.[ ČeskéHry.cz ].
Steam a ochranná známka

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zoltag



Založen: 04. 12. 2017
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: 4. prosinec 2017, 09:29:09    Předmět: Steam a ochranná známka Odpovědět s citátem

Zdravím,
obracím se na vás s dotazem ohledně ochranné známky při distrubuci skrze Steam.
Abych vás uvedl do obrazu. Vyvíjím indie hru, která bude distribuována skrze steam. K ruce mám grafika, ostatní řeším externisty např. sound etc. V rámci dotazu však nepodstatný.
Chci tomu všemu dát právní rámec a řeším ochrannou známku. Byl jsem s tím za právníkem a došli jsme k závěru, že při distribuci skrze Steam by mělo stačit mít ochrannou známku pro Spojený státy-sídlo steamu. Odtam je totiž hra distribuována a tedy všechny právní záležitosti se řeší dle práva Států a tam bych ochranou známku měl. Pro jistotu bych samozřejmě udělal ještě známku pro ČR, nebo pro celou EU. Jde mě o to, zda tahle logika věci je správná.
Kdybych totiž řešil ochrannou známku pro každý jednotlivý stát, tak by to v závislosti na třídách vyšlo téměř na půl milionu. Ale tahle verze mě příjde nesmyslná. Mě totiž může být jedno, že tu hru někdo bude prodávat třeba v Zimbabwe. To ať si klidně prodává, ale tam kde bude monetizace minoritní budu právně ošetřenej-ve Státech.
Píšu zde, protože mě nenapadá kam jinam s podobným dotazem. Třeba se to dostane k někomu, kdo to řešil, nebo někoho takovýho zná. Je to můj první projekt, tak v podobných právních záležitostech lehce tápu.
V podmínkách/radách přímo Steamu jsem bohůžel taky nic nenašel. Databáze je to však obsáhlá, tak je možný, že jsem to přehlídnul.
Díky za rady, případně za kontakty, kde se zeptat.

P.S. Pár indie vývojářům jsem psal, zatím bez odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JC



Založen: 06. 10. 2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: 4. prosinec 2017, 13:00:18    Předmět: Odpovědět s citátem

Ještě je tohle - https://www.upv.cz/cs/prumyslova-prava/ochranne-znamky/prihlasovani-do-zahranici/mezinarodni-ochranna-znamka.html

Ale pokud nemáš značku a produkt o který je zájem, nemá smysl cokoliv registrovat, je to jen ztráta času a peněz.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna