.[ ČeskéHry.cz ].
Adventura z dob komunismu

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Bavila by vás adventura z protředí komunistického Československa?
Ano
31%
 31%  [ 12 ]
Možná, záleželo by na příběhu
57%
 57%  [ 22 ]
Ne
10%
 10%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 38

Autor Zpráva
Adventurer



Založen: 13. 04. 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 13:22:08    Předmět: Adventura z dob komunismu Odpovědět s citátem

Zdravím, rád bych se představil. Jsem naprostý začátečník co se týče programovaní a tvorby her vůbec. Zhruba před rokem jsem v Game page viděl reportáž o Wintermute enginu,který jsem si záhy nainstaloval a všiml jsem si že na to nepotřebuji mít nějaké extra znalosti, ohledně programování a tak obecně, tak mě napadlo, že bych místo dosavadního hraní her, ve svém volném čase začal dělat point & click adventuru ( hodina- dvě denně).

Záhy mě napadlo, že by se děj adventury odehrával v dobách komunistické nadvlády v ČSR. Přemýšlel jsem na dějem a podobně a mám už zhruba představu jak by to mělo vypadat. Samozřejmě, zatím jsem na to sám a dokud nevymyslím do podrobna scénář, tak nemá cenu někoho shánět. Wink

Zajímá mě váš názor, jestli by vás bavila vtipná adventura v dobách před cca 30 lety.
Za odpovědi, názory,rady a kritiky děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goddard



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 13:27:56    Předmět: Odpovědět s citátem

jestli tam chces mit kofolu, pedro a michala davida, tak urcite jo Smile
ve ktere dekade, pokud vubec, se to ma odehravat?
_________________
http://www.dredwerkz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 16:26:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Retro pořád letí, takže myslím, že by to mohlo hodně lidí (včetně mě) zaujmout Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DMD



Založen: 04. 03. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 16:57:39    Předmět: Odpovědět s citátem

dost by zalezalo o co by tam presne islo, ak nejake dieta postupne rastie od "céčiek" po neviem co alebo ci by to bolo skor nejake "politicky" motivovane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 17:07:25    Předmět: Odpovědět s citátem

takovou hru rozhodně udělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 18:21:20    Předmět: Odpovědět s citátem

A musí být nutně "vtipná"?

Přijde mi, že "humorných" vhledů do minulosti máme za poslední dobu dost (všechny ty Pupenda, Pelíšky, Vyprávěj, ...), ale že by se někdo podíval na skutečnost, to se nikomu moc nechce.

I když chápu, že na "komedii" ti projde mnohem víc chyb, které přirozeně vzniknou, protože jsi to nezažil, než kdyby ses snažil o vážné podání.
Ale já bych se toho nebál.
_________________
Sharing is caring.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 19:13:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Humornych adventur tu uz bolo urcite viac nez dost.

Co tak sa zamerat na tu temnejsiu stranku komunizmu ? Uranove doly, vaznenie disidentov, popravy, vekslaci, vycinanie rusov, tajni...

Masovych vrahov sme tiez mali nemalo, aj ked sa to vtedy tutlalo co to dalo (vypadlo mi teraz meno toho sofera tatrovky, co si sem tam do obeda odbehol zavrazdit nejaku zenu v domacnosti a potom pokracoval v sichte ako by sa nechumelilo) - to je tiez vdacny namet na adventuru.

Dalej ani nepokracujem, lebo dalsich prikladov negat. momentov by sa dali najst desiatky.

Pokial tam chces mat humor, tak v danej oblasti bude celkom prihodny cierny humor, len sa priprav na tvrde reakcie Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crypton



Založen: 14. 05. 2009
Příspěvky: 306
Bydliště: The Void

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 20:20:36    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě by se určitě líbila adventůra na styl I Have No Mouth, and I Must Scream, ale tohle je taky velice zajímavé téma, určitě to stojí za zkoušku. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Adventurer



Založen: 13. 04. 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 21:21:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za tak rychlou odezvu, musím vám toto fórum pochválit, aspoň teď vím že bych s tímto tématem nevyhořel. Smile
Tak určitě. Stinnou stránku bych tam zakomponoval. Ale zas tak bych to raději nepřeháněl, protože nechci svou tvorbou vyvolávat depky a jsem spíš humorista Smile . Ještě taková otázečka: Dá se tvořit hra na dálku? Myslím to tak, že jednotliví tvůrci jsou doma u počítače a komunikují např. přes skype.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 13. duben 2012, 21:53:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Tvorit sa tak urcite da, len sa na to velmi nespoliehaj a snaz sa hlavne dostat z ludi co najviac outputu na zaciatku, ked su projektom nadseni a motivovani.

To casom vyprcha, takze aj ten ooutput bude tomu odpovedat, pokial ho nepodporis cashom Wink

Predpokladam, ze ti ide hlavne o grafiku - obrazovky, tak ? Ber, ze ked to budu robit 2-3 rozni grafici, tak to nebude spolu velmi sediet, lebo kazdy bude mat iny styl. S tym maju celkom problem aj profi grafici za tazke prachy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goddard



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 14. duben 2012, 11:34:57    Předmět: Odpovědět s citátem

viz http://www.ceske-hry.cz/forum/viewtopic.php?t=2701
_________________
http://www.dredwerkz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vionsoft.Ondrash



Založen: 23. 08. 2007
Příspěvky: 261
Bydliště: Beskydy a Archamonský svět

PříspěvekZaslal: 15. duben 2012, 12:57:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Takovouhle hru rozhodně ano !

Hra na "dálku" se tvořit dá, pokud si to budeš striktně řídit a ostatní členové budou dodávat potřebné "suroviny".
_________________
vionsoft.ondrash http://www.archamon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 15. duben 2012, 17:12:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mě napadlo, že by se to hodilo i do soutěže "Otevřete oči hrou", přičemž cílová skupina by byli mladí komunisté.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 15. duben 2012, 20:12:53    Předmět: Odpovědět s citátem

OT: A kdy někdo otevře oči těm, co 20 let volí ODS a ČSSD? Tahle cílovka je navíc několikanásobně větší.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
metamorphium



Založen: 21. 11. 2007
Příspěvky: 36
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 29. červenec 2012, 21:51:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen podotýkám, že na temné adventuře z tohoto období už nějakej ten pátek děláme. Smile Jinak WME teď kdosi upravuje pro ScummVM v rámci GSOC.
_________________
You're almost up!
http://www.cbe-software.com
http://www.juliathegame.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna