.[ ČeskéHry.cz ].
Asphyre.cz

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Delphi / Pascal
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cervajz



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: 20. prosinec 2007, 17:32:09    Předmět: Asphyre.cz Odpovědět s citátem

Ahoj všem,

chtěl bych oznámit, že já a pár mých přátel jsme založli oficiální české fórum věnující se specifickému frameworku Asphyre. Myslíme si, že v ČR není moc uživatelů, kteří znají tuto vynikající sadu pro programování her pod Delphi v DirectX. Proto jsme se rozhodli založit toto fórum, které se bude snažit pomoct v začátcích při psaní aplikací s Asphyre.
Tvůrce těchto "komponent" jasně dokazuje, že Pascal a vývoj her jde dohormady. Po letech vývoje, se Asphyre dostalo do stádia, kdy může konkurovat zavedeným frameworkům, které mají za úkol zjednodušit programování her pod DirectX. Pokud bych měl vyjmenovat jen některé vlastnosti:


    * Pokročilá práce s 2D a 3D grafikou
    * Systém pro tvorbu GUI
    * Integrace fyzikálního engine Newton Game Dynamics
    * Bumpmaping
    * Robustní podpora pro práci se shadery
    * ... a mnohem víc


Ještě dodávám - ono to celé vypadá jako nějaká reklama, ale Asphyre je zcela zdarma a šířen pod licencí MPL, což mimo jiné znamená, že může být využit i pro tvorbu komerčních aplikací.

Ale více na http://www.asphyre.cz/ Smile
_________________
Úsměv do života Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 20. prosinec 2007, 19:53:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Tradičně: proč si to děláte sami a neintegrujete to s C-H ? Smile

Ale jo, člověk má vždy radši svůj vlastní malý projekt, než začít spolupracovat s někým jiným...
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cervajz



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: 20. prosinec 2007, 20:16:46    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Tradičně: proč si to děláte sami a neintegrujete to s C-H ?


No protože Asphyre je celkem rozsáhlý projekt, a být tady v jedné "kolonce" se nám moc nelíbí. Měli jsme možnost vytvoření českého sub-fóra na originálním fóru Asphyre, ale příjde nám to málo. Tak proto Smile
_________________
Úsměv do života Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 20. prosinec 2007, 20:40:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Reknete si dejme tomu - kdyz prumerna navstevnost klesne pod 20 unikatnich za den, pridame se k C::H, jo? Nebo chcete byt sami za kazdou cenu? Me je to teda uplne jedno, ale proc bych neudelal jeden maly spamik, zejo. Btw Delphi IMHO sux.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 20. prosinec 2007, 20:49:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Ty taky sux, delphi nejsou vůbec špatné.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 20. prosinec 2007, 20:50:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Imho asphyre je mezi Delphisty zname dost, a zas tak rozsahly projekt to neni, takze by si to skutecne zaslouzilo mozna tak par clanku na Wiki, ale je skoda plytvat tim energii na vlastni web. Ale pokud vas to bavi, tak to samozrejme beru

frca: Neprovokuj, Delphi je velmi efektivni a schopny nastroj, a to neni imho, to je fakt
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cervajz



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: 20. prosinec 2007, 21:22:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Panove, diky za nazory. Ale smyslem tohoto prispevku nebylo polemizovat nad tim kolik prostoru si Asphyre v CR zaslouzi. Smyslem bylo informovat o foru. Chapu, ze kdyz na forum nikdo nechodi, nema to smysl provozovat. Ale to se casem uvidi. A ani tak toho nebudu litovat. Chci se jen podelit s ostatnimi o zkusenosti, vymenovat nazory a napady, apod...Proto si myslim, ze Wiki neni optimalni volba, protoze neni tak pruzna jako forum. Mozna je to spatny nazor. Proto to neni ani jako kategorie nejakeho vetsiho fora, protoze pak ztracite moznost "delat to po svem".
Prosim, nerozebirejte otazku "Ma vubec smysl delat pro to web?", protoze uz je to hotove, navic nas to opravdu bavi a take jsme premysleli zda to neni zbytecne, nez jsme to vytvorili. Ale to clovek nedokaze dopredu rict.
_________________
Úsměv do života Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 23. prosinec 2007, 14:41:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Hodně štěstí lidi. Asphyre používám, už jsem docela zmáknul 2D stránku a doufám, že se u vás dočtu i něco o 3D a fyzikálním enginu. Držím pěsti. Jen tak dál.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cervajz



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: 23. prosinec 2007, 16:21:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlaha napsal:
Hodně štěstí lidi. Asphyre používám, už jsem docela zmáknul 2D stránku a doufám, že se u vás dočtu i něco o 3D a fyzikálním enginu. Držím pěsti. Jen tak dál.


Díky. Kterou verzi Asphyre používáš? Předpokládám, že Asphyre 4.1? Po novém roce chystáme nějaké návody k 2D a později i k 3D.
_________________
Úsměv do života Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Kalamancharo



Založen: 17. 10. 2007
Příspěvky: 15

PříspěvekZaslal: 23. prosinec 2007, 16:52:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Vypada to zajimave. Jen jedna pripominka. Je docela neprijemny, ze nelze obrazky prohlizet, kdyz nejsem registrovany - nechcete to zmenit Question (nechce se mi za kazdou cenu registrovat)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cervajz



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: 23. prosinec 2007, 18:45:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Kalamancharo napsal:
Jen jedna pripominka. Je docela neprijemny, ze nelze obrazky prohlizet, kdyz nejsem registrovany - nechcete to zmenit Question (nechce se mi za kazdou cenu registrovat)


Je pravdou, že nad tímhle jsem už taky uvažoval. Co se týká stahování a prohlížení příloh tak je to asi zbytečné omezení. Takže - hotovo Smile Změněno.
Jinak díky za názor.
_________________
Úsměv do života Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 23. prosinec 2007, 18:51:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Cervajz napsal:
Dlaha napsal:
Hodně štěstí lidi. Asphyre používám, už jsem docela zmáknul 2D stránku a doufám, že se u vás dočtu i něco o 3D a fyzikálním enginu. Držím pěsti. Jen tak dál.


Díky. Kterou verzi Asphyre používáš? Předpokládám, že Asphyre 4.1? Po novém roce chystáme nějaké návody k 2D a později i k 3D.


Používám 3.1. Už ani nevím proč, ale když jsem se rozhodoval tak mi přišla vhodnější. Myslím, že protože čtyřka nepodporuje Delphi 7, ve kterým dělám, ale teď si nejsem uplně jistej. Každopádně se těším na tutorialy. Doufám že vám to vydrží hoši Smile
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cervajz



Založen: 04. 12. 2007
Příspěvky: 6
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: 23. prosinec 2007, 19:02:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlaha napsal:
Myslím, že protože čtyřka nepodporuje Delphi 7, ve kterým dělám, ale teď si nejsem uplně jistej. Každopádně se těším na tutorialy. Doufám že vám to vydrží hoši Smile


Máš pravdu. Verze 4x běhá až od verze Delphi 2005 výš, a to kvůli některým finesám "nového" Object Pascalu (jako například přetěžování operátorů).
_________________
Úsměv do života Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 23. prosinec 2007, 21:43:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Cervajz napsal:
Dlaha napsal:
Myslím, že protože čtyřka nepodporuje Delphi 7, ve kterým dělám, ale teď si nejsem uplně jistej. Každopádně se těším na tutorialy. Doufám že vám to vydrží hoši Smile


Máš pravdu. Verze 4x běhá až od verze Delphi 2005 výš, a to kvůli některým finesám "nového" Object Pascalu (jako například přetěžování operátorů).


Vidím, že jseš odborník na slovo vzatej, tohle by mě nenapadlo, ani jsem po tom vlastně nepátral. Smile
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Delphi / Pascal Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna