.[ ČeskéHry.cz ].
Illusion - uroven platov
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 26. leden 2008, 22:12:23    Předmět: Odpovědět s citátem

tempicek napsal:
800 kachli na hodinu je zhruba peknych 130k mesicne. Vy nekde takovy plat mate? Za programovani? Tak si to misto drzte zuby nehty, zapomente na to, ze to je normalni castka a bezte se projit ven Smile Nikdo netvrdi ze je nerealna, ale polovina lidi tady by nevahala ani pet minut a skocila po ni, kdyby ji zasadne nekrizily jine zivotni plany.

Vzdyt ja jsem napsal zcela konkretne, tak proc se ptas
Mem napsal:
ale i projekty na Guru.com kde delam mam honorovane minimalne 25 USD/hod, resp. 20 EUR/hod

Takze ne, 800 na sebe zatim nemam, ale uz je to v rozmezi toho, co si fakturuji i nektere firmy.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 10:11:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Fila napsal:
Mem napsal:
Mrazik me na irc upozornil, ze jsi zrejme prehledl, ze ja zminuju 5x BODY (dupacky), a ne boty (ty az nasledne a tam skutecne staci dvoje na pul roku (plus zdravotni backory), takze tam se muzes do 3000 vejit), takze na to bacha Wink

Jj sorry neumim cist Smile.

Nazorny priklad takoveho body Wink


_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 13:55:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Drsne Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 15:13:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Koukám, že má po tobě i druhou bradu Wink.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 18:38:29    Předmět: Odpovědět s citátem

swarm: Hehe Very Happy, tu má myslím celkem dost kojenců (nemáš někde svou fotku? Wink) a ještě se to určitě změní Cool
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
agile



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 22:07:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Každopádně pokud si někdo účtuje 1000 za hodinu, vyplatí se uvést, že nepracuje fulltime, ale funguje třeba jako konzultant, takže pracuje třeba 50 hodin měsíčně a zbytek té doby lelkuje / pracuje na sobě Wink

Nevím, co řešíte Smile já jsem klidně ochotnej se odstěhovat a dělat za jídlo a ubytování, když mě práce bude bavit a budu v ní vidět smysl Smile samozřejmě v okamžiku, kdy musím živit rodinu, tak to takhle nepůjde.

Ale vážně, i tady v Česku se hrama dá slušně život, vše je jen o tom, jak má člověk nastavené nároky a jak to vede. Čím jsem starší, tím víc tomu věřím! (A teď nemyslím, že budete za pár pětek dělat pro IS).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Al



Založen: 23. 10. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 22:43:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Je tady fakt hoooodně příspěvků... Ani jsem je všechny nečetl, tak sorry, jestli budu nosit dříví do lesa.

V Illusionu jsem dělal, podepisuje se tam mlčenlivost, takže proto se musíte spokojit s těmi domněnkami. Ale není vám co vytknout, vaše úvahy o IS jsou celkem v obraze, taky přece znáte ty inzeráty na 40. To, že ty inzeráty IS v tisku byly tehdy poměrně dlouho se stejnou částkou 40, i když platy v Česku během té doby dost rostly, je samozřejmě pravda. Taky jsem kolikrát přemýšlel, jak dlouho to může vydržet beze změny... A prý v IS k růstu tedy nakonec taky došlo, ale v té době už jsem tam nebyl.

Semtam čtu Business World, tam jsou ty průměry někde jinde. To jsme tu taky už mnohokrát řešili. Takže z jejich pohledu je reznových 25k tak možná polovina průměru, i v Olomouci. Z praxe co znám lidi, tak mladí začínající (říkal bych jim junior programmeři) mají v Olomouci kolem 20, ti o trošku starší spíš s pár lety praxe ale 30 a víc. Studenti mají běžně méně, to jsem taky viděl. Firmy, aby platily, taky třeba chtějií opravdu full time lidi. Dál co znám z Prahy tak tam lidi mají úplně jiné zkušenosti. Platy dvojnásobné a spoustu dalších výhod, protože lidí je zatraceně málo a nejen o manažery se firmy bojí... Pak ještě přihodím Ostravu, tam lidi mívali vyšší platy jako učitelé, než v praxi, ale pak tam přišla ta cizí firma a dala 2x tolik, co jiní, a brala ohromné množství lidí. Takže teď to tam vypadá dost jinak. Až se něco takového objeví v Olomouci budeme se radovat takto: Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RuThaN



Založen: 24. 01. 2008
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 22:56:41    Předmět: Riskatní investice. Odpovědět s citátem

Vy tady zabíháte dost do detailů, ale co použí i jidnej pohled?
O hrách někdo tvrdí, že je to ta riziková investice a proto se lidem dává málo, ale zároveň mi neni moc známo, že by se u nás dávaly skutečný prémie za úspěch hry, procenta z prodejnosti, třeba od nějakýho konkrétního počtu prodanejch her nahoru. Samozřejmě se teď bavím o procentech z toho co dostanou vývojáři, aby tady zas někdo neskučel co sežere vydavatel. Nevrdim, že mnou popisovaný systém neexistuje, ale podle toho co sem slyšel jsou konečné částky spíše pro managery a pro členy týmu jsou malé. Z čehož je cítit takové to my vám dáme málo, protože hry jsou riziko, ale zároveň víme moc dobře proč je děláme, takže ze zisku moc neuvidíte.
Nebavím se teď o nějaký 2/10 odměň k běžnýmu platu, ale o skutečnejch jen procentama limitovanejma částkama, který ten několika roční plat mohou v případě enormího úspěchu převýšit. Tenhle princip, může zaměstnance dost motivovat, ale taky trochu může způsobovat nevraživost, typu ty nám to tady kazíš, tak vypadni, jelikož jestli to nepopadne, tak nebudu mít na tu hypotéku.. Vypadatele tenhle princip moc nestojí, pokud hra moc nevydělá a poku ano pak pouští chlup ze zelenejch čísel, přičemž by se neměl moc ošívat..
Měli by u nás vývojáři do tohle jít? Já mam pocit, že riskování té naší národní povaze moc nesedí.
_________________
Im gamedesigner and writer, technology is only tool, important are visions and ideas..
www.ceskemody.cz - české mody na všechny hry / přispějte článkem na herní téma, po exkulsivitě netoužíme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Al



Založen: 23. 10. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 23:01:32    Předmět: Odpovědět s citátem

Procenta jsem nikdy nechtěl, protože kdyby se to nastavilo tak, aby to bylo výhodné pro mě, tedy ne pro firmu, tak by mě vykopli přesně v okamžiku, kdy by zjistili, že z těch procent budou nějaký zisky. Na to, abych vedl právní bitvu s firmou, která má tohle dávno zmáknutý, naprosto nemám šanci a myslím, že nikdo z nás tady.

Jinak co vím, tak i v Česku se reálně procenta dávají, ale mají je jen šéfové a jejich kamarádi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 28. leden 2008, 23:27:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Já s DesperadoXem třeba na procenta jedeme, každý 50 %. U menších firem to tedy možné je Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 29. leden 2008, 08:27:34    Předmět: Odpovědět s citátem

bohuzel je smutny ze Aley ma jen a jen pravdu. nemuzu srovnat firmy na zapade, ale u nas firmy (resp. jejich sefove) jedou jenom po penezich. jsou ochotni behem roku naslibovat statisice odmen kazdemu ve finale projektu a skonci to tak ze jakmile se lide zacnou s odmenami pripominat tak firma je na tom spatne a nejsou penize, a vlastne se to podarilo treba z 50 % takze se daji jen pulky premii apod. zil jsem kdysi v iluzi ze pracuju pro firmu ktera ma chytre vedeni. dnes uz vim ze tomu tak nikdy a v zadne firme kde jsem delal neni. kdykoliv je potreba obetovat nejake penize ne primo do projektu ale treba na podporu infrastruktury jako UPS k serveru tak penize _NIKDY NEJSOU_ a preci u serveru staci UPSka za 2k, stara 10 let ktera nema ani powerchute ovladani a neumi server vypnout pri vypadku proudu apod. nedejboze neni preci mozne mesic nevyvijet funkcionalitu aplikace ale misto toho delat jednak refaktorizaci a druhak zasahy do frameworku ktere zjednodussi praci _PROTOZE TO NAM NIKDO NEZAPLATI_ (a sefove to samozrejme z penez ktere ve firme jsou nedaji). a to si ani neuvedomi ze kdyby tech 14 dni obetovali tak pak vyvoj pujde treba 1.5x rychleji protoze by se do jadra zanesla spousta veci ktere se dnes rucne copy&pastuji. a tak. pokud zna nekdo vyjimku je stastnym zamestnancem. ja si to myslel ale uz jsem z toho tak nejak vyrostl. zvlast kdyz vas sef jezdi v mercedesu kterej si koupil snad skoro za hotovy, ale zvednout hodinovou sazbu je problem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
josh



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 74

PříspěvekZaslal: 29. leden 2008, 13:28:14    Předmět: Odpovědět s citátem

rezna: jestli chapu dobre, tak delas fulltime pro firmu z olomouce kde se ti nelibi a studujes fulltime v brne, neni teda lepsi i pracovat v brne pro firmu kde se ti bude vic libit?

jinak dobrej pristup k tomu jak nebyt nasranym programatorem je udelat ze sebe odbornika a vsem to dat vedet (i na fakturach).
OT: Uplne mi to pripomina fenomen zvany Ilja Kraval ( www.objects.cz ) Smile
_________________
Tak Karle, kolik?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 29. leden 2008, 14:02:42    Předmět: Odpovědět s citátem

josh: mno studuju full-time tak ze ve skole nejsem - 95% studia mam prozatim uznano

co se tyce full-time prace v Brne, ano uvazuju o ni, ALE nedelam si iluze ze by to tam bylo lepsi.

a co se tyce odbornosti - doma my lezi nejake MCP ucebnice, takze certifikaci a zdrazeni svych sluzeb mam v to-do Wink

a jinak prosel jsem firem vic a ten "vyblitek" neni pouze o jedne ale o vsech kde jsem pracoval

a navic cas od casu je tu ta prace i zajimava - coz o jinych firmach kde jsem byl rict nemuzu, protoze tam je to jenom otrocina na tomhle formulari potrebujes tenhle SQL dotaz a pak nacti data do tohohle gridu bla bla bla, a tady si pak copy&pastni kus kodu na ulozeni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
peshwood



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 48
Bydliště: Havlíčkův Brod

PříspěvekZaslal: 29. leden 2008, 14:29:25    Předmět: Odpovědět s citátem

rezna napsal:
a navic cas od casu je tu ta prace i zajimava - coz o jinych firmach kde jsem byl rict nemuzu, protoze tam je to jenom otrocina na tomhle formulari potrebujes tenhle SQL dotaz a pak nacti data do tohohle gridu bla bla bla, a tady si pak copy&pastni kus kodu na ulozeni


No, kdyz sis tady stezoval na penize tak jsem ti chtel nabidnout neco lepe placeneho v Brne (ASP.NET), ale po pravde je to presne o tom, co ted pises. Na druhou stranu programovani me stejne bere cim dal tim mene a tohle aspon neni slozite.
Zajimavejsi mi prijde treba vedeni projektu, analyza, nebo konzultace se zakaznikama. Osobne co znam programatory nad 35, tak pokud zustali jen u programovani, tak uz jsou docela out.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tringi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: 29. leden 2008, 17:30:59    Předmět: Odpovědět s citátem

Al, rezna: Ani nedokážu vyjádřit jak moc s váma souhlasím a jak moc máte pravdu ...asi je to fakt všude stejné. Kua to mě tak se*e Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Strana 10 z 13

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna