.[ ČeskéHry.cz ].
Helga v nesnázích
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mnemonic



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: 10. únor 2013, 18:26:18    Předmět: Helga v nesnázích Odpovědět s citátem

Ahoj!

Ti starší z vás (hehe) si možná vzpomenou na adventurku 'Pět vražedných démonů', která před lety vznikla v rámci soutěže Českých her. Jelikož nám postavičky z této minihry přirostly k srdci, rozhodli jsme se jim věnovat celou plnohodnotnou hru. A tak vznikla 'Helga v nesnázích'.

Hra pojednává o tom, jak malé herní studio zkrachuje, a jeho šéfka - Helga - je potupně sesazena a nucena založit nové studio. Do své nové společnosti se pokusí přetáhnout členy svého bývalého týmu, ale jak už to tak bývá, vše se zkomplikuje a Helga musí řešit nové a nové problémy.

Hra je komediální point'n'click adventura s ručně kreslenou 2D grafikou. Vyjít by měla někdy ve druhém čtvrtletí roku 2013 pro Windows a iOS.

Oficiální stránka hry
Video upoutávka



Naposledy upravil Mnemonic dne 11. únor 2013, 09:29:31, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 10. únor 2013, 20:45:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Supr, vypadá to dobře a jsem hrozně zvědavý, jak to uspěje na trhu.

Snad ještě nejsou tradiční kreslené adventury pasé a vy to dokážete.

Líbí se mi to a dokonce vzpomínám i na démony Smile
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 10. únor 2013, 21:50:49    Předmět: Odpovědět s citátem

A ti uplne nejstarsi si pamatuji i Pet kouzelnych amuletu, kdyz byly jeste ve vyvoji Wink

V kazdem pripade to vypada hodne dobre, testim se na finalni verzi. Btw. kdyz uz mate verzi pro iOS, neplanujete i verzi pro desktopovy OS X?
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mnemonic



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: 11. únor 2013, 09:29:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlaha napsal:
Supr, vypadá to dobře a jsem hrozně zvědavý, jak to uspěje na trhu.
Snad ještě nejsou tradiční kreslené adventury pasé a vy to dokážete.


Díky. To víš, velké iluze si neděláme, ale to nám nebrání v tom to zkusit Smile


OndraSej napsal:
Btw. kdyz uz mate verzi pro iOS, neplanujete i verzi pro desktopovy OS X?


Ta možnost tu je, a já bych rád. Ale není to moc otestované, takže v tuhle chvíli se soustředíme na platformy, se kterými máme zkušenost (i tak máme starostí až nad hlavu). Portování na další platformy necháme do další fáze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 11. únor 2013, 09:31:41    Předmět: Odpovědět s citátem

video je suprovy! - kresli zase jnsfbi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jnsfbi



Založen: 30. 03. 2011
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: 11. únor 2013, 10:12:04    Předmět: Odpovědět s citátem

rezna napsal:
video je suprovy! - kresli zase jnsfbi?


Ano, kreslímSmile
A děkuji všem za pěkné reakce.
Nicméně si myslím, že právě teď doba přeje opravdu všem možným hrám (včetně kreslených adventur) vydává se prostě všechno!Smile Což může být výhoda, ale také nevýhoda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mnemonic



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: 11. únor 2013, 11:09:10    Předmět: Odpovědět s citátem

jnsfbi toho dělá víc, než jen že kreslí. Prakticky dělá všechno, až na pár drobností Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 11. únor 2013, 12:56:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Mnemonic napsal:
Ta možnost tu je, a já bych rád. Ale není to moc otestované, takže v tuhle chvíli se soustředíme na platformy, se kterými máme zkušenost (i tak máme starostí až nad hlavu). Portování na další platformy necháme do další fáze.


Jasne. No az budete potrebovat testera s Macem, tak staci rict Wink
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mnemonic



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: 2. září 2013, 17:58:56    Předmět: Demo Odpovědět s citátem

Vydali jsme demo (zatím jen pro Windows), takže kdo chce hru testnout, má nyní možnost. Plná hra by měla následovat velice brzy Smile

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 2. září 2013, 19:45:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Dobré to je (ještě jsem ale nedohrál), u dialogů jsem se i zasmál (na korekturu by to chtělo při chvilce ještě přitlačit - díky, potencionálně, mě, datumy, ...). Nabízí už WME portaci na další systémy? (Teď koukám na webu, že WME Lite má player pro OS X, iOS, Linux a Android?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mnemonic



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: 3. září 2013, 11:14:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za reakci! Na české texty ještě určitě mrkneme. Přiznávám, že coby překladatel do angličtiny jsem to česky snad nikdy vcelku nehrál Smile

WME Lite se postupně vyvíjí. Pár her pro iOS už je na AppStore. Na OSX to běží, ale zatím (pokud vím) žádná hra oficiálně nevyšla. Na verzi pro Linux/Android pracuje jeden obětavý človíček. Ta Androidí byla docela problém, kvůli podivnému filesystému, ale už se to začíná tvářit dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 6. září 2013, 09:49:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Velmi mile Smile Zahral som si to, teda aspon chvilu a je to fakt pekne. Anglicke texty uplne v pohode, vesele, zo zivota Smile

Akurat adventury ma nikdy nebavili, ale to uz je moj problem.

Gratulujem Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mnemonic



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: 6. září 2013, 20:52:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkujeme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 6. září 2013, 21:45:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to taky zkusil. Na mém notebooku Core i3 SandyBridge, 4 GB RAM, Intel HD 3000, Win 8 64bit se hra cyklicky zasekává (3 sekundy jede, pak půl sekundy zamrzlá a dokola). Ve sledování prostředků jsem nic nenašel. Taky mi vadilo odklikávání nekonečných dialogů, ale možná jsem byl jen nedočkavý na vlastní hraní Smile. Když jsem minimalizovanou hru chtěl ukončit pravým klikem na taskbar a Zavřít, tak se neukončila. Musel jsem ji obnovit a přečíst si, že se zastavila na potvrzení.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mnemonic



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: 7. září 2013, 09:14:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Periodické zpomalování by ukazovalo na nějakej "inteligentní" throttling CPU či grafiky. Pokud jsi to hrál v okně, může hra dosahovat značně vysokého framerate, takže se to možná tvůj hardware snaží kompenzovat? Jen domněnka.
Každopádně, jestli ti vadí dialogy, tak to určitě není hra pro tebe Smile Zobrazení potvrzovacího dialogu při zavření okna je by-design. Osobně nemám rád hry, které se při stisknutí Alt+F4 bez hlesu zavřou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna