.[ ČeskéHry.cz ].
Hry na Facebooku
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Wolmeron



Založen: 30. 09. 2011
Příspěvky: 4
Bydliště: North Czech Republic

PříspěvekZaslal: 1. říjen 2011, 00:14:30    Předmět: Hry na Facebooku Odpovědět s citátem

Dobrý večer všem vývojářům, návštěvníkům a vlastně i členům tohodle suprového fóra, v první řadě se chci představit. Jmenuji se David a jsem z Libereckého kraje, je mi 21 let, věnuju se C++ a 3D grafice.
Tento thread jsem založil zde, protože je to opravdu téma vhodné do popelnice a pokud mi odpovíte na moje otázky, tak klidně toto vlákno smažte a jen doufám, že nedělám nic "nezákonného".

Facebook má jistě většina lidí, předpokládám, že i zde jsou uživatelé, využívající tuto sociální síť a té se taky týká tento dotaz :

Na FB mě zaujali dvě hry a to CityVille a pak hodně graficky je hezká hrá Airport City, chci se zeptat, v čem tyto hry jsou psané? Počítám, že asi PHP, ale jestli i Java? nebo Flash? můžete mi odpovědět na tuto jednoduchou otázku? Neptám se proto, že mám v plánu něco takovýho psát, je to nesmysl, to chce tým profíků, ale jen mě to zajímá, jako člověka, kterej se chce naučit PHP popř. jiné jazyky, jinak ovládám HTML,CSS a již zmiňované C++ (u tohodle pozor, ovládám je špatný výraz, nejsem profík a neživím se tím, nedosahuju ani kvalit jako Vy, kteří se věnujete programování X let.)
Děkuji za Vaše vyčerpávající odpovědi, popř. negativní ohlasy, snad jsem Vás nepopudil, nechci tady dělat problémy, nejsem malej harant. Díky a Nashledanou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 1. říjen 2011, 10:33:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to kombinace. Vetsina toho grafickeho, pohybliveho co vidis uprostred je Flash. Plno obsluznych veci a veci na pozadi je PHP. Je potreba se taky obeznamit s FB Api, diky kteremu mas pak pristup k ruznych FB moznostem - informace o userech, o jejich friendech, moznost jim zasilat zpravy, invite atd. Dost casto se vyuzivaji u tech her i na nejake drobnosti javascripty. java jako takova ne.

Zakladni startovaci bod: http://developers.facebook.com/

Nicmene vzdycky jsem mel pocit, ze vyvoj na FB je strasne spatne zdokumentovany a treba to jejich komunitni vyvojarske forum mi prislo totalne mrtve. Mozna se to uz zlepsilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Bonewolf



Založen: 17. 02. 2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: 2. říjen 2011, 12:36:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Nezlepsilo, zapracovaval jsem ted jejich "nove" API a dokumentace je dost bidna. Na jejich foru si vetsinou vyvojari poradili mezi sebou nebo to zustalo bez odpovedi, pripadne odpoved od FB s odkazem na jejich radoby dokumentaci, kde potrebne informace ani nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolmeron



Založen: 30. 09. 2011
Příspěvky: 4
Bydliště: North Czech Republic

PříspěvekZaslal: 2. říjen 2011, 12:43:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuju za odpověďi, takže ještě se zeptám jinak, pokud bych chtěl udělat hru jako je Airport City, ale ne na FB, ale např. na způsob samotný hry jako je travian, tak vlastně musím psát v PHP, přidat k tomu Flash ano? Nechci napsat tu hru, jen mě to zajímá, jak to funguje Embarassed a v čem se Flash vlastně píše? Nebo kreslí? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 2. říjen 2011, 13:40:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Wolmeron napsal:
a v čem se Flash vlastně píše? Nebo kreslí? Very Happy


ve Flashi??? - AKA Macromedia Flash CS5? - pripadne Flash Builder - jsou mozna i free varianty - ale jen znacne omezene
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 2. říjen 2011, 13:56:33    Předmět: Odpovědět s citátem

PHP je spíš na strategické hry ? spouští se jen při načtení nové stránky, což docela komplikuje real-time využití. Na druhou stranu je šíleně jednoduchá komunikace se serverem (protože PHP se přímo spouští na serveru Smile )

Flash je většinou na hry typu Mario, Angry Birds apod., tam potřebuješ okamžitou odezvu.

Java je většinou na rozsáhlejší věci, můžeš tam dobře dělat 3D hry do prohlížeče (třeba Runescape) apod., ale na jednoduché hry je lepší Flash (Java se několik sekund inicializuje a vývoj v ní je pomalý a náročný na vědomosti ? viz ono C++)

Jinak třeba Travian je v PHP ( + Javascript na odpočty doby staveb apod).
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deluxe



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 235
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: 2. říjen 2011, 15:15:04    Předmět: Odpovědět s citátem

if.then -> Ja bych to videl tak, ze PHP pouzijes jako server. Flash jako clienta. A pak budes pomoci HTTP requestu z flashe volat ten server.
Jasne na rychle hry to stejne bude pomale, ale jinak by to mohlo fungovat pekne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolmeron



Založen: 30. 09. 2011
Příspěvky: 4
Bydliště: North Czech Republic

PříspěvekZaslal: 2. říjen 2011, 23:15:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ještě jeden hloupý dotaz ohledně PHP, četl jsem návody, že pokud chci psát PHP, že si mám vytvořit doma server pomocí balíčku PHP Triad, totálně mi to nevyhovuje, nefunguje to, snažil jsem se to různě nastavit, jak psali v návodu, knížku co tady mám o php tak autor používal Windows 2000 a totálně mi to nesedí, tak se chci zeptat, zda máte nějakou jinou alternativu? Samo, dá se to nahrát na nějaký online server, jenže to pak člověk nic neudělá, bez netu, tak zda by jste mi něco neporadili. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 3. říjen 2011, 00:36:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Máš to rozbitý Very Happy
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
satik



Založen: 06. 05. 2010
Příspěvky: 161
Bydliště: Krkonose

PříspěvekZaslal: 3. říjen 2011, 00:44:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Wolmeron napsal:
Tak ještě jeden hloupý dotaz ohledně PHP, četl jsem návody, že pokud chci psát PHP, že si mám vytvořit doma server pomocí balíčku PHP Triad, totálně mi to nevyhovuje, nefunguje to, snažil jsem se to různě nastavit, jak psali v návodu, knížku co tady mám o php tak autor používal Windows 2000 a totálně mi to nesedí, tak se chci zeptat, zda máte nějakou jinou alternativu? Samo, dá se to nahrát na nějaký online server, jenže to pak člověk nic neudělá, bez netu, tak zda by jste mi něco neporadili. Rolling Eyes


Pouzij nejaky kompletni balicek, treba wamp, xamp, winlamp, ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
uiii



Založen: 12. 08. 2007
Příspěvky: 251

PříspěvekZaslal: 3. říjen 2011, 14:14:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Wolmeron napsal:
... tak se chci zeptat, zda máte nějakou jinou alternativu? ...


Na Windows jsem používal XAMPP ( http://www.apachefriends.org/en/xampp.html ). Fungovalo mi to v pořádku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolmeron



Založen: 30. 09. 2011
Příspěvky: 4
Bydliště: North Czech Republic

PříspěvekZaslal: 3. říjen 2011, 23:52:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to vyřešil použitím balíčku WampServer, díky za rady, snad už je to všechno Rolling Eyes jen když píšu v PSPadu PHP tak místo <? ... ?> musím používat <?php ... ?> což byla sranda, než jsem na to přišel Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gfreeman



Založen: 26. 09. 2007
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: 4. říjen 2011, 15:27:04    Předmět: Odpovědět s citátem

<? ... ?> vs <?php ... ?> záleží na nastavení v php.ini (pokud se nepletu tak od php5 je defaultně nastavenej longtag - <?php, ale de to změnit...)

Jen tak do placu bych se zeptal, proč flash a ne javascript + html5? kor dneska, kdy už to zvládá i IE9?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 4. říjen 2011, 17:41:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Protože proprietary?
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 10. říjen 2011, 23:42:13    Předmět: Odpovědět s citátem

gfreeman napsal:
Jen tak do placu bych se zeptal, proč flash a ne javascript + html5? kor dneska, kdy už to zvládá i IE9?

Dneska FB spustil HTML5 app platformu s novym updatem iOS klienta. A prvni HTML5 FB hry uz se daji hrat primo na iPhonu ci iPadu v ramci FB aplikace. Ted jsem to zkousel. Vic infa treba zde: http://www.pocketgamer.biz/r/PG.Biz/Facebook+news/news.asp?c=34192
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna