.[ ČeskéHry.cz ].
PHP5 Power Programming

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Web Development
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 24. červen 2010, 15:58:19    Předmět: PHP5 Power Programming Odpovědět s citátem

Čau,
rád bych slyšel váš názor na jednu věc. Už nějakou dobu mám v počítači tuhle knížku (je volně ke stažení). Chtěl bych si jí přečíst. A jak jsem ji začal číst, tak mě napadla šílená myšlenka, že bych ji mohl postupně jak ji budu pročítat i překládat do češtiny (je mi jasný, že výsledek nebude profesionální, ale budu se snažit). No a teď přichází otázka, mělo by to nějaký smysl, kromě toho, že si prohloubím znalosti PHP a zlepším v překladatelských schopnostech? Jde o to, že ta kniha byla psaná těsně před vydáním PHP 5, dnes už je verze 5.3, která má mnoho věcí navíc oproti první páté verzi. Co si o tom myslíte? Bude mít pak smysl pro někoho si ten překlad přečíst, nebo už se bude jednat o příliš zastaralý popis jazyka?

PS.: nevíte o nějaké knize volně ke stažení co se zabývá již PHP 5.3 a vyšším?
_________________
Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 24. červen 2010, 16:24:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Možná by to mělo větší smysl u nějaké pokročilejší literatury. PHP je hrozně o ničem Smile
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
puck



Založen: 24. 06. 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: 24. červen 2010, 16:32:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta kniha už je přeložená jako "Mistrovství v PHP 5". Ale tak jestli o tom víš a de ti jenom o ten cvik z překladu, tak sry za OT.

Naposledy upravil puck dne 24. červen 2010, 16:49:09, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 24. červen 2010, 16:37:22    Předmět: Odpovědět s citátem

puck napsal:
Ta kniha už je přeložená jako "Mistrovstí v PHP 5".


Aha, dík za info to jsem nevěděl.

EDIT: Tak ale muj překlad by měl výhodu, že by byl volně ke stažení, což by zájemce určitě ocenil.
_________________
Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 24. červen 2010, 17:57:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Nechci nějak poučovat, ale podle mě překládat cokoliv o PHP je zbytečnost. Na internetu se toho válí tuny a jak sám píšeš knížka ani nepracuje s PHP 5.3 a první verze PHP 5 byla místy bugová.
Další věc je pak legálnost překladu. Pokud se CZ překlad prodává, pak by se to nemuselo zrovna 2x líbit nakladatelství, které si za licenci na překlad zaplatilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 24. červen 2010, 19:06:33    Předmět: Odpovědět s citátem

perry napsal:
Další věc je pak legálnost překladu. Pokud se CZ překlad prodává, pak by se to nemuselo zrovna 2x líbit nakladatelství, které si za licenci na překlad zaplatilo.


Řídím se podle licence originálu http://www.opencontent.org/openpub/ . A pokud se to nebude líbit nakladatelství tak se můžou jít bodnout, páč od nich nic nekopíruju a oni za možnost překladu podle mě taky nic neplatili (jestli jednaj v souladu s licencí).
_________________
Twitter
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Web Development Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna