.[ ČeskéHry.cz ].
Plzeň, pracující na volné noze
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 20. červen 2014, 12:10:40    Předmět: Odpovědět s citátem

]semo[ napsal:
Ale když máš na výběr, jakou práci zrovna vezmeš, tak si nevybereš. Budeš dělat jen to, co řekne šéf. Já si můžu (do jistý míry a v jistých obdobích) vybrat.

Jaktože ne, už 2x mě daná práce/úkoly přestala/y bavit, tak jsem odešel a našel si jiného zaměstnavatele. Samozřejmě ne každý to má tak jednoduché (profese a lokalita), ale já jako programátor v Praze našel nový job dycky za cca 2 týdny (a vždy to byla zajímavější práce, méně práce a ještě víc peněz). Zrovna v tý předchozí mi manažer řekl něco, co se mi nelíbilo, a už druhý den ode mě měl papír o výpovědi (samozřejmě pak je 2měsíční výpovědní lhůta, v které normálně makám - cítím osobní odpovědnost projekty dodělat a předat kolegům, není to tak, že bych se tam pak jen válel).
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 20. červen 2014, 12:20:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro mě je třeba zajímavější, když si čas od času udělám něco uplně svýho, klidně i víc práce za míň peněz :-)
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 20. červen 2014, 12:41:20    Předmět: Odpovědět s citátem

To mě baví lítat od jednoho k druhému. Radši více menších projektů - chvíli mobil, chvíli web, pak nějaké aplikace v C++, sem tam nějaká výuka Smile Sedět v práci a dělat třeba úpravy v nějaké zbastlené DB nebo lovit chyby v x let starém softu by mě nějak moc nebralo.
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 20. červen 2014, 13:01:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis: to co říkáš, to je možný jen ve velkým městě. Tady v Plzni je asi tak 0 firem, který dělají to, co bych chtěl dělat já. Ale do Prahy nechci, díky ;-).

Perry: obdivuhodný. Já se radši zahrabu na dýl do většího projektu:)
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 20. červen 2014, 13:13:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já v Praze pracuju, ale nežiju (člověk ale musí dojíždět - nicméně třeba brácha si našel práci "na té straně Prahy", z které dojíždí, takže tam je autem za 20-25 min, a má tam vyhrazené parkoviště, což já bohužel v centru nemůžu /bych ztrácel čas hledáním místa na zaparkování a pak cesta od toho místa do práce/.)

S různorodostí je to jak kde. V současné jsem vystřídal spoustu různých projektů a technologií, takže se nenudím. Ale v předchozí to bylo jen to kolečko weby "jeden jako druhej" PHP+MySQL, to se skutečně omrzelo (ale odešel jsem z jíného důvodu).

]semo[ napsal:
Pro mě je třeba zajímavější, když si čas od času udělám něco uplně svýho, klidně i víc práce za míň peněz Smile

No s 5 týdny dovolené si můžeš svýho udělat dost "fulltime". Navíc jdeš z práce s čistou hlavou ("padla"), takže toho uděláš dost i o pracovních dnech. Samozřejmě se to u každého liší, ale u mě je volného času mnohem víc, teď když pracuju, než když jsem studoval (/pro mě/ náročné úkoly na vypracování doma - nejsem studijní typ).
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 21. červenec 2014, 11:03:08    Předmět: Odpovědět s citátem

dnes někdo na Kamenný rybník?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 21. červenec 2014, 11:19:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Spytihněve, nějak to nechápu, ty jsi z Plzně? V profilu máš Prahu.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2014, 15:42:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Z Prahy, ale v Plzni mam příbuzenstvo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 8. září 2014, 13:55:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Kdo z Plzně a okolí programujete v Unity a případně WPF? Kolega shání někoho na brigádu. Navalily se mu zakázky. Většinou jsou to menší interaktivní hry vytvářené účelově pro potřeby konkrétní instalace (muzea, večírky, prezentace, atd). Může to být dotykový stůl, projekce, interaktivní podlaha, atd. Input je většinou detekce gest z obrazu, ale je už vyřešen a mnohokrát použit. Práce je to zajímavá a samozřejmě placená, ale nevím přesně, kolik by dal. Asi podle šikovnosti :-).

Máme v Plzni kancelář, kam by dotyčný mohl a nemusel chodit, dle libosti. Je to taková pracovna - kreativní prostředí se dvěma střešníma oknama a jednou kytkou.

Jo a proč kolega nenapsal sám? Protože mě tu znáte víc :-). Takže pokud máte někdo zájem, napište SZ, nebo sem do vlákna.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 11. září 2014, 08:31:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Sakra, nikdo nechce? To je prekérní situace! A já myslel, že Unity frčí uplně všude :-). No, kdybyste si to někdo rozmyslel, napište. Je to slušný přivýdělek, který člověka časově moc neomezuje a zároveň perfektní příležitost ke získání zkušeností a zářezů na pažbu.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
raduzz



Založen: 13. 01. 2015
Příspěvky: 7
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 13. leden 2015, 23:52:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj, jsem z Plzně, nepracuji na volné noze, ale i přesto sem napíšu. Po vzoru Flappy Bird jsem se rozhodl, podruhé vstoupit do světa mobilní zábavy. Kdysi dávno jsem se tím už živil - programování v J2ME. Se službou Google play odpadá problém s distribucí, jak tomu bylo dříve. Vydám se cestou nejmenšího odporu. Volba vhodného frameworku. Studium těch správných tutoriálů. Velká hravost/návykovost vytvořeného titulu, bez programování zbytečných složitostí. Najdu již hotovou grafiku hry, která se autorům nepovedla dokončit a nabídnu jim procenta z prodeje. Za rok Vám napíšu, jak už jsem za vodou. Čau
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 14. leden 2015, 09:40:29    Předmět: Odpovědět s citátem

No to jsem zvědav. Mám pocit, že takovýto plán má ještě milion dalších lidí a všichni se za vodu nevejdete :-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vilem Otte



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Znojmo - Sedlesovice, Kravi Hora

PříspěvekZaslal: 14. leden 2015, 14:59:09    Předmět: Odpovědět s citátem

#semo - možná i víc, přijde mi že každý druhý teď vezme Unity/UDK (či nějaký jiný RAD tool/framework), projde základní tutoriály, někde sežene grafiku, splácá jednoduché demo dohromady, oznámí epický supernový titul který všichni koupí ... potom dojdou tutoriály, přemýšlet se nechce a projekt umře. Smile
_________________
Should array indices start at 0 or 1? My compromise of 0.5 was rejected without, I thought, proper consideration.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 14. leden 2015, 21:10:10    Předmět: Odpovědět s citátem

]semo[ napsal:
všichni se za vodu nevejdete

Za mě se vejde tak jedno dítě, já jsem prcek... Very Happy Wink

To je nějak důvod, proč nemám rád Unity. Dokud nebylo, tak se v herním průmyslu pohybovali převážně lidé, kteří o vývoji her něco věděli a nebo se opravdu hry vytvářet učili...
Dneska... jak řekl Vilem, stáhnou tutoriály, atd...
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 14. leden 2015, 22:07:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Imo za vodou je místa docela dost. Jenom si nejsem jistý, jestli tohle je správná cesta. Jedna věc je hru dokončit. A pokud tým hru nedokáže dokončit, tak bych si dovolil pochybovat o jejich schopnosti prodat dost kusů na to, aby to stálo za řeč. Nehledě na to, že grafika takové nedokončené hry taky bude mít k dokončení daleko. Ale samozřejmě jsem to nikdy nezkoušel, takže třeba to je všechno sluníčkové a je tu spousta týmů, které mají vše kromě schopného programátora...

VODA> jakožto pamětník si dovoluji podotknout, že před 10 lety všichni nadávali na VB6 a GameMaker, protože dokud neexistovaly, tak se v herním průmyslu pohybovali převážně lidé, kteří o vývoji her něco věděli a nebo se opravdu hry vytvářet učili...

Zatímco s nimi... jak řekl Vilem, stáhnou tutoriály, atd...
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna