.[ ČeskéHry.cz ].
Ahoj, možná se něco dá udělat...
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SharpSkiller



Založen: 09. 09. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: 24. březen 2013, 17:16:18    Předmět: Ahoj, možná se něco dá udělat... Odpovědět s citátem

Ahoj, jsem možná bláhový možná ,,cáklý" ale chtěl bych složit tým lidí kteří by mi pomohli udělat jakousi ,,hru" nečekám nic velkýho... ale moje nutkání udělat hru z pohledu hráče která by se možná i hrála mně ne a né přejít... nejsem tak naivní abych si myslel že to jde.. ale nejsem ani tak blbej aby to nešlo.. sme 3... já jakožto ,,nápad" kámoš co by do toho šel /umí programovat/ a druhej kámoš co umí přemejšlet,je mi jasný že potřebujem lidí víc,a proto se chci zeptat,kdo umí udělat postavy,kdo umí programovat atd... napište zde nebo mi na E-mail ondrakutis@seznam.cz ... vím přesně co chci .. omluvte že nenapíši o čem hra je.. ale je to můj nápad... řeknu jen: meče,kuše masivní bitvy.... mám to promyšlené .. ale uskutečnit to bude asi problém :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 24. březen 2013, 18:21:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle patří spíš do inzerce, ale tady alespoň mohu zareagovat :

Návod na tvorbu MMORPG Smile

I jeden člověk může udělat slušnou hru. Je chyba si myslet, že čím víc lidí, tím větší šance hru dokončit, alespoň, když nemáte zkušenosti.

Hlavně mě zaujalo "kámoš, co umí přemejšlet". Smile

Moje rada zní, předtím než sem dáta inzerát, že někoho sháníte, tak mějte už hratelné demo, případně nějakou ukázku. Takhle toho moc nenabízíš a sám chceš moc. A druhá rada - mimo ten nápad se zamysli, co dalšího bys mohl v týmu dělat. Třeba alespoň nějakou základní grafiku bys mohl zvládat.

A třetí rada souvisí s prvním odkazem - začněte něčím jednoduchým! Adventura, plošinovka, logická hříčka apod.
_________________


Naposledy upravil Houp dne 24. březen 2013, 19:56:06, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 24. březen 2013, 18:31:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Houp linkuje správné vlákno Smile
Jestli jste nikdy žádnou hru nedělali, tady je článek přímo pro vás.

http://www.gamedev.net/page/resources/_/technical/game-programming/your-first-step-to-game-development-starts-here-r2976
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
P1trs



Založen: 17. 02. 2013
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: 24. březen 2013, 21:49:45    Předmět: Odpovědět s citátem

ja bych zkusil kontaktovat Dana Vavru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vilem Otte



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Znojmo - Sedlesovice, Kravi Hora

PříspěvekZaslal: 24. březen 2013, 23:47:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebo rovnou Todd Howarda Wink

...

Tady nejde o to, jestli to jde/nejde (vše jde, když je vůle a dostatečná píle), ale spíše o prostředky co můžeš nabídnout. Když to bude pro tebe dělat několik vývojářů za solidní plat - můžeš to klidně dokončit. Když to bude dělat pár lidí po večerech, tak buď v týmu bude vedoucí člen naprosto skvěle vést tým a dělat VĚTŠINU práce, nebo ten projekt skončí.

Doporučil bych vám jedno - zkuste do příštího týdne napsat jednoduchou hru - třeba tic-tac-toe, nebo pong - kompletní, s grafikou se vším. Jestli to nezvládnete, nemá smysl se pouštět do něčeho dalšího.

*Note. to samozřejmě neplatí, pokud máš v týmu spolehlivé lidi, kteří ví, co dělají (resp. jsou za to placení). Nicméně, to bys zřejmě nehledal lidi, kteří umí vše od modelování, přes programování po shipping.
_________________
Should array indices start at 0 or 1? My compromise of 0.5 was rejected without, I thought, proper consideration.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
SharpSkiller



Založen: 09. 09. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 10:09:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Tamto sem čet celý... a co bych dělal? Questy, příběh, vedlejší příběh, postavy, charactery, zbraně, mounti ... je toho dost.. já vím že z toho nebude wowko.. ale myslím že slušným příběhem, grafikou a fyzikou se dá začít! ... hele učil jsem se programovat... učil jsem se javu, HTML, C++ ... zkončil jsem na základech.. ale umět bych to chtěl :///, a já a grafik?? neumím nakreslit kruh, auto nebo dům bez pravítka natožtak postavičku.,.. no jo .. asi to bylo blbé něco chtít.. ale víte jak to je.. alespoň mi pošlete něco kebych měl šanci nebo kde se něco naučím..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 10:26:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Co hovori Vilem je velmi rozumne. Myslim, ze ak nedokazete pomocou JEDNEJ (to je uplne jedno akej) technologie vyrobit NEJAKU (je uplne jedno aku) malu hru (nemusi byt ani uplne dokoncena) za napriklad jeden vikend... well... we have some bad news Smile
Ale ten stav sa da zvratit, postupnou pracou a sprtanim, avsak "zakladat teamy" tou cestou nie je.

V pripade, ze to ale dokazete... !!!

Su i hry BEZ questov, zbrani, pribehu, hry uplne bez postav, bez fyziky, takmer bez grafiky. Schvalne, urcite kazdeho nejaka napadne! Uplne, ale uplne fest kazdy sa urcite zhodne, ze i taketo "easy" hry boli a su zabavne. To je cesta do zaciatku. Napriklad. Hm? Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peto



Založen: 01. 08. 2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 11:13:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Pravda pravda,

Tiez aj pre vsetkych clenov teamu je urcite viac motivujuce vidiet po par mesiacoch ako sa hra vyda a ako na nu reaguju hraci tiez aj samotny fakt ze sa nieco dokoncilo, potom mozete skusit zase nieco o trochu vacsie

Ak si taky dobry designer že vieš všetko premyslieť, tak vymysli nejaku jednoduchu revolucnu a chytlavu hru, masivne bitky meče sa vymyšľaju ľahko, ale na to treba funkčny team, technologiu, animacie atd...
_________________
Code or die!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SharpSkiller



Založen: 09. 09. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 12:10:53    Předmět: Odpovědět s citátem

ano vymyslet to umím... kdo taky ne.. já jsem o tom uvažoval jen trochu víc.. neustálé kresby a vymyšlení stylů atd.. nejsem grafik ani programátor.. vím že neudělám wowko.. ale chci to zkusit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 12:22:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Pocitacova hra sa da vyrobit i bez grafiky, ako som vyssie uviedol. Ale naprogramovat (alebo aspon naskriptovat) to niekto fakt musi.

Mame chapat takto: "Nejsem grafik ani progamator, nechci se vlastne ani nic konkretni/nove ucit, jen chci mit par lidi, ted hned, kterym bych rikal, jak to maji udelat a oni to pro mne udelaji!"? Smile

To je uplne fer otazka, myslim.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SharpSkiller



Založen: 09. 09. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 12:28:41    Předmět: Odpovědět s citátem

A to je to.. já se to učit chci.. jenže na učení jsem pořádně pohořel....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peto



Založen: 01. 08. 2007
Příspěvky: 206
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 13:01:26    Předmět: Odpovědět s citátem

SharpSkiller napsal:
A to je to.. já se to učit chci.. jenže na učení jsem pořádně pohořel....


každy ma talent na niečo iné.. avšak polož si otázku.. prečo by mali tvoje nápady realizovať ľudia čo "nepohreli", aby pohoreli potom na tvojom pokuse o game design? Smile
_________________
Code or die!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 13:18:24    Předmět: Odpovědět s citátem

SharpSkiller napsal:
A to je to.. já se to učit chci.. jenže na učení jsem pořádně pohořel....


Tak začni pomalu s těma piškvorkama, hadem, tetrisem, ...
A klidně zkus i GameMaker, RPG Maker, cokoliv.

3D first person vesmírný vybuchující ultra-kruto-hyper-mega-přísný MMORPG s cestováním v čase není do začátku dobrý Smile

Garantuju ti, že i ty piškvorky ti teď dají dobrý pocit, že jsi něčeho dosáhl.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SharpSkiller



Založen: 09. 09. 2012
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 13:20:43    Předmět: Odpovědět s citátem

no dobře, nechám si poradit.. ale když už jsem u toho.. nevíte kde se dá naučit programovat nebo design??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 25. březen 2013, 13:28:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Zacni na papieri a na hodinach matematiky na strednej skole Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna