.[ ČeskéHry.cz ].
Other Inside (2D plošinovka)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 18. listopad 2015, 20:16:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Přidávám další update. Některé z novinek:

    - nová mimova mimika, kterou teď více využíváme
    - propracovanější systém voleb a následků
    - logika inventáře
    - pár atmosferických prvků (například poblikávající světla)
    - srovnali jsme renderování nasvícení, které dělalo problémy
    - rozšířil se systém pro stylizaci herních textů
    a hlavně
    - nová animace chůze! Smile


Taky máme skvělou zprávu, Other Inside budeme prezentovat v Olomouci na PAF. A doufáme že i příští čtvrtek na GDS warm-up party.

K těmto příležitostem dokončujeme krátký trailer. S hudbou nám pomáhá Jan Ševčík, spolupráce s ním je radost.

Na závěr opět krátké video, ať se můžete na tu chůzi podívat
https://www.youtube.com/watch?v=uJkP8NKD0TM
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 22. březen 2016, 09:12:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Za méně než měsíc bude mít Other Inside stánek na Game Access 2016 v Brně.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
McMagic



Založen: 06. 08. 2012
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: 22. březen 2016, 09:59:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlaha napsal:
Za méně než měsíc bude mít Other Inside stánek na Game Access 2016 v Brně.


Super - třeba budeme zase vedle sebe;)

Už se těším na setkání a pokec.
_________________


http://www.mcmagic-productions.com/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 22. březen 2016, 10:21:44    Předmět: Odpovědět s citátem

To by byla paráda, a pak ještě jednou na GameDay Smile Taky se těším.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 24. duben 2016, 18:28:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Other Inside má nové stránky, na kterých se můžou zájemci přihlásit do uzavřené alphy: http://otherinside.com/
Chtěli bychom tím teď nachytat spoustu užitečné zpětné vazby a pošťouchnout tu hru k hezkým zítřkům. Ačkoliv se to většinou lidem dost líbí, tak cítíme, že máme rezervy.

A na našem facebooku najdete fotky z Game Access, což byla parádní akce:
https://www.facebook.com/otherinside/posts/991141667635102
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Rebel



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: 24. duben 2016, 22:03:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Líbí se mi jak to od začátku máte profesionální a cílené na zahraničí/global. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 2. září 2016, 11:59:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Chvíli bylo ticho a dneska jsem vyšli na Greenlight:
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=673506731

V kampani jsou některé zatím neukázané věci. Tak koukněte a dejte třeba palec, když budete tak hodní Smile
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 2. září 2016, 12:18:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Máte můj hlas.
A vypadá to suprově ta prezentace - trailer, gify, popisky.. Pěkný. To greenlightem proleze hned. Co bude pak? Už to je připravený k vydání?

Jen teda ta chůze mi pořád připadá taková trochu těžkopádná. Plus koukám, že to možná dělá kamera. Mám pocit, že kamera by mohla být svižnější ve sledování panáka, ale mohla by mít pomalejší dojezd. To tak tipy k polišování.

Co ta uzavřená beta? To už proběhlo a přehlídnul jsem to?
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 2. září 2016, 12:32:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc za hlas a důvěru Smile Snad máš pravdu a půjde to dobře.

Po úspěšném greenlightu chceme právě spustit tu uzavřenou alphu/betu (měla to být alpha, ale možná se už po té době přehoupáváme k betě). Rádi bychom zapojili další lidi do testování herních mechanik. A protože bych rád rychle iteroval, tak bude výhoda mít k ruce právě Steam a jeho klienta. To je jeden z cílů téhle akce.

Musím říct, že zrovna kameru jsem dost ladil. Mám úplně nový algoritmus pro její pohyb a ještě čím je blíž postavička k okraji viditelné scény, tím je rychlejší. Což ale zas v některých chvílích není úplně žádoucí a může to způsobit ten moc rychlý dojezd. Já se na to ještě zaměřím, mám ještě pár nápadů.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ph[]b



Založen: 04. 08. 2007
Příspěvky: 107
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: 2. září 2016, 12:42:05    Předmět: Odpovědět s citátem

mate ho tam kluci...

zacina to vypadat k svetu Smile

libi se mi graficky styl, ale jak pise Michal, chtelo byt to poladit animacky jeste vice... dost klouze, lezeni nahoru taky vypada tak strnule... ale vim, ze to neni jednoduche Smile...

ja osobne bych si jeste zkusil hodne pohrat se svetlama... a trosku poladil nektere graficke veci... ale to ja jsem takovy puntickar, a uplne to totiz vidim, co bych tam pridal atd... Smile

kazdopadne jsem na to zvedav... skvele sou ty doprovodne obrazky... ty maji paradni atmosferu a pusobi prijemne "mimicky"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 2. září 2016, 13:44:38    Předmět: Odpovědět s citátem

I tobě díky moc pane.

Je toho před námi ještě hodně, to rozhodně. Každopádně já bych si hrozně rád poslechl, co všechno bys tam měl namyšlené Smile Všechny věci co mi tady píšete se snažíme reflektovat a uvažujeme nad nimi (občas se pohádáme), viz. ta překopaná chůze. Jestli chceš, klidně se rozepiš, pošli PM, e-mail, nebo se můžeme i sejít na pivo v Brně, až tam zas pojedu (grafik Jiří tam tak polovičatě pracuje).

Jinak ty ilustrace jsou od úžasné slečny Anny Neumannové, kterou jsme měli to štěstí potkat na minulém GDSku.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 2. září 2016, 13:56:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Steamem dneska už proleze víceméně všecko, takže to bych se fakt nebál, do 14 dnů nejpozdějc tam jste.

Ad kamera - já teda nevím, já všude používám obyčejnej Lerp.
Něco jako:
kód:
transform.position = Vector3.Lerp(transform.position, target.position, Time.deltatime * speed);


A nikdy jsem vlastně neměl potřebu vymejšlet něco speciálního. Plus třeba v Mimpim jsme k tomu měli nějaký lehoučký předcházení (tzn. když mimpi jde doprava, tak střed kamery je lehce vpravo před ním). To je možná ta věc - kompozičně, když se panák rozeběhne, tak by se naopak mělo ukázat více prostoru před ním v pravo. U vás se děje opak, že ta postava ten okraj dobíhá.

Plus teda teď v Unity ve většině projektů používám https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/42095, která umí spoustu věcí v základu. Vim, že bych si to mohl napsat sám, ale mě pluginy (pokud jsou dobrý) vyhovujou a dá se tam mimo jiné snadno zapnout to předcházení kamery.

A tady je ještě docela dobrej přehledovej článek o kamerách v 2D plošinovkách: http://www.gamasutra.com/blogs/ItayKeren/20150511/243083/Scroll_Back_The_Theory_and_Practice_of_Cameras_in_SideScrollers.php
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
RS



Založen: 21. 02. 2012
Příspěvky: 551

PříspěvekZaslal: 5. září 2016, 19:00:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Podporene Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 5. září 2016, 19:56:00    Předmět: Odpovědět s citátem

RS: Díky moc

abuki: Přesně ten článek na gamasutře mám taky načtený. A používám i to posunování kamery před postavu ve směru pohledu (to už od začátku vývoje).
Na transformaci jsem používal taky Lerp, ale nestačil mi (docela často se mi tam zoomuje a mění souřadnice apod. a nepůsobilo to vždycky dobře). Tak jsem nakonec přešel na tohle: http://docs.unity3d.com/ScriptReference/Mathf.SmoothDamp.html . Vypadá to teď mnohem lépe, ale ještě to chce nějaké to ladění Smile
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 5. září 2016, 20:38:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nevím, mě teda přijde, že ta kamera ho vůbec nepředchází. Asi to dělá pomalu a nestačí, ale když běží, tak se prostě nalepí na pravou kantnu a nevypadá to myslím moc dobře. Nebo jsem jen vybral nějaký místo, kde je konec scény?


_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna