.[ ČeskéHry.cz ].
G++ - WinXP/Win7/Win8
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> C / C++
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mar



Založen: 16. 06. 2012
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: 15. květen 2015, 22:33:57    Předmět: Odpovědět s citátem

No, jestli jsem to dobře pochopil, tak je to tak definované ve standardu; v C to povoleno je, v C++ ne.
Já jsem zvyklý používat int func(), což v C++ je ekvivalent int func(void) a navíc je kratší, ale chodící standard nejsem.
Jinak souhlasím s Tringim, přece OS nemá nic společného s chováním překladače (navíc neMicrosoftího).

S friend template + private c/d/torem to by chtělo vidět kód pro ten konkrétní případ (čistě pro zajímavost, rád bych věděl, jakým konstrukcím se vyhnout)

Myslím si, že není od věci čas od času zkusit přeložit kód jiným překladačem (jak psal Perry), protože každý se chová trochu jinak a zajistíš si tak to, že nepíšeš v nějakém C++ dialektu, který ti povolí překladač X, ale překladač Y ti vyhodí chybu (plus navíc tím občas odhalíš i některé bugy).

Jinak ze začátku jsem na 8ky taky nadával, přišlo mi to šíleně přesvětlené a fonty hnusné, ale dalo se to přenastavit a teď s tím problém celkem nemám.
Nicméně pořád to je slabý odvar toho, co předvádí Apple Smile

[OT]
Pokud chceš vyvíjet pro starší iOS, musíš používat starší zabugovaný xcode (nebo pokud se ti chce, tak se můžeš trochu pohrabat ve vnitřnostech a donutit ho používat starší SDK).
Vůbec nejvtipnější historku mám, když jsem se pokoušel udělat dual boot (resp. triple boot) na OSXu. Skončilo to tak, že jsem nainstaloval Parallels a mám Linux i Widle virtualizované (OpenGL tam běží výrazně líp, než ve VMWare Fusion, aspoň tu verzi, co jsem před časem viděl - Genecraft tam byl úplně rozsypaný, kreslil jenom bílé trojúhelníky bez textur, v Parallels na stejném HW jede naprosto krásně).
Oni totiž chlapci z jabka nepovolí víc jak jednu non-mac partition Smile
A když pak pustíš disk utility a dáš resize partition, tak se točí progress bar, CPU usage je 0% a disc activity 0%, nechal jsem to jet přes noc a nic, než jsem to killnul.
Ono je velký problém toto detekovat a zobrazit nějaký debilní message, lepší je trollovat uživatele Smile
EDIT: toto se týká Mavericks, v Yosemite jsem to nezkoušel ani nemám v plánu Smile
Jinak si myslím, že ObjC a Cocoa nezaříznou nějak brzy, protože počítam, že v tom mají celkem slušný objem kódu a přepisovat to do Swiftu by vyžadovalo opravdu hodně monkey hours (a určitě by to přineslo spoustu nových bugů).
Proč to sem píšu: každý OS má své mouchy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 16. květen 2015, 07:02:16    Předmět: Odpovědět s citátem

OS za překlad nemůže. Navíc zrovna u C++ se chová každý překladač jinak. Věci, co přeloží MSVC a Intel compiler, gcc nedá a naopak. OSX používá LLVM a ten zase překládá trochu jinak.
Osobně mi gcc přijde z těch výše jmenovaných nejhorší.
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tringi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: 16. květen 2015, 09:29:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jen přemýšlím, jestli chce VODA své problémy vyřešit, nebo se jen tady plácat po ramenou, jak je ten život programátora těžký a jak mu zlý MS hází klacky pod nohy.
_________________
WWW | GitHub | TW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 16. květen 2015, 09:41:00    Předmět: Odpovědět s citátem

perry napsal:
OS za překlad nemůže. Navíc zrovna u C++ se chová každý překladač jinak. Věci, co přeloží MSVC a Intel compiler, gcc nedá a naopak. OSX používá LLVM a ten zase překládá trochu jinak.
Osobně mi gcc přijde z těch výše jmenovaných nejhorší.

To já vím, že za překlad OS nemůže, ale může za to, že nemohu používat překladač, který chci. Někde jsem našel, že je to na Windows 8 normální... je to prý nějaká bezpečností "featura".

Nakonec jsem MinGW64 odinstaloval, dal jsem si tam zpátky MinGW ze svého původního PC a někde jsem našel, že místo g++.exe mám na Win8 použít c++.exe. To funguje, tak jsem zvědavý, kolik dní to vydrží. Wink
Rozhodně jsem se tu nechtěl vyvztekávat, spíš si jen povzdechnout nad tím, jak je těžké migrovat mezi OS...
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 16. květen 2015, 15:46:45    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
prý nějaká bezpečností "featura".


Je ti jasné, že všechny tyhle "featurety" lze nějak vypnout, že jo Cool Wink Twisted Evil
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 16. květen 2015, 18:33:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak napadlo mě to, ale já nevím, která "featura" to dělá. Takže jí těžko vypnu... Wink
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeaTime



Založen: 17. 06. 2011
Příspěvky: 264

PříspěvekZaslal: 17. květen 2015, 01:32:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem rád, že nepoužívám Windows. Windows 7 jsem donedávna občas trochu používal, ale Windows 8 jsem ještě asi nikdy na živo neviděl. Gentoo sice také přináší svoje komplikace (asi před dvěma měsíci jsem to začal instalovat a až včera se mi podařilo vychytat závislosti tak, že mám všechny balíky co potřebuju a jsou všechny aktuální Smile), ale mám ho rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 17. květen 2015, 13:22:38    Předmět: Odpovědět s citátem

To má být vtip? 2 měsíce promarněného života s Linuxem vs trochu si zvyknout na novej Windows?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TeaTime



Založen: 17. 06. 2011
Příspěvky: 264

PříspěvekZaslal: 17. květen 2015, 14:17:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:
To má být vtip? 2 měsíce promarněného života s Linuxem vs trochu si zvyknout na novej Windows?


Je to trochu nadsázka, vyloženě instalací jsem strávil 3 dny, zbytek z těch dvou měsíců už jsem systém celkem normálně používal, jen jsem pořád narážel na věci, co nefungovaly, tak jsem to dolaďoval.

To je prostě Gentoo, kdybych si myslel, že výhody nepřeváží tyhle nevýhody, tak bych sáhnul po něčem jiným. Pořád je ještě možnost vzít třeba Fedoru nebo Ubuntu, který se instalujou ještě o něco snáz než Windows.

Btw nemám problém zvyknut si na novej Windows. Na Linux jako hlavní systém jsem přešel z Windows XP ještě nějakou dobu před tím, než vyšly Windows 7.

PS: Sorry, že vám tu takhle cpu svůj příběh s Linuxem. Jen mi přišlo, že tu všichni berou Windows a nutnost zvykat si na Windows 8 jako samozřejmost, tak jsem se proti tomu chtěl trochu vyhradit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> C / C++ Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna