.[ ČeskéHry.cz ].
Webová hra "BOOM!"
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Mobilní hry, Flashové hry, Webové hry, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 14:07:23    Předmět: Webová hra "BOOM!" Odpovědět s citátem

Zdravím,
na chvilku jsem si odskočil od hry s hasiči a splácal multiplayerovou hru alá Bomberman.

Odkaz: www.spamweb001.wz.cz

Běží to v HTML5 a využívá webRTC komunikaci. Ke spuštění je třeba mýt jeden z níže uvedených prohlížečů (nejlépe nejnovější verzi):

1) Google Chrome (http://chrome.google.com/)
2) Mozilla Firefox (http://mozilla.org/en-US/firefox)
3) Opera (http://opera.com)

Ovládání:
Pohyb je na šipkách, mezerník položí bombu. Odeslání zprávy přes chat je enterem.

Nechám to puštěné přes noc na "né zcela vhodné" VDSL lince. Kdyby to hlásilo, že je server zamčený, tak mi to asi spadlo Smile

Dávám to sem, abych si otestoval, jestli je tento způsob komunikace vhodný pro multiplayer. Počet hráčů není omezen a třeba se zde setká více lidí a pak mi napíše jak jim to šlapalo. Budu rád i za informace o pingu (zobrazuje se v levém horním rohu), připomínkách atd...

Díky!
SPA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 14:17:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Přijde mi divné, že odpálená bomba neodpálí všechny bomby v dosahu plamenů. Jinak pěkné stíny Smile
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 14:23:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud by to stálo za dokončení, tak by se toho muselo ještě hodně dodělat. Momentálně mi jde hlavně o to, zda-li nebude problém v případě většího počtu hráčů, lagy, výpadky a další problémy s komunikací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 14:46:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Já tam zahlédl jednoho nepohybujícího se maníka, tak jsem ho odpálil a šel pryč Smile

Aby to lidi hráli (a otestovali), tak to musí být ještě i trochu zábavné. Teď si dokáži představit, že v těch obrovských koridorech se mohou 2 hráči nahánět klidně i hodinu. Není tam v podstatě možnost někoho zahnat do pasti, což bylo v Bombermanovi to nejlepší.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Radis



Založen: 29. 03. 2014
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 14:55:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Mne to prijde super. To, ze hrac nevidi narozdil od Bombermana za prekazky, mi prijde jako fajn napad. Chvilku jsem to hral a bavilo me to moc. Ma to potencial, kdyz na tom SB001 jeste trochu zapracuje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ViliX



Založen: 04. 08. 2014
Příspěvky: 116

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 15:04:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc pěkné Smile Podle mě by se to dalo rozvinout a dotáhnout do konce.
První věcí, které si určitě každý všimne je grafický styl. Není nic špatné na jednoduchosti, ale musí to být všechno v jednom stylu. Ty stíny se mi moc líbí, ale představil bych si, že výbuch by mohl osvítit místa za překážkami (jde to hodně proti principu fyziky, ale takhle mi to připadá poněkud zvláštní).

Kromě tohoto mého peskování ti přeji hodně štěstí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 15:20:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Absolutní souhlas s tím, že stíny jsou skvělý nápad a posouvá hratelnost někam jinam.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mar



Založen: 16. 06. 2012
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 19:58:39    Předmět: Re: Webová hra "BOOM!" Odpovědět s citátem

Pěkné light volume, nedávno jsem něco takového řešil (jen tak) a i když úspěšně,
nemám ještě pár drobností dořešených (T-junctions a jeden speciální případ,
kdy mi vypadne kolineární bod na hraně stínu a tím pádem se ten triangle fan kreslí špatně).
Musím říct, že to byl trochu větší oříšek, než jsem si původně myslel Smile
Můžu se zeptat, jestlis to řešil sám nebo použil něco hotového?
Hádám, že to máš taky řešené analyticky, tj. žádný overdraw (pokud je tam to světlo jenom jedno).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DespeRadoX



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: 23. říjen 2014, 20:37:53    Předmět: Odpovědět s citátem

citace:
Ty stíny se mi moc líbí, ale představil bych si, že výbuch by mohl osvítit místa za překážkami (jde to hodně proti principu fyziky, ale takhle mi to připadá poněkud zvláštní).

Prave naopak, to nie su tiene ale zona ktoru hrac nevidi takze nie je dovod to osvetlovat...takto je to super.

Trosku by som predlzil dobu nez bomba vybuchne, ale inac pekne, rozhodne sa na tom da stavat .
_________________
http://www.touchgames.eu/
http://playito.com
TW: @Despo100
Space Merchants Online ...zruseny, pracujem na mobilnej verzii space merchantu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2014, 06:47:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky za připomínky a kritiku. Ráno jsem zjistil, že mi padl server (celý komp) ... ale už je to opět nahozené.

Měl bych prosbu:
Je zde někdo -> nějaká kapacita <- která by mi poradila jak dotáhnout hru do finiše? Tj. někdo kdo má zkušenosti s webovými stránky pro stolní pc a mobily. Poradil s reklamou a pomohl hru rozšířit mezi komuniktu?


Kdybych hru dokončil a udělal třeba deatmatch / 2 týmy / 4 týmy ... pro 16/32/64/128 hráčů? Jelikož je to webovka, tak by to mohli hrát lidé na stolních i mobilech.

...

i když, vždy o co jsem se snažil tak skončilo na absenci grafika Sad ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Weny Sky



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2014, 07:06:40    Předmět: Odpovědět s citátem

Nerad bych bral iluze, ale napriklad jednu dobu byla strasne popularni hra https://bombermine.com/ . Herne i graficky ta ha vypada naprosto spickove. Nevim, jestli se ji dokazes vyrovnat.

A hlavne jeji slava uz taky pominula. Jednu dobu tam bylo na serverech i 1000 lidi. Ted se divam, ze je jich tam pouze 40.

PS: pokud chces vydelavat na reklame, tak potrebujes spis desitky tisic navstevniku tveho webu. Par desitek, kteri si budou hrat, ti na obzivu stacit nebudou. To by se ti nezaplatil ani ten cas s papirovanim, ktery stravis kvuli platbam z jinych zemi EU.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2014, 07:17:58    Předmět: Odpovědět s citátem

O té hře jsem ani nevěděl. Jinak iluze mi nebereš - spíše jsi to podal tak, že sám se bojíš neúspěchu. A zdůvodňuješ to nutností originality. To by pak 99% her neexistovalo protože dnes už jsou to všechno kopie něčeho co tu bylo již dříve.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Weny Sky



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2014, 08:33:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Jsem si to po sobe jeste jednou precetl a o originalite jsem tam nic nepsal Wink
Asi si me spatne pochopil. Ja psal o tom, jestli se dokazes vyrovnat Bombermine. Jestli dokazes byt stejne dobry. Klidne to zkopiruj 1:1 a jeste vylepsi.

To co jsem ti chtel sdelit je fakt, ze hru Bombermine hralo, i v dobach nejvetsi slavy, pomerne malo lidi na to, aby se dal postavit business pouze na prodeji reklamy. Pritom ta hra mela pomerne solidni medialni podporu.

Jeji problemy ale byly mnohe. Uz napriklad fakt, ze tam nebyla moc vysoka fluktuace lidi. Hralo to par hardocre hracu, kteri ziskali vysoky skill a tim padem potom "sikanovali" ostatni hrace ve hre, ktere to nasledne odrazovalo od dalsi hry.

U anonymnich on-line her musis mit v tomto pripade nejake rozdeleni lidi do skupin podle jejich skillu a nepustit do hry lidi, kteri znacne prevysuji ve svych hernich schopnostech novacky. Dam za priklad treba Dota2. Kdyby si to nainstaloval a hned te to pustilo do hry s lidma, kteri to hraji cely zivot, tak by si to vzal odinstaloval a mozna ve vzteku jeste prohodil pocitac oknem Wink

Stejne je to u tveho navrhu, kde by bojovaly 2 tymy lidi. Jak budes resit, kdyz se nekdo behem zapasu odpoji, protoze bude frustrovany z prevahy soupericiho teamu. A nebo to bude postavene na nejake forme autobalancniho systemu, kde te to bude prehazovat z jednoho teamu do druheho na zaklade tvych zkusenosti. Tak fungoval tusim Counter Strike a nebo Teeworld, kde se nejake servery snazily hru vybalancovat v prubehu hry. Takze chvili si hral za jeden tym a pak za jiny ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 24. říjen 2014, 08:58:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemyslel jsem to nijak špatně - z tvého příspěvku jsem si odvodil srovnání s jinou hrou - že to pak nemá smysl...

Levelování/hry na čas/autobalanc ... to bych asi ani nedělal. Prostě se připojíš, vybereš barvu a hraješ. Žádný začátek nebo konec, ale nonstop akce. Změna týmu by šla kdykoliv.

Co se týče výdělku... nebylo by to špatné Smile ... Asi bych se chtěl zaměřit na komunitu. Něco, kde si můžeš pokecat, zahrát s kamarády atd. Možná to pak nabídnout nějakému "profláknutému" serveru s velkou komunitou?

Nic lepšího mě ale teď nenapadá ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SB001



Založen: 13. 10. 2014
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 29. říjen 2014, 11:58:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Dodnes jsem bohužel nenarazil na žádného 2D grafika. Hru předělávám - upravuji komunikaci, přidávám jazykové mutace, možnost ovládat z mobilu, herní bonusy a zvětšuji rozlišení na 1920x1080.

Pokud by měl někdo zájem o spolupráci, budu moc rád.
Uvítám pomoc 2D grafika a "web-kodéra".

Díky,
SB001
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Mobilní hry, Flashové hry, Webové hry, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna