3. březen 2010, 17:41:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten USB mikrofon vypadá být fajn, navíc tam odpadá potřeba zvukové karty pro A/D (osobně jsem kupoval kvůli nahrávání z line-in externí Creative X-Fi a byl jsem dost zklamaný), jen někde (v avmanii na živě?) si myslím stěžovali, že se tam projevuje zpětně nějaký brum přes to USB... na svém PC jsem brum částečně pořešil napájením z line-interactive UPS a převedením dalších spotřebičů na jiné zásuvky

U těch levných digitálních diktafonů nebo mp3 přehrávačů s možností záznamu bych měl obecně obavu o kvalitu, pokud bys měl zájem, můžu třeba nahrát záznam ze Sony Walkmanu (ale s mp3 přehrávači asi zkušenost máš). Tchánovi jsem před lety digitální diktafon pořizoval (nějaký Olympus), ale kde je mu konec netuším, a mám dojem že ten záznam nebyl nic extra
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1553

PříspěvekZaslal: 3. březen 2010, 21:59:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Na nahrávání spíš něco takového:

_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dynamite Dan



Založen: 26. 08. 2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: 23. duben 2011, 13:06:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

já mám digitální diktafon Philips Voicetracer 600. Soubory ukládá v MP3. Přinesl sice mnoho světla do mého života, ale zvuky ke hře bych s ním nahrávat nechtěl. Asi nebere některé frekvence, kvalita se spíš blíží tomu nahrávání přes mobil. Má externí vstup na mikrofon, ale ten jsem zatím nezkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hudba / Zvuk Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna