.[ ČeskéHry.cz ].
Čtyři elementy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 14. prosinec 2010, 22:33:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Já s tím chlapíkem teda problém nemám, odkud se vzal bude hráčům jedno a mně tam pasuje dobře.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 14. prosinec 2010, 23:23:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Sám o sobě je dobrý, ale když se podíváš na chlápka a pak o kousek dál třeba na ten měšec nebo na manabar vlevo dole, to jsou úplně jiné cenové kategorie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 16. prosinec 2010, 20:13:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mého je tam holý polotovar na místě. Oblečení by tam vypadalo podivně. Hlavně kdyby měl na sobě hráč úplně něco jiného (v inventáři zbroj, na postavě róba). Pokud je, ale postava o tolik horší než zbytek inventáře, ještě jí upravím. Smile (Nebo že by to bylo obráceně? Smile Na měšec mi ale nesahejte, je to jedna z mála věcí s níž jsem tam spokojený.) Pravděpodobně tam tu postavu ale nechám.
Inventář s texturou. Nějak si ale nejsem jistý zda je to lepší nebo horší než předtím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 16. prosinec 2010, 22:22:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Taková ta čutora, prostě to, co vypadá jak žárovka, se nelíbí ani mně. Asi by to chtělo zapracovat na QA Wink
Navíc je to v tom inventáři tolikrát. Čím víc se daná věc ve hře vyskytuje, tím musí být kvalitněji zpracovaná (a ne, že ani nejde poznat, co to vůbec je).
Vemte si takový Tomb Raider 2. Tam si na hlavní postavě taky dali záležet mnohem víc, než na čemkoliv jiném Very Happy
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
gindar



Založen: 05. 10. 2007
Příspěvky: 86

PříspěvekZaslal: 16. prosinec 2010, 22:43:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Je sice pravdou, že dobrý inventář je pro dobré rpg důležitý (sám jsem nad ním prožil kus života), ale jsou mnohem důležitější věci, které zatím (jak se zdá) nemáš. Ukaž hru! Pořád to tam zakrývá ten inv. Ukaž panďuláka jak porcuje skřeta apod. Chceme krev!

edit: imho - vím, že herní systém je náročná záležitost, ale zdá se mi v těch číslech poněkud přeprocentováno (%). Odolnosti jsou jasné, ale ty další věci. Je nutné rvát tam %?
edit2: aha jsem ňouma. oni jsou to VŠECHNO odolnosti. To je velmi brutální gamesystem!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 18. prosinec 2010, 13:59:40    Předmět: Odpovědět s citátem

frca: Neboj, tenhle lektvar už vypadá úplně jinak (ale ve hře bude zrovna celkem málo - bude vzácný, v inventáři je ho tolik jen kvůli testům). Stejně tak mana bar (méně kostrbatý atp.).
V Tomb Raider 2 mají skutečně vypracovanou postavu (hlavně na některých místech Smile ), ale zas ten zbytek až takový není (alespoň dle mě).

gindar: Jasně že bych ukázal taky nějaké souboje. Programově jsou hotové (tedy ze základu). Háček je v tom, že ve hře ještě není grafika postav. Teď by jste viděli jen dvě žlutá kolečka co si dávají po tlamě (tzn. likvidují si životy). Dočkej času. Příští týden uvidíte něco z prostředí hry a v bližší době i ten souboj (pokud se k tomu dokopu tak i jako video).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 22. prosinec 2010, 19:36:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlouho slibovaná ukázka z prostředí hry je konečně zde. Na všem co vidíte je ještě spousta práce, ale pro základní představu jak co bude vypadat to snad postačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 26. prosinec 2010, 16:48:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Všem přejeme hezké Vánoce a šťastný nový rok.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Kraaca



Založen: 12. 09. 2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Železnice

PříspěvekZaslal: 6. leden 2011, 16:20:34    Předmět: Vypadá to dobře Odpovědět s citátem

Držím vám palce, ale asi vás čeká ještě opravdu hodně práce...
_________________
Píšu pro WebŽurnál a občas něco na můj blog Kraaca.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 10. leden 2011, 20:27:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Kraaca: Díky. Smile

Malá ukázka nové grafiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vivi



Založen: 24. 04. 2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Opatovice nad Labem

PříspěvekZaslal: 19. leden 2011, 17:58:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi takové celé umělé.
_________________
Můžete mě najít jinak pod jménem CzechRPGManiak.
Pracuju v RPG Makeru a snažím se naučit v nějakem 3D Game enginu.
Nejsem žádný profesionál tak to tak berte.
Děkuju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 25. leden 2011, 18:06:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Další ukázka grafiky (tedy spíš jejího vývoje Smile ).


Vivi: Nepodařilo by se ti to nějak blíže specifikovat? Připadá ti umělá grafiky, level design, nebo jak vlastně myslíš výraz umělé? Možná se ptám jako blbec, ale vážně mě napadá spoustu věcí, které se pod tímhle výrazem můžou skrývat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 25. leden 2011, 18:44:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli to správně chápu, tak ta grafika je předrenderovaná (tzn. není to real-time 3D).
Pak mi ale není zcela jasné, proč to má tak extrémně nízké rozlišení textur a proč jsou úplně všechny objekty ve hře šedé (vlastně všechny vypadají jako betonové odlitky), barvy na PC jsou zadarmo, není potřeba jimi šetřit Smile
Taky je potřeba, aby věci měly stíny, ale to se dá pořešit.
_________________
Sharing is caring.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kuny



Založen: 01. 07. 2009
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: 26. leden 2011, 18:25:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak do šedé barvy jsou jen některé kameny a dřevo, které je vystavené dešti (vážně, neošetřené dřevo vystavené vnějším vlivů zešedne -dokonce víc než tam máme mi). Samozřejmě takhle šedé nemají být nařezané špalky v té kůlně, to musíme předělat, ale zbytek necháme ( v budovách bude dřevo více do hněda - neprší na něj). S texturou máš pravdu. Na některých kuláčích je celkem blbě. Zvětšíme. Smile Stín jde pořešit, to ano, má to ale háček, že jelikož ve hře probíhá střídání dne a noci musel by stín měnit svůj tvar, polohu a průhlednost (to vše pomocí scriptu). Není moc obtížně to udělat, horší je to ale s výkonem, který to sežere. Zejména průhlednost je v GM velice náročná na výkon. Nejraději bych stíny nedělal (ano jsem líný Smile ), ale pravděpodobně zvolíme zlatou střední cestu a necháme je defaultně vypnuté s možností zapnout je v nastavení (nebo by se klidně mohli zapnout sami, když hra zjistí, že je fps dostatečně vysoké, aby i po jejich zapnutí hra běžela plynule - otázka je jak by to fungovalo v reálu na více různých pc). Určitě uvítáme každý nápad co se stínů týká. Jak moc by vadila jejich případná absence atp..

Každopádně víme co do příštího obrázku ještě opravit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
micky



Založen: 28. 02. 2008
Příspěvky: 348
Bydliště: Plzeň, Praha

PříspěvekZaslal: 26. leden 2011, 20:29:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Nu a co takle stíny "předkreslit" do terénu? Pak už průhlednost realtime řešit nemusíš. Cest je několik - nechat si celou mapu vyrenderovat dopředu i se stíny nebo stíny vypočítat při načtení lokace a následně dopsat do terénu. Rozhodně bych se stínů nezřekl, ani pro případ střídání dne a noci... slunce prostě není vidět, tak se stíny hýbat nemusí. Třeba RPG hra Sacred to tak taky měla, WoW umí předrenderované stíny, aby běžel i na starších strojích... Smile Stín prostě určuje umístění předmětu, spojí ho se zemí.

Ohledné té šedé, problém není v barvě, ale v takové... sterilitě prostředí. Klády, kmeny stromů a tak zkrátka nejsou válce a jejich zakončení nejsou kružnice. Samozřejmě jsou si ty tvary podobné, ale co jsem tak viděl v lese, tak se všechno přirozeně křiví (no třeba rovnej vánoční stromeček! fakt skoro žádnej). Ano, máš to trochu zakřivené, ale fakt jen trochu... a hlavně to má všechno hladký povrch. Třeba tenhle strom je fajnovej. http://www.hegames.cz/obsah/obrazky/22_12_prostredi.jpg Smile

Potůček vypadá pěkně, tam ty malé hladké kameny prostě patří, to tak voda s věcma dělá. Ale nezapomeň že jsou na světě taky špičatý šutry... a dost to platí pro ty velký.

Jsou to samozřejmě jen nápady, jak bych se já snažil vytvořit jakousi "přirozenou" grafiku. Wink Poslouchat mě ani náhodou nemusíš, na design má každej svůj názor. Smile Hodně zdaru!
_________________
https://www.bluepulsar.cz/
https://twitter.com/11thDream_Game/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 2 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna