.[ ČeskéHry.cz ].
Nápad - Box pro dva přes webový prohlížeč

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 27. říjen 2014, 08:06:11    Předmět: Nápad - Box pro dva přes webový prohlížeč Odpovědět s citátem

Zdravím,
poté co jsem se pustil do multiplayeru a WebRTC funguje až nečekaně dobře mě napadla jedna webová hra o Boxu pro dva hráče:

Vše by začínalo v hlavní místnosti - něco jako chatovací místnost, kde by se hráči slézali, mohli si psát, sledovat skóre druhých lidí.
Dále by tam byly místnosti - arény pro dva hráče. Buď by ses připojil do volného ringu a čekal až se někdo připojí a nebo by jsi se připojil do místnosti, kde už někdo čeká na soupeře.

Po připojení obou hráčů by se ring zamknul a proběhl by souboj. (Chtělo by to asi nějaký chytrý systém života / stamina atd..). Po skončení by se oba hráči přesunuli do hlavní chatovací místnosti.

Grafika pouze 2D. Hráč by se viděli z 1. pohledu.
Naprogramovat bych to zvládnul, ale nevím jestli již něco takového neexistuje atd.

Nějaké rady, připomínky ... ?
Mělo by to nějaký potencionál?

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ViliX



Založen: 04. 08. 2014
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: 27. říjen 2014, 09:22:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Při správném provedení by to rozhodně mohlo být zajímavé Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 27. říjen 2014, 10:16:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Jaké správné provedení máš na mysli? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzejkob



Založen: 17. 08. 2013
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: 27. říjen 2014, 10:31:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Mno webrtc není zase tak cutting edge technologie, kterou nikdo nezná, že by jako hlavní tahoun stačila myšlenka toho, že se to bude hrát v prohližeči. Před webrtc a html5 se webové realtime hry holt bastlily nějak přes ajax. Každopádně je potřeba se zaměřit na hru jako takovou. Jinak v browseru běží mraky her - dokonce i 3d na webgl bez unity.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 27. říjen 2014, 10:46:09    Předmět: Odpovědět s citátem

O WebRTC jsem se dozvěděl nedavno a zaujalo mě hlavně díky lepší implementaci co se týče komunikace mezi okny prohlížeče. Proleze to i většinou defaultních firewalů bez nutnosti nastavovat NAT - což bylo v případě UDP protokolu skoro nutností.

Trochu mě mrzí, že to nepodporuje IE, ale "prý" support Microsoftu uvažuje o implementaci.

Ale hlavně ta rychlost! ... skoro srovnatelné s tím co jsem kdysi programoval v Delphi (UDP client - server aplikací).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna