.[ ČeskéHry.cz ].
Unity3D - Facebook SDK Login

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Sítě
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 6. leden 2015, 16:39:05    Předmět: Unity3D - Facebook SDK Login Odpovědět s citátem

(pokud to sem nepatří, prosím moderátory o přesun, já nevím kam)

Zdravím, potřebuju udělat LIKE button do mobilní hry v Unity3D. Bude to na iOS. Mám tam rozchozený Facebook SDK (mám i AppID), ale vůbec nechápu, jak se připojit, nebo jak udělat ten Like. Jde o to, že nějak nerozumím celé té filozofii (nemám facebook). Co to má vlastně dělat? :-)

Když zavolám FB.Init, tak to funguje jen v editoru. Mají i najěkou example aplikaci, ale ta funguje stejně (nenabídne žádný přihlašovací dialog, ani nic, co by nasvědšovalo, že to funguje). A FB.Login je pro mě už opravdu čarovná, záhadná věc. V editoru to vyžaduje jakýsi Access token, kterých existuje několik druhů. V Buildu to nenabídne nic. Ale to je asi tim, že neproběhne ten Login. Ale to taky nevím proč. Přitom podle tutoriálu by to mělo být docela snadný.

Jsem s tim docela zoufalý. Pomůžete někdo?
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 6. leden 2015, 20:50:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdyby sis to chtěl hodně zjednodušit, tak obrazovku s butonem LIKE udělej jako web stránku uvnitř tvé app (beztak ti tvoje řešení taky nebude fungovat offline). Udělat LIKE na web stránce je na pár minut a beztak ten LIKE bude mířit na URL (URL na tvůj web nebo do AppStoru).

EDIT: A pokud se bojíš toho, že když user nebude přihlášen na Fb, že mu tam vyskočí stránka na přihlášení do Fb, tak nezapomeň, že v případě tvého programového řešení by to bylo úplně stejné. Jak myslíš, že získáš ten security token - musíš userovi zobrazit web stránku z Fb.

EDIT 2: Když nad tím tak přemejšlím, kdybys byl hodně línej, tak velký btn "DEJTE NÁM LIKE", který otevře ve web browseru přísl. stránku, kde bude už ten velký obrázek LIKE. (Prostě záleží, jakou hodnotu k vynaložené práci to pro tebe má.)

PS: Není už na implementaci Facebooku trochu pozdě? Mně přijde, že už odeznívá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 8. leden 2015, 10:57:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:
A pokud se bojíš toho, že když user nebude přihlášen na Fb, že mu tam vyskočí stránka na přihlášení do Fb, ...


Ne, toho se právě nebojím, to bych naopak chtěl :-).
A jak si to myslel s tim security tokenem? Jak to přihlášení a pak samotný like, mají vlastně probíhat?

ad PS: Nevím, jestli Facebook odeznívá. U mě ještě ani nezačal znít. Je to požadavek, který jsem dostal. Kdyby bylo po mým, asi bych všechny ty internety zakázal ;-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 8. leden 2015, 11:54:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tu dokumentaci nečetl, ale zkoušel jsem si něco podobného (přístup do tehdejšího Skydrive v Linuxu) a tady to bude asi to samé (je to obecný princip). Když nemám security token nebo mám, ale služba mi ho odmítne, musíš zobrazit uživateli jejich webovou stránku, kam zadaj login a heslo, a ta stránka po submitu vrátí stránku, z jejíhož HTML kódu si přečteš nový security token. Celej tenhle systém je o tom, že 1) na disku si tvoje aplikace neukládá login a heslo, ale jen nějakej random string, a že 2) to po nějaký době samo vyhnije a uživatel musí zadat login a heslo znova (i kdyby se nezměnily). (Tehdy v tom Linuxu, když jsem si hrál v konzoli, mi jako odpověď přišel HTTP redirect, tak jsem zadal jeho URL do prohlížeče, tam zadal svůj login a heslo, submit a v HTML source vrácené stránky si přečet ten token Smile.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 8. leden 2015, 12:26:27    Předmět: Odpovědět s citátem

njn semo, budes si muset aspon fake ucet poridit, jako kazdej kdo vyviji tyhle veci ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Sítě Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna