.[ ČeskéHry.cz ].
Aktuální konfigurace vašeho pracovního stolu
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Crypton



Založen: 14. 05. 2009
Příspěvky: 306
Bydliště: The Void

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2012, 19:17:31    Předmět: Odpovědět s citátem

rezna napsal:
@Crypton - u tebe by me desne sral pojezd na klavesnici - to je vec co neskutecne nici zada, ruce, karpaly - protoze nedovoluje kvalitni oporu ruky a nuti te ruce drzet silou stale ve vzduchu.

Pravda, ale na křesle mám opěrky rukou, které jsou cca. ve stejné linii jako ten držák klávesnice, takže mám ruce krásně podepřené, ramena spuštěné dolů a můžu v klidu psát. Od té doby co jsem začal používat ten držák, tak mě nebolí krční páteř a nemám na konci dne takové svalové křeče jako předtím. Dokonce mi to i *vyléčilo* skoliózu, kterou jsem si způsobil špatným sezením u PC (měl jsem jedno rameno o něco výš než to druhé). Wink Na židli máš taky opěrky, držák stojí cca. 500Kč, takže by neměl být problém to vyzkoušet. Cool
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2012, 19:27:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Crypton napsal:
rezna napsal:
@Crypton - u tebe by me desne sral pojezd na klavesnici - to je vec co neskutecne nici zada, ruce, karpaly - protoze nedovoluje kvalitni oporu ruky a nuti te ruce drzet silou stale ve vzduchu.

Pravda, ale na křesle mám opěrky rukou, které jsou cca. ve stejné linii jako ten držák klávesnice, takže mám ruce krásně podepřené, ramena spuštěné dolů a můžu v klidu psát. Od té doby co jsem začal používat ten držák, tak mě nebolí krční páteř a nemám na konci dne takové svalové křeče jako předtím. Dokonce mi to i *vyléčilo* skoliózu, kterou jsem si způsobil špatným sezením u PC (měl jsem jedno rameno o něco výš než to druhé). Wink Na židli máš taky opěrky, držák stojí cca. 500Kč, takže by neměl být problém to vyzkoušet. Cool


ja jsem trochu vyssi postavy a kdyby to slo tak ty operky odmontuju - rozhodne potrebuju mit urce oprene cele - ozkouseno nejakymi 15 lety praxe a tim ze kdysi kdosi vymyslel ze tyhle operky byly v mode - stul mam delanej na miru posedu nikoliv z obchodu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2012, 19:38:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja dnes asi takhle... https://docs.google.com/open?id=0By9OZNWzkqSec1E0OGhIVVNLOUk (kdyz chtel VODA ten aktualni stul).

Jinak pracuju na ruznych mistech, ted prevazne v univerzitni studovne (stul cca metr krat metr + 24" monitor, nemam vyfocene a nechce se mi tam chodit), tak aspon prihodim fotku mojeho pracovniho stolu z Prahy (z doby pred cca tremi lety, ale vypadal dost podobne jeste pred rokem, nez jsem odjel do Francie a do Nemecka) - http://twitpic.com/1kpb4f.
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2012, 19:48:40    Předmět: Odpovědět s citátem

rezna - před pár lety jsem učil psaní všemi deseti a v různých příručkách je, že nemáš mít zápěstí na stole, ale správně ruce ve vzduchu. (co je na tom pravdy, a jak se to změnilo nevím - nejsem doktor)

"Dlaně ani zápěstí se nesmí opírat
o hranu klávesnice ani stolu nebo opěrky." zdroj http://www.psani-vsemi-deseti.cz/2045/download/Psani_na_klavesnici_rady_pro_samouky.pdf
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2012, 20:15:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp napsal:
rezna - před pár lety jsem učil psaní všemi deseti a v různých příručkách je, že nemáš mít zápěstí na stole, ale správně ruce ve vzduchu. (co je na tom pravdy, a jak se to změnilo nevím - nejsem doktor)

"Dlaně ani zápěstí se nesmí opírat
o hranu klávesnice ani stolu nebo opěrky." zdroj http://www.psani-vsemi-deseti.cz/2045/download/Psani_na_klavesnici_rady_pro_samouky.pdf


no ja zatim cerpam z toho ze kolegyne ktera se tohoto striktne drzi (navic ma klekacku a rovna zada, ...) ma odvarene kapraly na prave ruce a musela se preucit na levaka ...

ja naopak sedim prijemne opren a ruce relaxuji ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 18. srpen 2012, 20:15:32    Předmět: Odpovědět s citátem

@ondrasej - to je ten pokoj kde jsem spal parkrat? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 19. srpen 2012, 15:26:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mám malý stůl (asi jako VODA), ale nakonec se mi tam podařilo všechno nacpat. Velký monitor, externí klávesnice a myš, repráky. I se mi tam vešel notebook, do kterýho je to připojené, takže na jeho displeji mi může běžet televize. Co se týče numpadu, taky ho nepoužívám (ten je pro lidi dělající v Excelu), příští klávesnice bude už možná bez něj.


_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jan Kantor



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: 19. srpen 2012, 16:00:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já to mám momentálně takhle, potřeboval bych jen nové křeslo Very Happy a uklízečku, která by mi utírala prach Very Happy

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 20. srpen 2012, 08:09:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám taky radši větší stůl s místem na odkládání bordelu, snížený aby se ruce mohly pohodlně opírat (navíc slim klávesnice Logitech Ultra X, na kterou nedám dopustit a nechápu, že jsem tolik let bouchal do klávesnic s vysokým zdvihem). Jen by to chtělo doprostřed 30" monitor, až dostatečně zlevní, 24" je na hlavní monitor dost málo :/



Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mamlasos



Založen: 12. 01. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: 20. srpen 2012, 10:28:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Takové malé plochy stolů, jak s tím dokážete žít ? Já mám 130cm stůl jen na NB + monitor a je mi to málo. Mám v plánu koupit "kuchyňskou" 220cm x 70cm pracovní desku+nožky a udělat si pořádné počítačové letiště... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 20. srpen 2012, 13:24:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak koukám, že jsem z vás největší bordelář (to jsem si naběhl). Wink
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 20. srpen 2012, 13:50:07    Předmět: Odpovědět s citátem

mamlasos napsal:
Mám v plánu koupit "kuchyňskou" 220cm x 70cm pracovní desku+nožky a udělat si pořádné počítačové letiště... Very Happy
Něco takového mám, ale nepočítej s tím, že to bude fungovat bez rámu.

Už 180cm deska na 5ti nohách (2 vepředu, 3 vzadu) má uprostřed obrovský průhyb, cca 3 cm. Kuchyňské desky nejsou tak úplně "samonosné".
_________________
Sharing is caring.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mamlasos



Založen: 12. 01. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: 20. srpen 2012, 14:14:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle plánu by tam mělo být 6 noh, tj. rozestup metr, metr deset...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 20. srpen 2012, 15:20:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak metr deset by měl být v pohodě, ta moje deska z Ikei má 120 cm a neprohýbá se to ani pod tíhou Mistrovství ve Visual C++ a VB 6 Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jan Kantor



Založen: 30. 07. 2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: 20. srpen 2012, 15:42:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak ten můj stůl je 140 x 65 a v pohodě místa docela dost nicméně na 3 monitory jak má Mem by to už asi nestačilo i když uvažuju, že si pořídím otočné rameno na cintiq a přímo na zeď. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna