.[ ČeskéHry.cz ].
Android - OpenGL cubemap se nezobrazuje

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> 3D API / 3D Enginy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 4. leden 2020, 18:04:34    Předmět: Android - OpenGL cubemap se nezobrazuje Odpovědět s citátem

Do C++ (žádné Unity, Unreal apod) aplikace jsem přidal cubemapu se skyboxem. Na PC a na iOSu vše běží jak má, na Android tabletu co mám doma taky. Nicméně na telefonech, které mám k dispozici, se skybox nevykresluje a vidím jen barvu pozadí od glClear Sad

Nemá někdo nějaký nápad, co s tím? Nebo jak to oddebugovat?

OpenGL neloguje žádné chyby (návratové hodnoty jsou OK). Textury mám 1024x1024, šedotón, všechny stejné rozměry a typy.
Zkoušel jsem ale i RGB a třeba jen 128x128 a stejně nic.
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mar



Založen: 16. 06. 2012
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: 5. leden 2020, 03:45:25    Předmět: Re: Android - OpenGL cubemap se nezobrazuje Odpovědět s citátem

nešel by použít RenderDoc? https://renderdoc.org/docs/how/how_android_capture.html mobilní platformy mě přestaly zajímat, takže je neřeším a jsem spokojený (GL ES je stejně paskvil)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 5. leden 2020, 18:48:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky... nakonec jsem to našel. Blbost zase Smile Nastavil jsem víc trojúhelníků než měla geometrie podle indexů.
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 6. leden 2020, 08:43:47    Předmět: Re: Android - OpenGL cubemap se nezobrazuje Odpovědět s citátem

mar napsal:
(GL ES je stejně paskvil)

Ne že bych GL ES aktivně používal, ale proč paskvil? A netvrdím, že neni, jen by mě zajímalo něco konkrétnějšího. Vždycky mi GL ES naopak připadalo spíš jako paskvilů zbavený OpenGL. :-)
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mar



Založen: 16. 06. 2012
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: 6. leden 2020, 10:33:11    Předmět: Re: Android - OpenGL cubemap se nezobrazuje Odpovědět s citátem

]semo[ napsal:
mar napsal:
(GL ES je stejně paskvil)

Ne že bych GL ES aktivně používal, ale proč paskvil? A netvrdím, že neni, jen by mě zajímalo něco konkrétnějšího. Vždycky mi GL ES naopak připadalo spíš jako paskvilů zbavený OpenGL. Smile

Myslíš zbavené všecho zajímavého a užitečného Smile

Taková je moje zkušenost, příliš mnoho omezení, příliš mnoho rozdílů v chování.
Kdysi jsem si naivně myslel, že je to čistě subset desktopového OpenGL, není tomu tak.

Nic konkrétního ti neřeknu - vytěsnil jsem to z paměti a nechci se k tomu už vracet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 6. leden 2020, 12:06:48    Předmět: Odpovědět s citátem

[OT]Ja som skoro vytesnil z pamati cele GL, od dob DX10-11-12 (ale nie DX9!) a konzolovych API ma vzdy oblieva studeny pot, ked na tom musim nieco debugovat Very Happy Musim kazdopadne suhlasit so semom, ze ES je trochu mensi paskvil...[/OT]
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> 3D API / 3D Enginy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna