.[ ČeskéHry.cz ].
GDS 2008 postmortem
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Developers Session
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ondy1985



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 01:36:55    Předmět: GDS 2008 postmortem Odpovědět s citátem

Tak sa prave vratil z afterparty a sice som bol dost unaveny, po sprche sa mi vobec nechce spat tak sem hodim par dojmov z GDS, ktore prebehlo pred par hodinami. Ide o moj osobny nazor, preto dufam, ze sem tiez cosi prihodite a vyvratite mi ho Smile

Bohuzial som sa koli ubytovavani na koleji nezucastnil vsetkych prednasok, ktorych som sa zucastnit chcel (sorry Augi Smile), tak mozem hodnotit len tie, ktorych som sa zucastnil a nezaspal som na nich Smile

Najviac som sa tesil na prednasku o XNA. A hoci bola vyborne spracovana, bohuzial som sa nedozvedel o technologii nic, co by som si neprecital uz na uvodnej stranke XNA Creators Clubu, pripadne v prvom tutorialy. Prednaska bola evidentne smerovana na ludi, ktori s XNA neprisli vobec do styku, co vobec nie je chyba, akurat by som sa aj ja rad nieco dozvedel Smile

Ondrasejova (de)motivacna prednaska o umelej inteligencii bola teda ovela zaujimavejsia nez prednasky z Uvodu do UI u nas na MU. Podal to prijemnou odlahcenou formou. Bohuzial si stale neviem predstavit, ako neuronova siet v praxi vyzera, kde to zije a cim sa to zivi Smile Je mi jasne, ze na nejake prakticke prikaldy nebol dostatok casu, takze hodnotim pozitivne Smile

Obom programatorskym poradniam chybaly dotazy, co asi znamena, ze vsetci vedia vsetko a nikoho nic netrapi, a stali sa z nich takmer vseobecne diskusie, co ale tiez nebolo uplne na skodu.

Design realistyckych her bol dalsou skvelou humorne ladenou prednaskou a myslim ze z celeho GDS som prave z tejto prednasky viac videl ako prespal Smile

Ku koncu som sa tesil na Ruthanovu prednasku so zaujimavym nazvom Prakticky gamedesign, z ktorej som ale po 10 minutach odisiel a presunul sa radsej na Tringiho prednasku o C++0x. Dovod bol ten, ze mi naozaj neprislo zaujimave tak dlho pocuvat ako maly Ruthan dostal prvy pocitac... nabuduce zivotopis skratit alebo vynechat. Mozno to bolo relevantne k zbytku prednasky, ale bohuzial tych uvodnych 10 minut ma prilis demotivovalo cakat na nejaku zmenu.

-----

Co sa tyka GDP, bohuzial som si pod slovom Party, ktore sa v nazve tejto akcie skryva, predstavoval cosi ine ako ze vsetci budu sediet pri pive a diskutovat ciste o informatickych zalezitostiach. V tanecnom sale hrala vyborna kapela a vsetci ich ukazkovo odignorovali. Tymto dakujem M.D., ktory sa afaik ako jediny z ucastnikov GDS dokazal odviazat a zabavat sa aj takymto "neinformatickym" sposobom. Dalej dakujem vyhadzovacom, ktory nekontrolovali ci prichadzajuci ludia patria ku GDS osadenstvu a umoznili tak vstup aj niekolkym nevinnym, programovanim nepoznacenym dusiam. Nabuduce ale pustat len zeny Smile

----

Kazdopadne som rad, ze som videl stare zname tvare, ale aj nove tvare, ktore este uvidim, ale aj tie, ktore uz neuvidim. Pre mna ako cloveka mimo herny bussiness je GDS na 99% o ludoch, ktorych stretnem, a ten zvysok su prednasky. Preto dakujem vsetkym zucastnenym a tesim sa na GDS 2009.
_________________
Whack it! - nová hra pre Android na štýl Whac-a-mole
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Cece



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 26
Bydliště: Skoro Brno

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 08:18:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Letošní GDS se rozhodně vydařilo, nejdříve jsem si říkal, že jeden den je málo, ale po tom maratonu přednášek to bylo tak akorát Smile

Nové prostředí je úplně super, přednášek bylo možná fakt až moc zároveň a mám pocit, že zaměřená čistě na grafiku nebyla řádná.

Co mě potěšilo, že posluchači mají takovou výdrž a z mé přednášky neprchli a celkem se zapojili do diskuze Laughing

No a poslední věc, za kterou organizátoři ale nemohou, je málo nových českých her prezezentovaných na GDS Sad

Takže díky moc všem, co se na GDS podíleli, příště dondu zas. Wink
_________________
Co můžeš udělat dnes, tak to raději udělej, nebo bys na to do zítřka zapomněl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
elf



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 09:59:43    Předmět: Odpovědět s citátem

mne sa GDS pacilo ... najviac ma zaujala asi prednaska od nVidie o tom, co nas caka a co dokaze PhysX. Aj prednaska od Ceceho bola dobra, hlavne ta diskusia na zaver sa mi pacilo. Skoda, ze som musel ist po prednaske Dana Vavru prec, ale trocha ma mrzelo, ze Dan a Villem mali prednasky v rovnaku dobu, cize som si musel vybrat, na ktoru chcem ist. Inak som bol s kvalitou tohtorocnej GDS spokojny.
_________________
Niesom Elf ale elf Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 10:14:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Bylo to celkem fajn. Jen ten stupeň paralelizace byl podle mě příliš vysoký a to i v dnešní době čtyřjádrových procesorů a mnohajádrových GPU. Přecijenom my jsme jen ubozí lidé...

Dál je škoda, že to trvalo jen jeden den, uteklo to moc brzo a nebylo moc času pokecat. S tím souvisí i další názor, kde jsem trochu v rozporu s Ondym. Uvítal bych spíš nějakou hospodu, kde je ticho a dá se diskutovat, než místo, kde řve hudba, na kterou stejně nikdo není zvědavý. A většina lidí má po celém dni stráveném na přednáškách hlad Wink

Jinak hotel byl pěkný, ale já osobně bych snesl i nějaké skromnější místo, pokud by GDS trvalo aspoň 2 dny.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
komm



Založen: 18. 11. 2007
Příspěvky: 107

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 11:52:21    Předmět: Odpovědět s citátem

GDS sa mi pacil,

v prvom rade mi vadilo ze bola celkom zima to som necakal.
tesil som sa na XNA ale ako bolo uz pisane v prvom prispevku vela nove som sa nedozvedel..

pacila sa mi prednaska o desin realistickych hrach a nove zanre.. i ked tie zanre niektore neboli zrovna nove..
este to o umelej inteligencii

trochu mi bolo luto toho typka co mal poslednu prednasku v meeting room 2 tusim.. sme tam boli nakoniec len 4 a ked som odisiel tak tam boli asi len 3 ludia .. njn Smile

ale nedokazem porovnat s inymi rocnikami Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 12:13:48    Předmět: Odpovědět s citátem

Přednáška od nVidie byla fajn, ale mnohem lepší by bylo, kdyby dorazil ten týpek ze zahraničí. Přednáška o CUDA mohla jít víc do hloubky, ale na to asi nebyl čas. Wink Přednáška o AI byla fajn, stručná a výstižná.

Jinak co se týče hospod, souhlas s Ondym.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ondy1985



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 12:29:06    Předmět: Odpovědět s citátem

Eosie napsal:

Jinak co se týče hospod, souhlas s Ondym.
Nechcel si nahodou napisat: "souhlas s Quiarkem" ? Smile

Ad Quiark: ale hej, kludne miesto na pokecanie je fajn, ale ked uz to bolo prezentovane ako Game Developers Party, tak by som nejaku party aj ocakaval Smile Keby bolo zamerom posedenie s diskusiou, tak by organizatori zrejme vybrali iny podnik...treba sa prisposobit prostrediu Smile
_________________
Whack it! - nová hra pre Android na štýl Whac-a-mole
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 13:21:44    Předmět: Odpovědět s citátem

To uz bylo GDS ? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tringi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 13:27:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Ačkoliv jsem dojel až na přestávku, a klasické přednášky si poslechl jen asi dvě, tak jsem byl spokojený. Filovy programátorské poradny, má přednáška, která dala asi více mně než obecenstvu, a víceméně kontakt s lidmi, bylo to, proč jsem na GDS jel. Spokojenost, nelituju.

Ondy1985: Nic moc jsi nepropásl, prvních 10 až 15 minut mé přednášky taky stálo za ho... Smile

komm: Po vystoupeni z vytahu vlevo jsem byl ja (C++), vpravo byl RuThaN (???).
_________________
WWW | GitHub | TW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ondy1985



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 13:35:01    Předmět: Odpovědět s citátem

no ved som ja dosiel na tvoju prednasku tak si akurat doladil techniku a zacinal Smile Takze viem ze som nic nezmeskal... Akurat skoda, ze sa ta tvoja prednaska cela nestihla...
_________________
Whack it! - nová hra pre Android na štýl Whac-a-mole
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
MD



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 13:51:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jsem take spokojen, jen ta mira paralelizace byla uz velka. Obcas se tezko rozhodovalo a pak jsem treba nejakou super prednasku propas, no co se da delat, pockam si na zaznamy Smile Z tech prednasek, na kterych jsem byl se mi jich libilo vice a neumim si vybrat, ktera byla nejlepsi.

Muj vlastni vystup se myslim povedl, se zajemci jsme pak pokracovali v celkem dlouhe diskusi i po prednasce Wink

No a vecerni program se nakonec vzkutku vydaril, jako ja to pojali sice jen nekteri: Ondy Smile a pak jedna prima tlupa grafiku, se kterymi jsme to tahli az skoro do pul ctvrte Wink Proste jsem radostne vystridal prednasky, diskuse a historky o matfyzu necim akcnejsim Wink Na ty diskuse ostatne bylo spousta casu behem dne. Takze party super, priste to chce vylepsit tou reklamou "Holky vstup zdarma" Cool
_________________
- play with objects - www.krkal.org -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 14:32:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Mně se GDS moc líbilo a jen doufám, že jsem ho někomu nezhnusil svou přednáškou Wink
Nové prostory se mi moc líbily a podle ceníku, co visí na netu, to nebylo myslím ani moc drahé (vzhledem ke kvalitě prostor).

Ohledně GDP...je vidět, že se Ondy (zatím) nezúčastnil žádné jiné akce Českých her Smile Jinak nejen pro mě je GDS možnost setkat se (často po roce) s lidmi, se kterými se bavím přes rok jen přes internet (nebo ani to ne Smile), takže bych večer také uvítal nějakou hospodu, kde bysme se mohli najíst a pokecat (což bohužel v posledních dvou letech nepovedlo, resp. museli jsme si najít nějakou takovou hospu sami). To je snad jediná výtka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tutchek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 140
Bydliště: Praha -Pankrác

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 15:12:25    Předmět: Odpovědět s citátem

MD napsal:
Proste jsem radostne vystridal prednasky, diskuse a historky o matfyzu necim akcnejsim Wink


Mam si to brat osobne? Very Happy
_________________
Nemarni čas u kompu, pojď si zaběhat do lesa

function god_exists() { return false; }
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Tringi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 15:15:12    Předmět: Odpovědět s citátem

ondy1985 napsal:
no ved som ja dosiel na tvoju prednasku tak si akurat doladil techniku a zacinal Smile Takze viem ze som nic nezmeskal... Akurat skoda, ze sa ta tvoja prednaska cela nestihla...

Budu dělat replay pro naši firmu, tak bych ho mohl zkusit nahrát, minimálně ten zbytek co se nestihl Smile
_________________
WWW | GitHub | TW
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 15:16:54    Předmět: Odpovědět s citátem

No kdyz uz se tu resi party, muj nazor je take, ze ozrat se a litat po parketu poslouchajic nejakou kapelu muzu s naprosto libovolnou spolecnosti, kdyz uz se mi jednou za rok povede videt pohromade vic vyvojaru, opravdu bych si s nimi radeji pokecal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Developers Session Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna