.[ ČeskéHry.cz ].
Alice - Hororová point and click adventura

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
DarkMaster



Založen: 17. 12. 2017
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: 11. srpen 2018, 15:11:36    Předmět: Alice - Hororová point and click adventura Odpovědět s citátem

Ahoj,

rád bych vám touto cestou představil menší projekt, na kterém několik posledních měsíců pracuji. Nese název Alice a jak je uvedeno v titulku, jedná se o hororovou adventuru toho nejklasičtějšího ražení - velkým zdrojem inspirace pro mě byly hry Lighthouse a Phantasmagoria od Sierry.

Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl na něčem podobném začít dělat, byla především skutečnost, že nejen mě ale i celé řadě lidí v mém okolí se zastesklo po vynikajících adventurách z produkce tuzemské společnosti Future Games, jímž se ve hře pokusím vzdát hold.

Jaký bude příběh hry?

Alice Jordanová, známá autorka hororových povídek, před třiceti lety beze stopy zmizela. Novináři Michaelu Cordesovi, hlavnímu hrdinovi našeho příběhu, se přes kamaráda, uznávaného realitního makléře, podaří zjistit místo jejího posledního pobytu - opuštěnou chatu uprostřed lesa, kde se na první pohled již dávno zastavil čas. S vidinou toho, že se mu podaří odhalit tajemství Alicina zmizení a nalézt její zmizelé rukopisy, jež se v průběhu let staly takřka legendou, se vydá na cestu, z níž není návratu...

Screenshoty z nedokončené verze:







Webová prezentace, kde se průběžně budou objevovat novinky o vývoji:

ALICE

Hra by měla dospět do finální podoby v průběhu podzimu. Hlavním cílem je nabídnout hráčům poutavý příběh, dostatečně temnou atmosféru a několik zdravě obtížných logických puzzlů k vyřešení. Klasické point and click adventury to dnes nemají lehké, ale věřím, že několika fanouškům tohoto královského žánru tento projekt radost udělá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 14. srpen 2018, 10:51:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Tohle mě vrací 10-15 let zpět, super Smile Základní premisa se mi líbí, vzbuzuje zvědavost. Cítím v tom trochu inspiraci z Alan Wake.

Těším se, až si to zahraji. Tohle vlákno budu sledovat a očekávat další novinky.

V čem to děláš? Primárním jazykem je čeština, plánuješ další jazyky?
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
dzejkob



Založen: 17. 08. 2013
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: 17. srpen 2018, 00:01:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Jako držím palce, ale informací málo a progres nejasný. Nepatří to spíše do inkubátoru?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
DarkMaster



Založen: 17. 12. 2017
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: 20. srpen 2018, 17:48:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Dlaha napsal:
Tohle mě vrací 10-15 let zpět, super Smile Základní premisa se mi líbí, vzbuzuje zvědavost. Cítím v tom trochu inspiraci z Alan Wake.

Těším se, až si to zahraji. Tohle vlákno budu sledovat a očekávat další novinky.

V čem to děláš? Primárním jazykem je čeština, plánuješ další jazyky?


Určitý retro nádech je záměrem, takže jsem rád, že tohle píšeš Smile

Hra je vytvářena pomocí GM 8.1, co se týče grafické stránky, kompletní dům, v němž se děj odehrává, byl vytvořen ve 3D a kamera byla následně umístěna tak, aby bylo UI co nejpřehlednější - v praxi se jedná o naprosto standardní 2.5, použité např. u Posla Smrti či NiBiRu od FG.

Primárním jazykem je čeština, souběžně nicméně provádím rovnou i překlad do angličtiny, zatím formou titulků, rád bych si vyzkoušel, jak široké publikum má podobný projekt dnes šanci zaujmout a s EN verzí to bude podstatně snažší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goddard



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 23. srpen 2018, 06:59:01    Předmět: Odpovědět s citátem

super, tesim se Smile
_________________
http://www.dredwerkz.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jesabell



Založen: 28. 06. 2023
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: 30. srpen 2023, 10:55:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Krásný den, pracuje se ještě na hře? Je nějaký progres? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 30. srpen 2023, 11:16:56    Předmět: Odpovědět s citátem

U 5 let starého tématu je vhodnější napsat původnímu autorovi PM/SZ.
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jesabell



Založen: 28. 06. 2023
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: 30. srpen 2023, 11:44:35    Předmět: Odpovědět s citátem

frca napsal:
U 5 let starého tématu je vhodnější napsat původnímu autorovi PM/SZ.


Ano, vím, že mohu napsat SZ, ale diskuze není zamknuta a říkala jsem si, že pokud je u hry přeci jen nějaký progres, mohl by to autor napsat sem do fora pro všechny jako aktualizaci. PS. SZ jsem teď napsala též.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna