.[ ČeskéHry.cz ].
Platy v oboru vývoji her
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ciri



Založen: 07. 01. 2019
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: 7. leden 2019, 23:09:16    Předmět: Platy v oboru vývoji her Odpovědět s citátem

Dobrý den všem,

předem se omlouvám za mojí neznalost programování a obecně vývoje her, ale doufám, že i tak pomůžete člověku v (malé) nouzi.

Jeden menší zahraniční game publisher zvažuje otevření vlastního game dev studia a to v ČR, konkrétně v Plzni.

Zatím je jejich plán pouze v úplných začátcích a chtěli by zjistit jestli se jim vůbec vyplatí otevírat tu pobočku oproti rozšíření současné společnosti v jejich domovině, Holandsku.

Chtěli by, abych byla součástí projektu, o což bych samozřejmě měla zájem i já, ale co se pokouším posbírat info o přibližných platech, tak docela narážím na nevstřícnost googlu a vše možných rádoby-platových přehledů.

Samozřejmě je nejlepší vzít si na to specializovanou firmu, ale tím, že teprve zvažují jestli do toho vůbec jít, vystačí jen přibližný odhad v rámci ušetření.

Proto bych se ráda pozeptala přímo u zdroje, jaké jsou vaše odhady?

Pro začátek by to bylo 10 lidí (později 20)

6x programátor
2x Producent
2x Artists/Designers

Začít by chtěli s port games a postupne developovat vlastní hry.

Ideálně tedy pokud máte odhad na mimo-pražský plat pro Lead Programmer, programmer, Lead producent a producent a stejne tak u Artistů a Designers Lead a "normal".

Přehledy co-google-dal už mám, ale tím, že se některé velmi rozcházejí, váš input by mi moc pomohl.

Bohužel jsem v tomhle lajk a s technicko-herními pojmy ještě bojuji.
Zároveň jsem velký fanda her a ikdyž teď už mám za sebou 5let práce pro Sony Playstation (na ne-technicke pozici), moc ráda bych se přesunula do sféry indie publisherů, kde ten zápal pro hry a teamwork je větší než v korporátu.

Předem moc a upřímně děkuji a omlouvám se za slohovku!!

Ciri
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 8. leden 2019, 08:17:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak on je rozdíl mezi programátorem a programátorem. U těch ostatních profesí to platí taky. Tím se nechci vyhýbat odpovědi, ale chtělo by to trochu víc specifikovat ty pozice - náplň práce, úroveň. Každopádně myslím, že přes 50 tisíc hrubého měsíčně to nebude (programátoři/grafici). Spíš bych řekl, že i míň. Producenty nevím. Ale ber to s rezervou, ta otázka je hodně na vodě.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 8. leden 2019, 08:39:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Castku ti tezko reknu. Ale muzu ti dat srovnani. V cistem si v Holandsku za stejnou praci vydelam v prepoctu 2x tolik co v cesku. (V cesku kontraktor skrze ceskou firmu pronajaty na projekt v Holandsku, v Holandsku zamestnanec te stejne firmy pro kterou jsem delal na dalku).

Tzn. pokud jde o plat mohou zkusit nabidnou zhruba polovinu toho co nabizi v Holandsku (v cistem).

Na druhou stranu ale pozor, ze v Holandsku mam aktualne 30% danove zvyhodneni. Coz ale plati jen prvnich par let pro cizince. Bez neho bych byl nekde na 1.6x nasobku platu.

Co se tyce zivotnich nakladu, to nemuzu uplne porovnat. Neb v Cesku jsem zil v Olomouci, coz je relativne levnejsi misto k bydleni (oproti Praze, Brnu). V Holandsku jsem v Eindhovenu, coz vyjma Amstru patri k nejdrazsim moznostem zivobyti aktualne, protoze my IT pracovnici tu svymi platy zeneme najmy a ostatni sluzby neumerne vysoko. Navic v Holandsku platim navic za skolne pro deti. Takze aktualne se mam vlastne hur nez v Cesku. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ciri



Založen: 07. 01. 2019
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: 8. leden 2019, 09:47:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Dekuji moc za odpovedi!

S lead programátorem zatim pocitam s cca 80k/hrubeho/mesicne s tim ze by mel na starost zbyle programatory, kteri by byli cca na tech 45-50k.

Idealne najit nekoho sikovneho, motivovaneho a se zkusenostmi, ktery by uz mel prave na starost vytvoreni/najmuti sveho teamu programatorů.
(Tudiz uz nekdo, kdo se v tom vyzná, a ne já, jako lajk)
Ti uz by mohli mit minimum zkusenosti pokud budou mit zápal a ochotu se ucit.

Cimz pak bude dost odpovednosti lezet prave s tim lead programmer, kde by po par mesicich byli ideálně dva na této pozici.

Nejvetsi problem s nalezením platů mi aktualne delaji producenti, tam jsem na rozdil od ostatnich pozic nenasla ani jedinou zmínku.

Z meho úhlu pohledu ta hra stojí a padá s programátory, tudíž bych nečekala, že by lead producent přesáhl tech 80k u lead programátora.
Coz si ale nemůžu nikde moc potvrdit, protože o nich nikde moc není.
(Ač je to v ČR přímo studijní obor)

Právě jak rezna psal, nechci to moc porovnávat s platy v cizine a pak to "jen něčím vydělit". Sama jsem žila v Rakousku, ale ač byl plat mnohonasobne vyšší než v ČR, tak stejně tak stály i víc životní náklady.
Jen opravení kohoutku v kuchyni mě vyšlo na 500eur Shocked (cca 20min práce)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 8. leden 2019, 15:38:42    Předmět: Re: Platy v oboru vývoji her Odpovědět s citátem

Ciri napsal:
Začít by chtěli s port games a postupne developovat vlastní hry.

Na portování potřebuješ jen programátory a od ostatních profesí stačí po jednom, aby data zkontrolovali a případně doladili. Na vývoj vlastních her zas programátorů nepotřebuješ víc než tvůrců obsahu (těch by spíš mělo být víc), počítám-li že dnes se většina her dělá v hotových cizích enginech (levnější než si vyrobit vlastní, hlavně s ohledem na podporu všech platforem).
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vilem Otte



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 462
Bydliště: Znojmo - Sedlesovice, Kravi Hora

PříspěvekZaslal: 8. leden 2019, 20:36:44    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
S lead programátorem zatim pocitam s cca 80k/hrubeho/mesicne s tim ze by mel na starost zbyle programatory, kteri by byli cca na tech 45-50k.


Dal bych tady ještě další důležitou věc - a to že reálně toto znamená že celkové mzdové náklady pro firmu jsou 107 200 Kč (pro lead programátora), potažmo 60 300 Kč - 67 000 Kč (pro zbylé programátory).

Je třeba toto vzít v potaz, protože hrubá mzda je dost zavádějící termín, a málo lidí si uvědomuje že daně ve výsledku jsou vyšší než si původně spočetli.
_________________
Should array indices start at 0 or 1? My compromise of 0.5 was rejected without, I thought, proper consideration.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 9. leden 2019, 21:38:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Mě by zajímalo, jak malý zahraniční publisher přišel zrovna na Plzeň, proč ne třeba Ostrava, kde žijí fajne lidi co robí nejlepší auta a nejkvalitnější ocel Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 10. leden 2019, 10:05:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Spytihněv napsal:
Mě by zajímalo, jak malý zahraniční publisher přišel zrovna na Plzeň, proč ne třeba Ostrava, kde žijí fajne lidi co robí nejlepší auta a nejkvalitnější ocel Cool


protoze Plzen je dost na zapade, do Holandska je to z Plzne asi 7h autem a porad po slusne dalnici? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 11. leden 2019, 06:55:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Ciri napsal:
Právě jak rezna psal, nechci to moc porovnávat s platy v cizine a pak to "jen něčím vydělit". Sama jsem žila v Rakousku, ale ač byl plat mnohonasobne vyšší než v ČR, tak stejně tak stály i víc životní náklady.
Jen opravení kohoutku v kuchyni mě vyšlo na 500eur Shocked (cca 20min práce)


No tak to jsme se spatne pochopili. Ja to prave na to porovnani / resp. koeficient smeroval. Protoze ty presne hledas do CR nekoho na stejnou praci na jakou bys ho chtela v Holandsku, ale chces usetrit.

Proto jsem nabidl primo ten koeficient, protoze ja jsem se ocitl v situaci opacne a muzu ho poskytnout.

Jinak jeste si zauvazujte o tom, dostat si ty lidi do Holandska ze zahranici na nejakou dobu. Bude to IMO levnejsi a jednodussi co se tyce zarizeni pracovnich podminek (kancelare, ...). Navic prave pro ty prichozi cizince ti plati v NL "30% ruling", ktery ti ty cizince zvyhodni, tak ze cast penez na dane neni treba odvadet a zustanou v ciste mzde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 11. leden 2019, 10:48:15    Předmět: Odpovědět s citátem

[OT]Zato v CR budes potrebovat na kazdu navstevu Ministerstva vnutra s cudzincom dalsieho administrativneho zamestnanca alebo tlmocnika, 1/2 dna casu a perfektne pripravene podklady (originaly a uradne overene kopie od vsetkeho), velmi radi tam totiz vsetkych velmi rychlo posielaju priamo do pice kvoli akejkolvek drobnosti a anglicky odmietaju komunikovat Wink Minimalne prazske pracoviska. Pre non-EU cudzincov plati toto plus koeficient opruzu x5 a neochoty x10. Cest vynimkam.[/OT]
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 11. leden 2019, 11:13:01    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
[OT]Zato v CR budes potrebovat na kazdu navstevu Ministerstva vnutra s cudzincom dalsieho administrativneho zamestnanca alebo tlmocnika, 1/2 dna casu a perfektne pripravene podklady (originaly a uradne overene kopie od vsetkeho), velmi radi tam totiz vsetkych velmi rychlo posielaju priamo do pice kvoli akejkolvek drobnosti a anglicky odmietaju komunikovat Wink Minimalne prazske pracoviska. Pre non-EU cudzincov plati toto plus koeficient opruzu x5 a neochoty x10. Cest vynimkam.[/OT]


Ma pravdu chlapec. Co se tyce pristupu k cizincum v Holandsku je to nebe a dudy.

Byrokracie je obdobna, me rodne listy putovaly skrz 2 ministerstva, krajsky urad a krajsky soud + samozrejme prekladatele Smile - nicmene na urade to nebyl uplny vyjeb, kdyz jsem napoprve prisel s neuplnymi papiry, dostal jsem informacni papir a s usmevem jsme se rozloucili, ze to co chybi doplnim priste.

Ale rozhodne obrovske plus je, ze vsichni tu mluvi anglicky, vcetne radovych uredniku na financnim urade, takze clovek se vsude bez vetsich problemu (obcas vypadne nejake to slovicko, a tak je treba si vypomoct pomoci google translate) domluvi

A urednici tu nejsou primarne nasrani, naopak jsou velmi vstricni. A to ikdyz vidite ze jednaji se zedniky s rumunska, kteri taky sotva daji dohromady pak anglickych vet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 11. leden 2019, 11:20:49    Předmět: Odpovědět s citátem

Pred asi 3 rokmi som sa pytal uradnicky na nemenovanom pracovisku v Prahe 4, preco nie su vylepene nejake A4 s velkymi napismi a jednoduchymi instrukciami (kam sa postavit do fronty apod) aj v anglictine pripadne aj v dalsich svetovych jazykoch, aspon mensim fontom nez v cestine (aby neutrpela narodna hrdost Smile).

Odpovedou mi bolo, ze im to vedenie proste zakazalo Smile Samozrejme off-record. A to sa jedna o pracovisko MV CR, kam nijaky Cech nikdy nechodi. Nijaka anglictina ani rustina nebude a hotovo.

Pre korektnost dodam, ze ja problemy nemavam, pretoze napriklad cesky zakon 500/2004 Sb. ma opravnuje s ceskymi uradmi komunikovat v slovenskom jazyku a na Slovakov su uradnici typicky velmi mili a slovenske dokumenty su v pohode akceptovane, napriklad na rozdiel od nemeckych (ale furt plati, ze kazdeho za kazdu prkotinu rovno vyhodia, aj Slovakov). Chudaci Nemci, Spanieli, Fini, ... Sad
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.


Naposledy upravil pcmaster dne 11. leden 2019, 11:27:03, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 11. leden 2019, 11:24:05    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster: slyšels někdy o národním obrození? Tady v ČR jsme na tu dobu hrdí a nechceme se dostat zase do bodu, kdy by se tu mluvilo cizím jazykem. Proto asi na úřadě nechtějí dávat instrukce anglicky ;-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 11. leden 2019, 11:40:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak aspon nemecky? Twisted Evil Twisted Evil
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 11. leden 2019, 11:40:41    Předmět: Odpovědět s citátem

:-D
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna