.[ ČeskéHry.cz ].
Kniha Game Industry 2 vychází již příští čtvrtek (13. září)!

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Magazín
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Těšíte se na Game Industry 2?
Ano, jednička byla super, dvojku hned kupuju!
34%
 34%  [ 8 ]
Docela ano, ale počkám si na ohlasy, recenze, doporučení.
17%
 17%  [ 4 ]
Jsem na to zvědav, ale s koupí si to ještě rozmyslím.
17%
 17%  [ 4 ]
Spíše/určitě ne, jedničku jsem četl a moc mne nezaujala.
13%
 13%  [ 3 ]
Spíše/určitě ne, nečetl jsem ani jedničku.
17%
 17%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 23

Autor Zpráva
Sysel



Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 6. září 2012, 17:35:22    Předmět: Kniha Game Industry 2 vychází již příští čtvrtek (13. září)! Odpovědět s citátem

    Česká kniha o vývoji počítačových her a rozličných oblastech z herního průmyslu se dočkala svého pokračování!

    Tím je titul Game Industry 2, který vás na 240 stranách perem 17ti českých autorů provede tajemnými zákoutími game designu, marketingu, distribuce, programování, herními texty a celou řadou dalších témat.

Game Industry 2 stručně v datech a číslech:
    - 240 stran textu B5 doplněného schématy, tabulkami, obrázky a náměty k dalšímu studiu
    - 14 stran barevné přílohy článku Historie českých a slovenských videoher od Martina Bacha
    - Kniha vychází 13. září 2012 v nákladu 830 kusů s doporučenou prodejní cenou 299 Kč (vč. DPH).
    - K dispozici u vybraných knihkupců, zejména sítě Kanzelsberger, Neoluxor a Planeta knih (dále viz www.game-industry.cz).


Z obálky knihy:
    "Hry zažívají v posledních letech neuvěřitelný rozmach. To, co bylo dříve zábavou jedinců zavřených v potemnělých kobkách domovů a kolejí, případně skupinek v raných arkádových a pozdějších PC hernách, je dnes mainstreamovou zábavou s mnoha segmenty.

    Kniha Game Industry 2 vás ve volné návaznosti na první díl provede rozličnými zákoutími herního vývoje, psychologie hraní a historie tohoto fascinujícího odvětví. Perem sedmnácti autorů vznikl v České republice dosud ojedinělý projekt (sborník), který populárně-naučnou formou přístupnou laikům i profesionálům přináší 240 stran napěchovaných informacemi, schématy, obrázky a odkazy k dalšímu studiu.

    Texty jsou určené jak začínajícím a profesionálním herním vývojářům, tak všem, kteří se o hry zajímají a touží něco nového se dozvědět."

Z obsahu:
    1) Jan Jirkovský: Vývoj her a práce v herním průmyslu
    2) Martin Zavřel: Opomíjené aspekty vývoje her
    3) Petr Minařík: Krása programování her
    4) Petr Smílek: Herní 3D engine a moderní grafické technologie
    5) Štěpán Kment: Animace a motion capture
    6) Martin Procházka: HTML5 a multiplatformní technologie
    7) Ondřej Sýkora: Pathfinding aneb hledání cest
    8) Michal Roch: Způsoby a úskalí testování her
    9) Daniel Vávra: Práce herního designéra
    10) Jarek Kolář: Videohry a vyprávění
    11) Jarek Kolář: Jak psát interaktivní dialog?
    12) Ondřej Hrabec: Flow a typologie hráčů
    13) Jiří Zlatohlávek: Gamification
    14) Jaroslav Faltus: 15 pravd o herním marketingu
    15) Jan Jirkovský: Digitální distribuce
    16) Zuzana Kostićová: Náboženství a počítačové hry
    17) Jakub Těšínský: Historie hraní deskových her
    18) Michal Rybka: Historie grafického hardware
    19) Martin Bach: Historie českých a slovenských her a týmů

Za autorský tým jsme napjatí, jaké budou ohlasy! Těšíte se? Chystáte se knížku koupit? Počkáte na recenze/blogy/doporučení?

Podařilo se nám, autorům, splnit si předsevzetí a udělat po vydařené ?jedničce? pokračování, které svého předchůdce překoná rozsahem i kvalitou?

_________________
Jan Jirkovský
https://cz.linkedin.com/in/janjirkovsky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 6. září 2012, 18:51:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímavá témata, známí a zajímaví autoři. Rozhodně do toho půjdu. Jak vlastně dopadla jednička z hlediska prodejů? Zaplatilo to aspoň náklady a stres?
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Sysel



Založen: 08. 12. 2007
Příspěvky: 129
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 7. září 2012, 11:51:07    Předmět: Odpovědět s citátem

frca: Jednička z hlediska prodejů - jo, náklady se zaplatily a něco málo to i vydělalo, byť tedy všechny zisky z jedničky teď v nákladech schramstla dvojka (a to i s nášupem Smile).
_________________
Jan Jirkovský
https://cz.linkedin.com/in/janjirkovsky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Raiper34



Založen: 28. 06. 2010
Příspěvky: 65
Bydliště: Horúce Peklo

PříspěvekZaslal: 8. září 2012, 16:17:56    Předmět: re Odpovědět s citátem

Skvelé..... akurát nemam jednotku, pretože komunkiácia s jediným internetovým predajcom, ktorý by to doviezol aj na svk akosi zlyhala -,-, Objednal som si aj mi prišlo potvrdenie ale keď nič po pol roku nechodilo tak som napísal nieko%lkokrát predajcovi čo sa stalo. Ako inak žiadne odpovede...... Takže 2 kupovať bohužiaľ nebudem ak to bude v tých istých shopoch!
_________________
Web mladého herného vývojára:
http://www.raiper34.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
eX1



Založen: 11. 04. 2010
Příspěvky: 132
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: 8. září 2012, 18:59:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Jednička byla parádní, asi si ji ted ještě přečtu. Dvojka bude možná ještě lepší když vidím ty jména autorů. Předem díky.
_________________
Žiju pro grafiku a animace...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
goddard



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 14. září 2012, 15:02:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Objednano Smile
_________________
http://www.dredwerkz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 28. září 2012, 08:21:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Už to čtu. Článek od Martina Zavřela byl super. Pokud jde o článek od Petra Minaříka, moc mi nesedl jeho způsob vyjadřování, ale daly se z něj odnést zajímavé poznatky. Přehledové články o 3D grafice a kosterních animacích určitě mají svoje místo, hlavně když chce člověk s problematikou začít. Článek od Michala Rybky o grafickém hardware jsem přečetl opravdu s chutí. Víc jsem toho přečíst zatím nestihl, ale usuzuji, že knížka je po obsahové stránce v pohodě. Taky překlepů a gramatických chyb je tam minimum.
Vytkl bych jiné věci. Nejvíc mi vadí použitý bezpatkový úzký font. Čte se opravdu špatně. Dále takové ty gradienty na vrchní a dolní části každé stránky možná někomu připadaly cool, ale mně teda přijdou "seriously uncool" a navíc snižují čitelnost ve špatných světelných podmínkách.

To je zatím vše. V globále jsem spokojen.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Crypton



Založen: 14. 05. 2009
Příspěvky: 306
Bydliště: The Void

PříspěvekZaslal: 28. září 2012, 10:55:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, frca a spol. mě přesvědčili, taky jsem objednal. Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
yuri86



Založen: 27. 09. 2010
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: 1. říjen 2012, 10:12:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky si pro jednu zajdu.
_________________
www.NOXGAMES.com and www.NOXPLAY.com
www.PuppetSoccer.com - nejzábavnější MS ve fotbale
https://www.facebook.com/noxgames
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Reniezs



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 272

PříspěvekZaslal: 5. říjen 2012, 18:15:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Dostal jsem jí od kolegině v týmu a musím říct že půl knihy jsem přečetl za den. Opravdu super kniha. Doporučuji.
_________________
https://szeiner.com - Nezávislé vývojářské studio SZEINER s.r.o.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Aroidzap



Založen: 14. 11. 2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: 12. leden 2013, 14:45:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Na vánoce jsem dostal oba díly Smile První díl mám za sebou a s radostí se vrhám na další. Je to opravdu moc povedené Smile Doufám že se dočkáme dalšího dílu Smile Jen mě mrzí, že jsem se k těm knihám a k herní scéně obecně nedostal dřív.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xube



Založen: 13. 05. 2013
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: 13. květen 2013, 07:52:47    Předmět: Slovensko Odpovědět s citátem

Vie mi niekto povedať ako sa dostanem k týmto knihám na Slovensku? Prípadne bol by niekto ochotný poslať mi ju?

Ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aroidzap



Založen: 14. 11. 2011
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: 22. květen 2013, 19:22:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Byly by knížky Game Industry dostupné ke stažení v pdf? Rád bych si je dal na čtečku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rluks



Založen: 19. 09. 2013
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: 4. říjen 2013, 14:20:51    Předmět: E-book Odpovědět s citátem

Bude e-book pro kindle nebo pdf verze? díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Magazín Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna