.[ ČeskéHry.cz ].
NAZDAR! The Game - mikrostrategie - moje první hra
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
MikeS



Založen: 07. 03. 2023
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: 7. březen 2023, 00:47:07    Předmět: NAZDAR! The Game - mikrostrategie - moje první hra Odpovědět s citátem

Ahoj kamarádi developeři,

nedávno jsem vydal svoji první hru NAZDAR!. Je to mikrostrategie, budujete základnu (obrněný vlak ČS legií Smile) a v noci odrážíte útoky nepřátel. Inspiroval jsem se sérií Kingdom.

Hra je k dispozici zdarma na Windows, Xbox, Linux a Android. Dělal jsem ji v Monogame Frameworku a je open source.

Linky ke stažení atd najdete na mé homepage https://skoula.cz/nazdar

Krátký trailer: https://www.youtube.com/watch?v=k3nrgDPX1Fw

Pár screenů:




Naposledy upravil MikeS dne 13. březen 2023, 22:29:59, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 8. březen 2023, 08:42:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Nazdar, na první pohled to vypadá skvěle :-). Pěkná grafika i takový pěkný čistý zdrojáky. Řekl bych, že je to dobrý počin! Přeju hodně hráčů.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 9. březen 2023, 11:10:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyzkoušel jsem, ale jelikož Kingdom neznám, hodil by se návod. Hrál jsem to jen náhodným nakupováním (nepřišel jsem na to, co generuje peníze a k čemu jsou ti farmáři). Skoro hned jsem našetřil na opravení lokomotivy, ale to nic neudělalo (pokud to trvá víc dní, hodil by se nějaký progressbar).
Hru jsem vypl 10. den, když se tam dělo stále to stejné.
Místy mi vadil scrolling stromů - posouvají se moc rychle na to jak jsou blízko, že jsem míval při chůzi pocit, že vlak jede.
Každopádně téma se mi líbí a název také (nejprve jsem myslel, že jde o reakci na http://www.ceske-hry.cz/forum/viewtopic.php?t=3353 ), tak to pak ještě zkusím znovu (navíc jsem zvědav, zda tam budou i bojové vlaky s lokomotivou uprostřed a ne jen ubytovací Cool )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VVendigo



Založen: 21. 07. 2020
Příspěvky: 17
Bydliště: Vsenory

PříspěvekZaslal: 10. březen 2023, 09:24:17    Předmět: Prace s metaforou Odpovědět s citátem

Ahoj. Hraje se to pekne (Android), ale taky sem skoncil u toho, ze nevim co dal po postaveni poli a vagonu a oprave lokomotivy. Jak presne funguje ekonomika je mi tez zahadou. Smile

Co me zarazilo je, jak neustrojne jsou tam naroubovane ty cs. legie. Krome textu a vlaku kolem ktereho se motaji vojaci se ta hra odehrava v uplne jinem vesmiru. Bolsevici jako nocni prisery, budiz. Ale to, ze ekonomika stoji na zemedelstvi(?) a verbuji se random bezdomovci je pro mne asi prilis dlouhy myslenkovy skok.

Proste, ty texty zneji celkem seriozne a v kombinaci s tim zbytkem to ve mne vytvari fakt divnou disonanci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
dzejkob



Založen: 17. 08. 2013
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: 11. březen 2023, 10:48:42    Předmět: Odpovědět s citátem

Docela fajn - líbil se mi ten progres. Dostal jsem se asi do 4 levelu - možná to pak někdy zkusím dohrát. Asi největší problém vidím v tom, že se to hraje tak nějak samospádem a v konečném důsledku není moc jak hru ovlivnit - max. tím, že udělám nějakou zásadní chybu. Jinak když postavím dost farmerů, tak je v podstatě vyhráno a zbytek už se nějak pokosí. Tipuju, že strategie 2x farmer a 1x vojáček bude vždy výherní (pokud to level dovolí). Chtělo by to více možností.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. březen 2023, 12:36:23    Předmět: Odpovědět s citátem

dzejkob> Jak se tedy dostat do dalšího levelu? Objeví se lokomotiva s páskou kolem a co dál?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 11. březen 2023, 13:58:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Potrebujes peasant na dokoncenie stavieb takze chod najmut homelesaka.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Spytihněv



Založen: 05. 04. 2011
Příspěvky: 541
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 11. březen 2023, 23:20:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Skutečně, jak jsem tam měl frontu nářadí a zbraní, tak se mi homelessáci měnili na farmáře a vojáky a nikdo nechtěl lokomotivu opravit. Už jsem tedy ve třetím, den 19 Arrow

Edit: Mám tušení, že peníze vznikají farmařením (ve dne).

Ještě jsem si všiml, že se občas objeví šev u napojení mlhy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 12. březen 2023, 14:05:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Sakra ako mam dat ten posledny 8. level? Z predosleho som si nasporil maximum penazi a cartrige postavim rychlo dve defense tower najmem 25 vojakov a aj tak ledva prezijem prvy najazd v noci. Dalsiu noc ma uz potom prevalcuju uplne.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mar



Založen: 16. 06. 2012
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: 13. březen 2023, 17:16:07    Předmět: Re: NAZDAR! The Game - mikrostrategie - moje první hra Odpovědět s citátem

střílet bolševiky - nelze jinak než palec nahoru. moc pěkné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MikeS



Založen: 07. 03. 2023
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: 13. březen 2023, 22:27:34    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc děkuji za všechny reakce Smile

obtížnost ladím za pochodu, ten 8. level je prakticky nehratelný, ale ve storech už je aktualizace

aktuálně řeším problém, že s novou verzí ve storu se mi smažou savy... IsolatedStorage asi kvůli nové verzi Assembly zresetuje úložiště nebo nevím Sad

šev u mlhy - píšu, opravím

příliš rychlé stromy - už jsem na to zaznamenal kritiku, opravím Smile

výherní strategie - musíte najít balanc mezi tím, každý level hrát dlouho a nafarmit si => mít lehčí vstup do dalšího levelu a postupovat rychle, protože s přibývajícími dny (mimo jiné) obtížnost roste

chci tam přidat ještě sekci s random tipy, které to trochu vysvětlí, některé skryté pravidla atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
nou



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1047

PříspěvekZaslal: 16. březen 2023, 15:26:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak som to nakoniec presiel aj na tej pekelnej obtiaznosti v osmom leveli. Stačilo len ist do posledneho levelu s 80 vojakmi, 30 peasantmi na 40 den. V 8 leveli hned naverbovat co najviac vojakov postavit defense tower takze mam hned od zaciatku 60 vojakov. Tych 60 malo potom dostatocnu palebnu silu aby sundali aj tie traktory.
_________________
Najjednoduchšie chyby sa najtažšie hľadajú.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MikeS



Založen: 07. 03. 2023
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: 21. březen 2023, 21:27:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Wow, gratuluju Smile já to při té obtížnosti nedal. V aktuální verzi je to lehčí, ti Leninové byli OP

Aktuálně jsem vyřešil problem se ztrácejícími se savy, kvůli použití IsolatedStorage se mi při každém updatu zresetovaly. Pro zájemce jak jsem to vyřešil zde. Nicméně to znamená smazání stávajících savů.

Poladil jsem obtížnost, vyřešil nějaké bugy, přepsal texty.

Díky všem za feedback.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 23. březen 2023, 17:38:00    Předmět: Odpovědět s citátem

To je tak prekrasne. Gratulacky a zavist Smile Len tak dalej!
Tesim sa, az si to doma zahram Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ladik-BigBoss



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: 10. duben 2024, 01:23:07    Předmět: Odpovědět s citátem

skvělá hra Smile

jen při vypnutí se mi podivně deaktivuje monitor.
mám dva, používám Linux Mint 21.3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna