.[ ČeskéHry.cz ].
3D Galerie

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Juraj



Založen: 06. 12. 2007
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2010, 20:45:49    Předmět: 3D Galerie Odpovědět s citátem

Chěl bych Vám zde ukázat můj projekt 3D Galerie

Jedná se o plnohodnotnou 3D Galerii, která se nijak neliší od skutečné galerie obrazů. V místnostech galerie nejste ničím omezováni, můžete si tedy prohlížet vystavená díla v libovolném pořadí a čase. Galerie je plně automatizovaná, je tedy možné kdykoliv měnit jak vystavené obrazy, tak kompletní vyzáž místnosti (zdi, strop, podlaha). Dle přání zákazníka jsme schopni sestavit galerii s libovoným počtem místností.

Pohyb v Galerii je možný pomocí šipek nebo W,S,A,D. Rozhlížení se a otáčení pomocí myši.

Odkaz na spuštění Arrow
http://www.kubisoft.cz/galerie/galerie.html

Screenshoty
http://www.kubisoft.cz/img/galerie1.jpg
http://www.kubisoft.cz/img/galerie2.jpg
http://www.kubisoft.cz/img/galerie3.jpg
http://www.kubisoft.cz/img/galerie4.jpg


Naposledy upravil Juraj dne 24. červenec 2010, 09:30:34, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vozka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2010, 23:52:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Já... nevím co říct Shocked

Takhle, tu větu o využití myslíš vážně nebo ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Matasx



Založen: 17. 08. 2008
Příspěvky: 258

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 08:15:11    Předmět: Odpovědět s citátem

To je zbastlený tak za 10 minut co? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 08:33:56    Předmět: Odpovědět s citátem

No prodat se dá kde co, ale musíš ještě zapracovat na marketingu (a do něj bych zařadil i vzhled aplikace, protože tohle je vyloženě hnusné) Smile Tady na tomhle fóru to samozřejmě nikdo chtít nebude, musíš s tím jít někam, kde něco takového nikdo neumí.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Juraj



Založen: 06. 12. 2007
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 09:24:50    Předmět: Odpovědět s citátem

To Matasx: 10 minut mi to skutečně netrvalo, pokud to uděláš ty za 10 minut s kompletním načítáním obrazů a výpočtem rozmístění po zdech na webu, jsi skutečný borec.


Pokud Vám přijde že je to divné, škaredé, postněte mi sem nápad jak to zlepšit? Rád tam doplním další věco, je to zatím jen 1 verze.

Ps: sem na forko to dávám jen kvůli hodnocení, či získání lepších nápadů na zpelšení Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 09:50:10    Předmět: Odpovědět s citátem

no ty fotky při přiblížení se k ním vypadají celkem hezky, ale sám vidíš, že zbytek textur, podlaha, stěn jsou nic moc.

taky nevím, jestli to bude mít užitek, hlavně kvůli nutnosti něco instalovat, což mi přijde pro mnohé dost odrazujíjící.

Minimálně bych udělal světlo(ne bílý kruh) a kolem obrazů rámy, nebo alespoň je trochu vystouplé

a mimo vzhled, myslím, že případně by to chtělo možnost "rychlého prohlížení", že např. na pravé tlačítko myši zamířené na obraz se k obrazu přiblížíš, už nejsi ve walk modu a pomocí šipek se můžeš posouvat z obrazu na obraz

a dle mě větší zlepšení, které by té aplikaci dalo nějaký smysl(ale možná ti to přijde jako scifi), udělat z toho "chat", že po galerii potkáváš jiné osoby a můžeš s nimi povídat. Např. pokud by nějaká firma tam chtěla prezentovat své výrobky, tak by po galerii mohla chodit osoba, kterou by ovládal někdo ve firmě a případně by se ho návštěvníci mohli ptát.

to jsou jen takové nápady, stále se spíš obávám, že to moc využití nemá, ale držím palce (už mě dost věcí překvapilo, že si je lidé jsou schopni koupit)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Juraj



Založen: 06. 12. 2007
Příspěvky: 189

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 10:32:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Přidal jsem verzi 1.1:
- přidány rámy obrazů
- upravena textura podlahy

Ps: s instalací snad nebude takový problém, instaluje se i flash player a jak se hojně používá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 12:42:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale nevšiml jsem si, že by Flash player instalátor vyžadoval heslo správce (což třeba vyřadí spoustu lidí v práci). A celkově ta instalace je tady o pracnější - kliknout na tlačítko pro instalaci, nechat stáhnout instalátor, spustit ho, vybrat, kam nainstalovat. Na druhou stranu mě překvapilo, že to funguje i na mým starým Apple iBook G4 Smile. Teda musím se opravit - dokud jsou stěny šedé, tak je to rychlé, ale pak je to hrozně trhané, když mám v pohledu víc obrazů (používáš tam aspoň mipmapping nebo něco?). Notebook: CPU PowerPC G4 1,33 GHz, 768 MB RAM, ATI Mobility Radeon 9550 32 MB, Mac OS X 10.4.

EDIT: Jak tu ostatní již uvedli, základ tady dokáže naklikat každý druhý. To co by dělalo tvůj produkt zajímavým, je právě přidaná hodnota, např. zde uvedený chat.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vozka



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 229

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 20:46:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Jenže flash je už natolik rozšířenej, že ho používá každej a naprostá většina lidí ho bere jako samozřejmost, zejména díky (/kvůli) online videu. Tenhle plugin ne, a tím je to imho (z komerčního hlediska) úplně zazděné, protože se nedokážu představit kolik lidí by si kvůli jednoduché 3D galerii, která navíc svoji grafikou požitek z prohlížení zrovna nepozvedne, nějakou podobnou vcelku neznámou aplikaci instalovalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2010, 23:27:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Přesně - a jak jsem mluvil o počítačích ve firmách, tak tam bývá Flash nainstalován, takže není potřeba mít účet správce. Proto se takovéhle projekty, když už, dělají právě v tom Flashi - vždyť ten tu 3D grafiku taky myslím umí.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 25. červenec 2010, 07:48:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Juraj napsal:
instaluje se i flash player a jak se hojně používá

V novém Chrome se už ani neinstaluje, je součástí prohlížeče od začátku
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
japaja



Založen: 07. 02. 2012
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: 7. únor 2012, 20:46:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Juraj bez urazky ked som zacinal s 3ds maxem modelovanie to te textury si vem najst lepsie nez ta klasicka farba filova na stene je sry nechcem ta urazit
_________________
skype: dead.lol1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sonic



Založen: 19. 01. 2009
Příspěvky: 194

PříspěvekZaslal: 7. únor 2012, 21:10:27    Předmět: Odpovědět s citátem

japaja, "bez urážky", on to naprogramoval, ty mluvíš jen o modelování v 3D prográmku. A vůbec, je to skoro 2 roky staré téma.
_________________
Programovat pod Windows je jako hrát hry na Macu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 8. únor 2012, 18:49:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych v úvahách začal spíš základnějšími věcmi.


Jako například - v čem je tento způsob prohlížení obrázků lepší, než klasické 2D třeba přes Lightbox? Nebo pokud to chceš mí hezké, tak přes nějakou podobnou bejkárnu jako http://www.youthedesigner.com/wp-content/uploads/2008/04/interactive-3d-wall-component.jpg - což už samo o sobě je docela obtěžující.


Problém je v tom, že ty nedokážeš přenést zásadní ty zásadní prvky galerie do PC (to, že vidíš, skutečnou velikost obrazů, jejich strukturu, zasazení do prostředí a celý způsob instalace), ale zato přinášíš všechny její nevýhody (pomalost prohlížení, špatná zapamatovatelnost kde co je, ...).

Před 10ti lety takových programů vznikla spousta, jako jakýsi manýrismus, kde se autoři snažili ukázat, že to jde.
Dneska už víme, že to jde, a nikdy se to neuchytilo, protože je to k ničemu, tak proč to zkoušet znova?


Edit: Sakra, taky sem se nechal nachytat na gravediggerovské téma Laughing
_________________
Sharing is caring.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
japaja



Založen: 07. 02. 2012
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: 8. únor 2012, 19:34:55    Předmět: Odpovědět s citátem

sonic aha to som si nevsimol tak je to potom vyborne!
_________________
skype: dead.lol1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna