.[ ČeskéHry.cz ].
notebook se slusnym displejem?
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
upir



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: 1. duben 2008, 21:47:43    Předmět: notebook se slusnym displejem? Odpovědět s citátem

omlouvám se za offtopic, googlil sem googlil, ale málo, nenašel sem nic rozumného, tak to zkouším tady, určitě máte všichni NB, takže se třeba najde někdo...

potřebuju si koupit notebook a nejdůležitější je pro mne displej. sem zvyklej na kvalitní monitor, potřebuju něco nejlepšího, co se dá sehnat. jenže u většiny NB není pořádně napsané nic konkrétního (ani jas / kontrast apod).

co sem se tak dočetl, tak prej TOSHIBA Qosmio mají kvalitní displeje, ale to je 17, potřebuju něco skladnějšího (+-15). pak jsem četl pár pochval na SONY VAIO (o tom uvažuju asi nejvíc), že to taky není strašné, i když ta lesklá úprava... no nevím..

takže, poradí někdo? klidně i konkrétní typ, moje představa je 15 displej, 2 GB RAM, výkoný procesor, rychlý velký disk, rozumná hmotnost. na grafice nezáleží.
_________________
www.photoshopGUIdesign.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 1. duben 2008, 22:10:57    Předmět: Odpovědět s citátem

mam dell XPS - displej je pro programatory - nikoliv grafiky - takze tady bych cestu nehledal - nevim jak nove verze (tahle ma rok) - ale jas je nic moc - svetle odstiny splyvaji

ale jak rikam - jsem programator a toto me netrapi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yossarian



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 274
Bydliště: Šalingrad

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 00:51:57    Předmět: Odpovědět s citátem

k displeji ti reknu jenom jedno - NEber si leskly displej, pokud chces nb vytahnout nekde jinde nez v mistnosti bez oken, jinak neuvidis ani prd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kula Shaker



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 152

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 05:42:25    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud ti jde o displej, tak sony vaio....netreba obhajovat proc.Kdo nikdy nevidel obraz sony Vaio nazivo, tak nema predstavu co to znamena spickovy displej
_________________
http://3dcizek.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 07:53:27    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud chceš lepší pozorovací úhly, tak budeš muset vzít displej s vysokým rozlišením (WSXGA+ = 1680x1050).... třeba HP Compaq 6710b se dělá s takovym displejem a není drahý. Pokud chceš velký gamut NTSC, tak budeš muset zvolit Sony VAIO... ale pozor, musí mít dual-lamp displej (což se většinou explicitně uvádí), jinak je to jako obyč jiný notebooky (tj. nic moc).

Standardně bývá 40% NTSC, u dual-lamp se dostaneš někam na 70%.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OGI



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 10:01:25    Předmět: Odpovědět s citátem

s tim vaiem bych to zase tak superextremne nevidel, ale muze to byt tim ze nemam rad vseobecne sony a vaio mi prijde jako modni vystrelek... kazdopadne ze sve zkusenosti muzu potvrdit ze treba notebooky od IBM s vylepsenym displejem jsou celkem v pohode, ale celkove od notebooku se moc v tomhle smeru cekat neda
_________________
******************************************
Don't just create another game, try to tell a story.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 10:13:34    Předmět: Odpovědět s citátem

vaio je modni vystrelek co se tyce bezne pouzitelnosti

co se ale tyce displayu pro ty ktere to zajima tak jsou dobre - mel jsem jich par v ruce a rozdil je obrovskej. nejvic se to pozna kdykoliv clovek zmeni display k horsimu - rozumnej prejdu od kvalitniho LCD ke svymu notebooku - najednou zacnu sahat po jasu a nechapu - ale kdyz sedim jenom u sveho - neni to poznat ze ma slabej jas.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
upir



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 10:58:54    Předmět: Odpovědět s citátem

díky všem za odpovědi. to vaio si pochvaluje víc lidí na netu, půjdu se na něj podívat. nemyslím to s tím až tak moc vážně, jen potřebuju prostě něco na chvíle, kdy nejsem zrovna doma, kde mám panely EIZO CG... takže jediný o co mi jde je, aby se nezeblil hned, jak se na NB podívám Wink (což se ale asi stejně stane)
_________________
www.photoshopGUIdesign.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 11:14:01    Předmět: Odpovědět s citátem

[OT]No šak se zebliješ a pak už to bude dobrý Smile[/OT]
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 11:29:36    Předmět: Odpovědět s citátem

rezna napsal:
vaio je modni vystrelek co se tyce bezne pouzitelnosti
To si pleteš tak možná s Apple. VAIO jsou úplně normálně drahý a úplně normálně použitelný notesy. Sony akorát u některých modelů nabízí dvoulampové podsvícení a k tomu dává slušnější displeje. Lesklá úprava pak taky neni tak hrozná, protože to jsou tzv. pololesklý displeje s tlumenými odlesky. Se "zrcadlem" na levném ASUSu, nebo Acer (což je to, co tady pod lesklym většina z vás bohužel vidí) to nemá prakticky vůbec nic společného.

Jinak teda to, co jsem napsal výše, tak to jsou věci, které jsem poznal praktickýma zkušenostma. Když čtu některý reakce (OGI), tak jsem hlavně přesvědčen, že ptát se na něco takového tady, není dobrý nápad, protože tady ty lidi zas tak moc přehled o tomhle nemaj.

Já bych doporučoval nějaké to VAIO. Pár jsem jich recenzoval a ty obrazovky u dual-lamp variant byly velmi příjemné.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 12:03:01    Předmět: Odpovědět s citátem

swarm napsal:
rezna napsal:
vaio je modni vystrelek co se tyce bezne pouzitelnosti
To si pleteš tak možná s Apple. VAIO jsou úplně normálně drahý a úplně normálně použitelný notesy. Sony akorát u některých modelů nabízí dvoulampové podsvícení a k tomu dává slušnější displeje. Lesklá úprava pak taky neni tak hrozná, protože to jsou tzv. pololesklý displeje s tlumenými odlesky. Se "zrcadlem" na levném ASUSu, nebo Acer (což je to, co tady pod lesklym většina z vás bohužel vidí) to nemá prakticky vůbec nic společného.

Jinak teda to, co jsem napsal výše, tak to jsou věci, které jsem poznal praktickýma zkušenostma. Když čtu některý reakce (OGI), tak jsem hlavně přesvědčen, že ptát se na něco takového tady, není dobrý nápad, protože tady ty lidi zas tak moc přehled o tomhle nemaj.

Já bych doporučoval nějaké to VAIO. Pár jsem jich recenzoval a ty obrazovky u dual-lamp variant byly velmi příjemné.


kdybys cetl vyse mam dell XPS - vaio ve stejne konfiguraci v dobe kdy jsem to kupoval stalo o nejakych 10k vice - priplatek za vzhled - proto to povazuju za modni vystrelek - nic vic, nic min - taky jsem uznal ze jedine kvuli cemu ho je dobre koupit je prave ten display takze ani netusim do ceho se navazis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
upir



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 12:28:20    Předmět: Odpovědět s citátem

tak dnes sem omrknul na prodejně Sony VAIO VGN-FZ31Z (dvě lampy) a Sony VAIO VGN-FZ31M (jedna lampa) a ten rozdíl je brutální, takže je rozhodnuto.... i když popravdě většina parametrů je pro mě zbytečně předimenzovaná, blueray mechaniku nevyužiju a už vůbec ne vypalování... ale co se dá dělat.
_________________
www.photoshopGUIdesign.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OGI



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 12:31:54    Předmět: Odpovědět s citátem

na svou obranu jen musim rict ze se IT zivim, rukama mi prosla ohromna rada notebooku a ruznych pocitacu a troufnu si rict ze tomu velice dobre rozumim (ac nemam potrebu o tom psat) kazdopadne v okruhu lidi ve kterem se vyskytuji se nahle rozmohlo porizovani si Vaio, a to prevazne jen pro to jak ty notebooky vypadaji, kazdy nouma ktery na pocitaci pise ve worldu si kupuje vaio aby byl in, tedy si dovolim tvrdit ze z meho pohledu jde opravdu o modni vystrelek, stejny jako je apple, ano nema spatny monitor ale to i jine notebooky, jinak jsou to vetsinou prumerne stroje s ne nijak oslnivimy komponentami uvnitr. no to je asi vsechnoc o jsem k tomu chtel rict Very Happy
_________________
******************************************
Don't just create another game, try to tell a story.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 12:44:16    Předmět: Odpovědět s citátem

A já dodám bohužel, jedna zákaznice si taky pořizovala Vaio tenkrát s novými Vistami a měla šílené problémy s ovladači, Sony jen pořád slibovalo řešení a nic...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 2. duben 2008, 13:41:32    Předmět: Odpovědět s citátem

rezna napsal:
kdybys cetl vyse mam dell XPS - vaio ve stejne konfiguraci v dobe kdy jsem to kupoval stalo o nejakych 10k vice - priplatek za vzhled - proto to povazuju za modni vystrelek - nic vic, nic min - taky jsem uznal ze jedine kvuli cemu ho je dobre koupit je prave ten display takze ani netusim do ceho se navazis.
Sony nemá na našem trhu žádnou odpověď na notebook, co máš. Má 11" VAIO TZ a 13" VAIO SZ a ani jedno bych prostě nemohl srovnávat s tim, co máš ty, protože je to mířený někam úplně jinam a to i technologicky. Pokud řekneš, že to bylo třeba o 10k dražší, a tím pádem je to modní výstřelek, tak to je úplná blbost....vždyť Thinkpad na podobných parametrech by byl třeba ještě dražší, a taky prostě neřeknu, že je to tim pádem taky jenom módní výstřelek. Ty notebooky prostě nemůžeš porovnávat jenom na základě GHz, GB, MB atd.

Rozdíl je v tom, že jako prodejci ti většinou bude procházet pod rukama kategorie notebooků 10-30 tisíc. Na recenzích je to rozmezí 10-100 tisíc, takže tam je právě podstatně lepší přehled v některých vychytávkách, jako jsou dvoulampové displeje Sony a spousta jiných vychytávek u jiných značek. Kolik z vás tady vidělo lesklý hi-end displej od Sony? Myslim si, že kdo ho neviděl, tak by se té diskuze vůbec neměl účasnit.

upír: Máš smůlu. Budeš to muset vzít i s těma blbostma jako BluRay... takhle už holt funguje marketing Smile.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Popelnice Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna