.[ ČeskéHry.cz ].
Game design concepts Iana Schriebera - homeplay práce

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Design
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herly



Založen: 15. 09. 2008
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 15:50:26    Předmět: Game design concepts Iana Schriebera - homeplay práce Odpovědět s citátem

Na českém webu o gamedesignu gamedesign.cz právě vychází třetí lekce překladu veřejného kurzu Iana Schriebera. Od této chvíle již nabírá i praktický spád a vy si tak můžete nabyté znalosti ověřit v praxi skrze drobné úkoly vždy na konci každé lekce.

Prozatím neshledáváme dostatečně nutné zakládat své vlastní fórum, ale rádi bychom poskytli našim čtenářům možnost své práce zveřejnit a konzultovat s jak zkušenějšími gamedesignéry, tak s širokou veřejností. Prostor v komentářích pod článkem je také vcelku nepřehledný a proto jsme zvolili formu tohoto spřáteleného webu.

Jestliže se ale ukáže, že je o kurz dostatečný zájem, otevřeme i své vlastní malé fórum. Prosíme tedy všechny zájemce, kteří bedlivě sledují tento kurz a naplno se věnují studiu game designu, aby se přihlásili na e-mail Roch.Michal@gmail.com. Nezáleží na tom, jak moc jste zkušení. Jestliže si myslíte, že máte co říct, přihlaste se. Jestliže také chcete být prostřednictvím e-mailu informováni o nové lekci, napište to do něj.

Toto vlákno budu nejen já, ale i Stefan bedlivě sledovat a pokusíme se reagovat na všechny vaše příspěvky a podněty. Těšíme se na vaše práce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
koubekt



Založen: 29. 01. 2011
Příspěvky: 7
Bydliště: Pce

PříspěvekZaslal: 29. leden 2011, 14:35:32    Předmět: Odpovědět s citátem

ahoj chtel bych se zucastnit toho kurzu posilal jsem mail ale nikdo mi neodepsal
_________________
Tomáš Koubek
Web and Game Designer
www.woweasily.wz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Miranu



Založen: 12. 05. 2011
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: 12. květen 2011, 23:50:05    Předmět: ad kurz designu Odpovědět s citátem

rád bych se přidal k těm co tnto kurz dělají...
funguje ještě?
_________________
Unity, Truevision, visual basic6, mnoho tagovacích, trochu grafiky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Herly



Založen: 15. 09. 2008
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: 25. červen 2011, 11:38:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,

kvůli zkouškovému období byl překlad pozastaven. Teď už mám zase prázdniny tak hodlám pilně překládat. Do týdne se můžete těšit na další díl.

Také se chci omluvit za neodpovídání na e-mailům. Všichni, co jej posílali již by měli být odpovězeni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herly



Založen: 15. 09. 2008
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: 18. červenec 2011, 16:15:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Vydali jsme pro vás další pátou lekci a v ní i spoustu zajímavých domácích úloh. Doufáme, že se zde objeví některé vaše práce:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2011, 20:31:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen otázka - musí být v době, kdy existuje translate.google.com být dostupnost informací omezena dostupností jedince, který byl určen k překládání?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herly



Založen: 15. 09. 2008
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2011, 14:15:12    Předmět: odpoved Odpovědět s citátem

to je prece nesmysl:

  1. nikdo nikoho nenutí čekat na překlady. zdroj a original v angličtině je od začátku zveřejnován a je k přečtení dle libosti
  2. ne každý umí anglicky
  3. překlady z translatoru jsou nechutné a těžce stravitelné pro čtenáře
  4. ne každý umí translator používat
  5. mateřský jazyk je vždy příjemnější a pohodlnější
  6. k prekladani jsem určen nebyl. vybral jsem si to sám ve své snaze rozšířit české zdroje o game designu a tedy i zájem o tuto profesi
  7. narážet na zbytečnost překladů je hloupé. zájem o ně je. a to relativně nemalý
  8. stejně tak je hloupé narážet na lenost čtenářů pracovat s originálním textem. prosím tě nedělej to


ve tvém dotazu ačkoli to maskuješ sebevíc, zkrátka nevidím nic jiného než povýšenost, negativizmus a snahu označit tuto práci za zbytečnou. já jsem na ni ale hrdý, budu v ní pokračovat a dotáhnu ji do konce protože podle mě zbytečná není. až teprve budu mít dostatek znalostí a zkušeností abych se měl o co opřít, můžu začít psát články vlastní.

edit: diky za radu se seznamem


Naposledy upravil Herly dne 23. červenec 2011, 14:52:02, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2011, 14:39:32    Předmět: Odpovědět s citátem

OT: Číselné seznamy uděáš v phpBB přes [list=1]:
  1. první
  2. druhý
  3. třetí
Jinak překlady obecně podporuju, protože ne každý se tady narodil se znalostí angličtiny, byla by škoda, aby do dané oblasti nemohli proniknout, a také Google Translate je pro překlad do/z češtiny dost hrozný (radši volím do/z angličtiny, když si chci přeložit text v němčině, francouzštině či čínštině).
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2011, 18:10:45    Předmět: Re: odpoved Odpovědět s citátem

Herly napsal:

ve tvém dotazu ačkoli to maskuješ sebevíc, zkrátka nevidím nic jiného než povýšenost, negativizmus a snahu označit tuto práci za zbytečnou. já jsem na ni ale hrdý, budu v ní pokračovat a dotáhnu ji do konce protože podle mě zbytečná není. až teprve budu mít dostatek znalostí a zkušeností abych se měl o co opřít, můžu začít psát články vlastní.


FU - nevkládej mi do úst nic, co jsem nenapsal.

Upozornil jsem i na jiné cesty, jak se čtenář může seznámit s textem.

To že ty máš krámec a vidíš v tom povýšenost? Jdi do řiti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crypton



Založen: 14. 05. 2009
Příspěvky: 306
Bydliště: The Void

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2011, 18:40:09    Předmět: Re: odpoved Odpovědět s citátem

zapytchu napsal:
Jdi do řiti.
Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Design Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna