.[ ČeskéHry.cz ].
HexaLines (Windows Mobile)

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Mobilní hry, Flashové hry, Webové hry, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tomasslavicek



Založen: 01. 12. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: 16. červenec 2010, 12:54:49    Předmět: HexaLines (Windows Mobile) Odpovědět s citátem

Ahoj, rád bych zde odprezentoval moji novou hru HexaLines pro Windows Mobile.

Aktuální informace, odkazy na recenze apod. najdete na průběžně aktualizovaných stránkách http://hexalines.com/index_cs.html. Rád bych vypíchnul také můj poslední článek o tom, jak jsem řešil umělou inteligenci: http://bit.ly/cLyFOR. Hru zatím prodávám na PocketGearu, postupně chci prodej rozšířit i na MobiHand, ClickGamer apod.

Zatím je to podle ohlasů velice zábavná hra, vhodná pro ukrácení času v autobuse nebo na přednáškách Smile

-----------------------------------------------------------------------------

HexaLines - inovativní strategická puzzle hra pro tvůj telefon s Windows Mobile

Tvým cílem je zaplnit co nejvíce cestiček svojí barvou. Můžeš přidávat šestiúhelníky, nebo s nimi otáčet. Hraješ proti dalším dvěma hráčům - proti svým přátelům, nebo proti chytrým počítačovým protivníkům. Můžeš vlít svoji barvu do cestiček protivníků a zničit jim buňky, nebo zničit jejich zdroj barvy. Hra končí zaplněním celého herního plánu, nebo přežitím pouze jednoho hráče.

Vlastnosti:

* Velmi návyková pravidla hry
* 25 cílů ve hře
* 3 velikosti herního plánu, 2 herní módy
* Hraní proti umělým inteligencím, nebo proti přátelům (na jednom zařízení)
* Interaktivní tutoriál "jak hrát hru"
* Funkce "zpět" a "pokračovat ve hře"
* Pěkné grafické efekty, animace a zvuky

45 typů šestiúhelníkových buněk včetně jejich pootočení umožňuje opravdu mnoho možností, jak může hra probíhat a jak skončit. Hra byla exkluzivně navržena pro platformu Pocket PC, její pravidla byla pečlivě laděna po více jak jeden rok. Taková podobná hra tady ještě nikdy nebyla.

Budete ji chtít hrát stále dokola!



Videa ze hraní: http://bit.ly/cIyIbk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasslavicek



Založen: 01. 12. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: 13. červenec 2011, 19:10:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě jednou bych se chtěl vrátit k mojí hře HexaLines. Sepsal jsem trojici článků jako ohlédnutí po roce prodejů:

Viz http://vbnet.cz/blog-clanek--386-hexalines_pro_windows_mobile_1_3_ohlednuti_po_roce_prodeju.aspx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 13. červenec 2011, 22:52:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Clanek jsem dost proletel, ale nektere pasaze jsem cetl poradne. A musim konstatovat, ze je to naprosto super! Respektive osobne tam nevidim zadnou novou informaci, na druhou stranu ty ruzne detaily co jsi upravoval na demu/free verzi, menil s cenou, vyuzival twitter atd., to jsou pro spoustu firem a malych vyvojarskych tymu cenne know-how informace, ktere strasne neradi nekde pousti ven a drzi je (mnohdy naprosto zcestne) jako to nejcennejsi co maji.

A ty jsi to tady vse napsal a popsal, coz mi prijde jako uplne super. A plno lidem to muze usetrit spoustu omylu a preslapu co by udelali. Rozhodne to doporucuju precist vsem, co planuji, ze by svou freeware hru vypustili do sveta za penize, at uz na jakoukoli platformu. Protoze tyhle veci budete resit at uz budete delat mobilni hru (iOS, Android, WP7..), PC sharewarovku ci treba hru na XBLIG. Samozrejme na kazdy platforme jsou nejaka specifika, ale mnoho z toho clanku je spolecne.

Libi se mi, jak jsi napsal, ze jsi to vydal a cekal, ze uz to pujde samo. A pritom vydanim ta prace kolem hry prave zacina. Coz tam vicemene pak sam pises.

Twitter a FB jsou silny nastroje, ale naprosto tezko uchopitelny. Pises, ze nakonec te followovalo neco mezi 40-50 lidma. Tohle je podle me vec, co se musi resit uz behem vyvoje. My to treba delali tak, ze jsme si nasli v dane dobe vyznamne vyvojare na dane platforme. Ne firmy a jejich promo twitter ucty, ale primo ty lidi a jejich soukrome accounty. Zacali je followovat a cilene reagovat na nektere jejich posty. Aby si nas vsimli. Pripadne zareagovali na nasi reakci a vsimli si nas jejich followeri. Prekvapive takto stacilo, ze si nas vsiml jeden z techto vyznamnych developeru a followeri se pres noc z desitek dostaly na stovky. Navic to nebyli lide nahnani pres nejakou stupidni promo kampan/soutez (coz se taky dost hodi udelat Smile, ale to je uz pak vylozene marketingova zalezitost), ale vetsinou zainteresovani lide, kteri pak radi retweetnou zajimavy postreh z vyvoje a uz se to siri. To se fakt hodi...

Jeste bych dodal, ze 1 procento prodanych kopii ze stazenych trialu je docela solidni. Obecne se uvadi v sharewaru, ze to byva kolem 1 az 2 procent. Ale ja z osobni zkusenosti teda znam i horsi pomery Smile Cca 15k vydelek na v podstate mrtve platforme, kde podle me nedelalo vydelek nikdy nic ani v dobach nejvetsi slavy te platformy (Co se her teda tyce. Mozna warfare incorporated a jeste takove to letadylko, co bylo i na Symbianu desne uspesne), povazuju uplne za mega uspech.

Jestli jsem to spravne pochopil, tak dostani se na oficialni MS Marketplace a ziskani developer uctu te opravnuje submitovat i na WP7 obchod? Jestli jo, tak proc uz tam ta hra davno neni? Nebo tam je? Smile Rozhodne bych necekal ani vterinu. Sice mam o tomhle trhu taky jiste pochybnosti, ale kdyz sem cet jak si furt upravoval a predelaval trial, tak motivace preklopit to na WP7 nebude problem. Na WP7 prece delas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 14. červenec 2011, 09:03:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj, pěkné články, nejvíc mě pobavili ti Číňani Smile

Jinak na PocketGear bych potřeboval taky prodat ještě tak 100 licencí, abych dostal něco vyplaceno Wink, každopádně PPC a WM byl a je mrtvý trh. To WP7 ale určitě stojí za zvážení, navíc Windows Marketplace je slibovaný i do Windows 8, a to už by mohlo být hodně zajímavé

Jinak mojí nejrozšířenější aplikací pro WM bylo donationware GPSAuto, cca 20-30 tisíc stažení (jen ze CNet Downloads 16 tisíc), za tu dobu se našlo cca 10 sponzorů, od kterých jsem dostal dohromady pár desítek EUR Wink Víc už vydělal AdSense, to bylo pár stovek USD (v době, kdy stránka měla kolem 100 visits denně a frčel ještě affiliate program)

A vtípek k tématu: http://theoatmeal.com/blog/apps
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 21. červenec 2011, 10:56:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky se přidávám ke chvále ke článku, líbil se. Jen bych měl k tomu jeden dotaz, jak si chtěl/nechtěl dělat to zdanění u nás?

Přemýšlím, že bych něco zkusil udělat na Android a nevím, jestli je vhodná varianta nejdřív to neřešit(jelikož nemusí být zisky velké a navíc se snad nemýlím, že přivýdělek do určité výše se u nás nedaní), a v případě (zázračného) úspěchu si udělat živnostňák a zpětně to zdanit. Nebo to takhle nelze dělat? Budu rád za jakékoli zkušenosti.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 21. červenec 2011, 11:41:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Vydelky z iOS jsem normalne zahrnul do financniho priznani. Alespon tak mi to sdelil muj ucetni.

To jak resit male ci nemale prijmy uz se tu jednou docela obsahle resilo. Nekde to tu je, tusim v business sekci. Pravda je takova, ze jakykoli prijem (tedy i maly, z ktereho se neplati dan) by mel byt statu nahlasen a to v danovym priznani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2011, 06:16:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Dani nie je nikdy dost. Stat niekto predsa zivit musi !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yza



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2011, 18:42:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak uz napsali ostatni, chvalim skvely clanek!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Mobilní hry, Flashové hry, Webové hry, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna