.[ ČeskéHry.cz ].
Jaký program používáte na 3D modelování?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Grafika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaké jsou vaše oblíbené programy na 3D modelování?
Maya
9%
 9%  [ 2 ]
3Ds Max
28%
 28%  [ 6 ]
Cinema 4D
0%
 0%  [ 0 ]
Blender
57%
 57%  [ 12 ]
MODO
4%
 4%  [ 1 ]
Silo
0%
 0%  [ 0 ]
Rhinoceros
0%
 0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 21

Autor Zpráva
rluks



Založen: 19. 09. 2013
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: 11. prosinec 2016, 20:35:20    Předmět: Jaký program používáte na 3D modelování? Odpovědět s citátem

Ahoj,

napadlo mě udělat takovou anketu. Jaké jsou vaše oblíbené programy na 3D modelování? Napište do diskuze proč, případně jestli máte nějaké srovnání mezi nimi.

Ve škole jsem měl nyní v rámci jednoho předmětu vyzkoušet 3Ds max. Jsem začátečník a tak jsem se v tom trochu ztrácel, ale jinak se mi docela líbil. Díval jsem se kolik stojí a 185 dolarů měsíčně je fakt hodně.
Další modelování budu zkoušet v Blenderu. Na základě článků na netu vypadá docela fajn. Jen si lidé stěžovali na zastaralé tutoriály - program se v čase dost měnil a některé oblíbené (a na vysoko ve výsledcích google umístěné) tutoriály už neplatí.

A co vy?
_________________
Twitter | Web | LinkedIn
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 11. prosinec 2016, 22:44:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Blender je v pohodě, ale jestli se chceš uplatnit v nějakém profi studiu, tak jsem se osobně setkal s Cinemou 4D a obecně bych řekl, že se používají spíš placené softy.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 12. prosinec 2016, 10:55:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Na nasej univerzite (CVUT) sme mali Mayu, v praci mame 3dsMax a Mayu, AFAIK (ale som programator a velmi s tym uz do kontaktu neprichadzam). V predchadzajucej praci Maya. Viem, ze napriklad v UPP zvykli mat Mayu a Softimage, ale urcite aj dalsie softwary.

Cim viac ovladas, tym lepsie Smile

Autodesk ma bezplatne licencie pre studentov, kazda dobra univerzita licencie na pouzivanie na domacich pocitacoch pre svojich studentov samozrejme osefuje (Autodesk, Microsoft, atd.)
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JC



Založen: 06. 10. 2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: 12. prosinec 2016, 15:24:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Blender - problém není v tutoriálech, ale je to boj s velmi tragickým UI a ovládáním, které postrádá jakoukoliv ergonomii nebo logiku. V tom jsou asi ty oldschool programy jako 3DSMAX lepší, i když tam je třeba hodně věcí někde schovaných a bez manuálu ze začátku ani ránu, okno s renderingem je jednoduše okno s renderingem a 3D scéna je 3D scéna. Jak jednoduché Smile

Ještě tu je Sketchup, díky ovládání, pomocným osám a mírám se v něm modeluje velmi rychle a jednoduše. V ostatních aspektech ale nestojí za řeč. Škoda, že se nedá podobně modelovat třeba v 3DSMAX.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 12. prosinec 2016, 15:37:18    Předmět: Odpovědět s citátem

V anketě jsem hlasoval podle názvu vlákna (který program skutečně používám - Blender), kdybych ale měl hlasovat podle anketní otázky, tak Blender je skutečně humáč se svým UI a ovládáním. Kdykoliv se do něj musím přepnout i z blbého Unity nebo PhotoScanu, tak trpím... Možná kdyby v tom člověk dělal denně a ne jen nárazově...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DeepMind



Založen: 22. 02. 2008
Příspěvky: 68

PříspěvekZaslal: 13. prosinec 2016, 11:18:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Blender je fajn, ale ako bolo spomenute, ovladanie je hrozne. Ale ked si clovek na to zvykne, tak je to v pohode.

Inak volakedy som pouzival aj ja 3Ds MAX ale keby som si dnes mal vybrat tak jedine MODO. V case ked som ho skusal, nemal animacie, ale ako modelacny software je podla mna najlepsi, aspon v tej dobe. Velmi prijemne ovladanie to malo a oproti 3DsMaxu vyzeral dost moderne a uz v zakladnej verzii to malo velmi dobre modelacne schopnosti (v 3D Maxe si potreboval na to pluginy). A co sa tyka studenstkych licencii (MODO), tak 250 alebo 149 (+ 20% dan v krajnach EU) za rok je podla mna lepsie ako MAX 185 mesacne.

https://www.thefoundry.co.uk/industries/education/students-and-graduates/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
lemplik



Založen: 11. 02. 2013
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: 17. prosinec 2016, 21:56:37    Předmět: Odpovědět s citátem

ja pouzivam modo

modo ma jeste indie verzi na steamu - castecne omezena, ale na herni grafiku asi OK (limit 100k polys, 4k textury atd.)

je to vyborny modelar, akorat trochu liny (slozite sceny (miliony polygonu) jedou udajne lip v mayi nebo maxu)

fajn funkce v modu je mesh fusion, ale chce to fakt slusnej komp.
Taky podpora shaderu unity/UE4 primo v modu je dobra vec.

Jinak v ankete mi chybi ZBrush
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zpirit



Založen: 21. 02. 2013
Příspěvky: 53
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: 25. prosinec 2016, 00:45:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Už jste viděli tohle? Člověk by nevěřil že může existovat Zbrush v prohlížeči.

http://stephaneginier.com/sculptgl/


Na silo je teď sleva. Za 40$ je to jediný program ze zmiňovaných který si může normální člověk, který chce začít s 3D modelováním dovolit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Grafika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna