.[ ČeskéHry.cz ].
Java :: vstup

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Java / J2ME
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 17. květen 2010, 00:03:26    Předmět: Java :: vstup Odpovědět s citátem

Zdravím,
dělám nějaké nadstandartní úkoly do školy a narazil jsem na úplně triviální problém, který se mi nedaří vyřešit...
Neskolilo mě zadání úlohy, nýbrž čtení ze standartního vstupu...

Normálně čtu toto

počet slov
slova
počet dalších slov
slova
a znova od začátku

a končím když "počet slov" (to první) je rovno 0...jenže...ejhle...
Ono to skončí infinite loopem a já nevím proč...
Nejprve jsem myslel, že je to nějakej problém s tím vyprázdňováním vstupu...ale ať se snažím jak se snažím...tu poslední nulu to prostě nechce přečíst a na něco to čeká...

Ještě zajímavé bylo, že jakmile jsem za tu nulu dal konec řádku...tak to proběhlo...no jo, ale jak to přečíst, aniž by tam ten konec řádku byl...stát se to asi může...já fakt jinak nevím...

Nechápu proč to čtení je vymyšlené takhle posratě...se mi to nelíbí...fuj fuj...

Díky za radu...

PS: na čtení používám Scanner...čísla - nextInt + nextLine pro vyprázdnění a na řádku (je to tak v zadání) string - nextLine...
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1822

PříspěvekZaslal: 17. květen 2010, 00:56:24    Předmět: Re: Java :: vstup Odpovědět s citátem

VODA napsal:
Zdravím,
...
Nechápu proč to čtení je vymyšlené takhle posratě...se mi to nelíbí...fuj fuj...
...

Mne sa zda, ze je to v sulade s dokumentaciou aj zdravym rozumom. Mas nejaky lepsi napad, nejaky ne-fuj, ne-fuj? Smile Snad veris tomu, ze pani v Sun su sprosti? Very Happy
Ak to mas takto "zadane", tak proste za tou poslednou nulou musi byt novy riadok. Keby tam nebol, podla coho by si potom chcel urcit, ci uz uzivatel (toho si nemusis predstavit ako cloveka, co do toho tuka Smile) ukoncil vstup a nebude zadavat nejake dalsie znaky? That's it. Kazdopadne cesta z toho je, ale nie som si celkom isty, ze to bude pouzitie Scanner tak, ako si ho opisal :]
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 17. květen 2010, 01:03:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě to neříkej, já bych tam taky čekal konec řádku, ale po několika testech jsem usoudil, že to tak není...vstup, který mi předhazuje validátor, to tam prostě nemá...proto mi tam vzniká ten infinity loop a validátor mi vyhazuje time limit exceeded...
Zkoušel jsem tomu mému algoritmu zadat nějaké šílené parametry aby to trvalo co nejdéle (bez čtení vstupu) a program v pohodě proběhl...i když se špatnými výsledky...
Já nevím...už se tady s tím peru asi 4 hodiny...a to se chci ještě učit na zkoušku... Wink
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 17. květen 2010, 01:12:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem nakonec udělal chybu já...čtení bylo správně, ale mě na určitým typu dat ten algoritmus opravdu překročí časový limit...
Wink

Nj...i tesař se někdy utne... Wink
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Java / J2ME Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna