.[ ČeskéHry.cz ].
Steam prodej - byrokracie
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 29. červen 2015, 10:01:35    Předmět: Steam prodej - byrokracie Odpovědět s citátem

Zdravím,

předpokládám, že je tu spousta lidí co již má za sebou vyplňování formulářů a řešení prodeje na Steamu.

Měl bych pár dotazů.

1) Vyplňovali jste formulář W-8BEN (zamezení dvojího zdanění - co máme podepsané s USA). Stačí opravdu jen vyplnit, vytisknout, podepsat a poslat scan?
2) TIN - je přesně co - asi nejde místo něj zadat klasické naše IČO/DIČ - žádost trvá více jak měsíc co jsem se dočetl. Nebo jsem úplně mimo;)

Cituji:
Od všech partnerů požadujeme, aby nám poskytli platné daňové identifikační číslo (TIN) odpovídající platným a účinným daňovým předpisům. Vývojáři ze Spojených států mohou jako daňové identifikační číslo použít číslo EIN (identifikační číslo zaměstnavatele) nebo číslo sociálního pojištění (SSN). Zahraniční vývojáři mohou použít některé z výše zmíněných daňových čísel přidělených Spojenými státy nebo zahraniční TIN.

Otázka: Proč nedojde k okamžitému ověření mého daňového čísla (TIN)?
Odpověď: Daňová čísla jsou ověřována daňovým úřadem Spojených států (IRS). Proces ověření daňových čísel se často prodlužuje kvůli výpadkům databáze IRS. U nově vydaných daňových čísel může ověření trvat až 30 dní, protože se musí počkat, až IRS aktualizuje tuto databázi aktualizuje.


A pokud mě kdokoliv může cokoliv ještě více objasnit tak budu jedině rádWink

Zvažuji možnost, že na začátek do toho půjdu sám bez firmy a dle toho jak to půjde se případně firma dočasně založí a pozmění údaje na Steamu (což je možné, dle dokumentace).
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 29. červen 2015, 10:24:05    Předmět: Odpovědět s citátem

W-8BEN vyplňuješ u všech amerických firem, my to vyplňovali už snad 10x všude možně (Samsung, Amazon, ...). Většinou to stačí elektronicky (na Steamu taky), tj. nemusíš se ani obtěžovat s tiskem a skenem. Ohledně DPH ti ale moc neporadím, tam asi záleží, jestli jsi s.r.o., nebo sám plátce, nebo jen identifikovaná osoba apod., a do toho moc nevidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
RS



Založen: 21. 02. 2012
Příspěvky: 551

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 11:15:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Caute vsetci rad by som sa poradil ohladom par veci ohladom steamu:

1. Je mozne to riesit aj na zivnost alebo odporucate radsej zalozit sro? Da sa pripadne prehodit zivnost s sro na steam aj neskor ak by predaje ukazovali ze to ma vyznam?

2. Ako je to s platenim dani (zivnostnik neplatca dph ale registrovany pre IC DPH podla paragrafu 7a, alebo sro neplatca dph).

3. Kolko treba ratat ze ostane vyvojarovi z celkovej ceny predaja ked odrata proviziu steamu a US dane ak sa dake platia tam.

4. + Nejake rady alebo odporucania ako postupovat su vitane
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 11:28:31    Předmět: Odpovědět s citátem

1. V základu je jedno na co to řešíš zdali živnost (toto ej jednodušší na start) nebo sro - přehodit to můžeš i potom (znovu vyplníš všechny ty formuláře na jiný subjekt). Já to mám taky na živnost a sro až časem dle toho zdali to bude mít význam. Sro je ale lepší pokud ti porostou hodně prodeje.

2. V US/EU za tebe daně zaplatí Steam (to je těch 30% z hrubého zisku - pokud ti projde dvojí zdanění tak za prodeje v US nebudeš platit dvojí daně - v EU budeš pořád platit všude (tedy Steam za tebe) ) - po odečtení tohoto ti vznikne čistý zisk - z něj si bere Steam provizi - a zbytek ti pošle na účet - pak už musíš doma zaplatit daně klasicky (dle toho zdali jsi nejsi plátce atd. - od určité částky ale přejdeš automaticky na plátce DPH)

3. Já na to mám tabulku Smile
Příklad:
Kurz: 1US/24,3CZK
Cena hry: 9,99US
Prodej: 1000ks
Hrubý USD zisk (po odečtení 30%): 6.993 USD
Provize steamu 10% (třeba) čistý zisk = 6.293,7USD
Převod dle kurzu na CZK: 152.936,91 CZK
CZK DPH 21% (respektive daň z přijmu, ale takto se to lépe globalizuje - protože každý to má individuální dle svého účetnictví): 120.820.16 CZK je finální čistá částka (je to baj oko - záleží jak si vyřešíš doma daně a kolik si vezme steam čistou provizi)

4. Já ti mohu poradit jen tak jak jsem si to naplánoval ja (ale jak to dopadne to sám nevím - spíše ti poradí někdo kdo to má již za sebou). Ale moje strategie je na start hry dám cenu:
29.99USD (na tuto cenu mohu dobře dávat slevy a pořád se budu držet kolem ceny 19.99 - což je hranice aby to mělo význam pro mne.) Zvažuji že dám hned na start slevu 20% na týden. Cenu jsem dlouho řešil a kalkuloval a porovnával s "konkurencí" - rozhodně je dobré znát konkurenci na Steamu - poznat její nedostatky a přednosti - ale i tak je to prostě loterie:)

Více ti ale snad pomůže někdo kdo už toto má za sebou - já tu jen plánuji - a více převažuje to, že počítám s failem. Ale i tak na start budu muset do NI investovat 100k-150k CZK jen na technické zázemí aby hra běžela a zvládla případný nápor - člověk nikdy neví jak to dopadne a přijít o zákazníky jen kvůli tomu že jsem se nepřipravil by bylo špatné.
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/


Naposledy upravil McMagic dne 15. červenec 2015, 11:38:37, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 11:33:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Těch 30 % daně ze zisku by ale mělo být jen pro kusy prodané zákazníkům v USA a pokud nevyplníš formuláře proti dvojímu zdanění, ne?
U kusů prodávaných do EU by měl Steam automaticky strhávat DPH dle země zákazníka (viz letošní novelizace v téhle oblasti) a dál to tedy posílat už očištěné, tj. ty bys neměl znovu platit české DPH, ale budeš platit jen svou daň z příjmu, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 11:37:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
Těch 30 % daně ze zisku by ale mělo být jen pro kusy prodané zákazníkům v USA a pokud nevyplníš formuláře proti dvojímu zdanění, ne?
U kusů prodávaných do EU by měl Steam automaticky strhávat DPH dle země zákazníka (viz letošní novelizace v téhle oblasti) a dál to tedy posílat už očištěné, tj. ty bys neměl znovu platit české DPH, ale budeš platit jen svou daň z příjmu, ne?


Jj ale já jako živnostník to mám teď ve Steamu tak že mám 30% na US (dokud neschválí tu žádost) a 30% na zbytek světa (EU atd. ty % budou asi jiné pro každou zemi, ale zase 30% je dobré na předběžné výpočty - mám ale pocit že bez mezinárodního daňového čísla to bude 30% všude) takže peníze dojdou očištěně a musíš vyřešit jen daň z přijmu - jak píšeš (já to nazval DPH a dal tam 21% (ať se to lépe počítá - ve výsledku to bude +- stejné dokud člověk nebude mít větší náklady než příjmy) v tom postu nahoře a neřešil jsem nějaké náklady a výdaje atd.)

Celý ten vzorec je spíše jen informativní - jen pro takovou představu +-.
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RS



Založen: 21. 02. 2012
Příspěvky: 551

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 11:56:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Pomaly ale isto sa stracam Very Happy Cize ak dam cenu 14,99 kolko mi moze realne ostat za kopiu v priemere? Bude to aspon 5E? Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 12:06:25    Předmět: Odpovědět s citátem

RS napsal:
Pomaly ale isto sa stracam Very Happy Cize ak dam cenu 14,99 kolko mi moze realne ostat za kopiu v priemere? Bude to aspon 5E? Very Happy


Smile mě to vychází 181.29 Kč v té mojí tabulce = cca 4.7EU ale já to mám na CZK podmínky + záleží na % té provize pro steam z čistého zisku (pořád počítám 10%, ale může to být i více).

Ale 14.99USD pro tanky je cena v pohodě - slevu dát můžeš vždy - horší to je se zvedáním ceny.
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 12:08:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud vynechám DPH v CZ - a neberu převod na CZ tak to je:

14.99 USD prodej 1ks po odečtení 30% US/EU DPH a pak 10% provize -> 9.44 USD čistý USD zisk.

Úplně easy si to vypočteš takto:

CENA HRY * 0.7 * 0.9 = baj oko čistý USD zisk (DPH 30% / Provize 10% ) a pak na to už dle toho co s tím naložíš (daň z přijmu, poplatky atd. atd.)

Pokud by provize steamu na čistém zisku byla 30% tak to je

CENA HRY * 0.7 * 0.7
14.99 * 0.7 *0.7 = 7.34USD

----
Ale já tu pořád vařím z toho co jsem vyčetl v papírech od Steamu - musí ti to tu říci někdo kdo už prodává/prodával něco na steamu....
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RS



Založen: 21. 02. 2012
Příspěvky: 551

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 12:19:28    Předmět: Odpovědět s citátem

To si docital tu obrovsku zmluvu do konca? Je to dost natresk Very Happy Respektive asi nemam inu moznost ako ju odsuhlasit co
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 12:24:18    Předmět: Odpovědět s citátem

RS napsal:
To si docital tu obrovsku zmluvu do konca? Je to dost natresk Very Happy


To úplně ne:) Ale četl jsem co mě zajímalo atd. Nikde o tom nikde nic není nějak napsané polopatě od někoho kdo s tím má reálné zkušenosti - takže si vše člověk musí dohledat v té jejich dokumentaci.

Proto by bylo fajn, pokud tu je někdo kdo má reálné zkušenosti (a nejlépe za tento rok po EU updatu), tak aby k tomu něco řekl.
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RS



Založen: 21. 02. 2012
Příspěvky: 551

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 12:27:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Skor by ma zaujmalo ci tam niesu dake velke rizika pre zivnostnikov kedze ti rucia celym svojim majetkom a hodne premyslam ci podpisat alebo nie? Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 12:28:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě k těm penězům - Steam ti je nepošle hnedka tj. prodeje za září nedostaneš v řijnu, ale až v listopadu cca 10 den v měsíci.

Mají to takto:
Prodeje za září uzavírají až 30 den následný měsíc (tj 30.října) v tu dobu posílají i peníze a to trvá cca 10dní tj až 10.listopad máš na účtě to co jsi vydělal během září (jsou tam odečteny i zářijové refundy atd.)
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 12:30:27    Předmět: Odpovědět s citátem

RS napsal:
Skor by ma zaujmalo ci tam niesu dake velke rizika pre zivnostnikov kedze ti rucia celym svojim majetkom a hodne premyslam ci podpisat alebo nie? Very Happy


A máš se čeho obávat?
Pokud záměrně neporušuješ něco, tak se není čeho bát.
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RS



Založen: 21. 02. 2012
Příspěvky: 551

PříspěvekZaslal: 15. červenec 2015, 12:32:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Nie neporusujem grafiku, mam svoju, hudbu a zvuky su zakupene na sounsnap a audiojungle. Len clovek moze sposobit nieco neumyselne ze:-) Skor je to tym ze nerad pospisujem zmluvy na zivnost ale to je ina mno. Na vyber stejne nemam ze jo
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna