.[ ČeskéHry.cz ].
GDS 2008 postmortem
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Developers Session
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 21:46:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Abych nekecal jen o tom co ocekavam od kecani s vyvojari, pokusim se o pohled z pozice navstevnika.

Program letosni GDS me prisel opravdu velice dobry a prekonavajici vsechny minule rocniky. Asi 2x jsem se dostal do situace, kdy jsem chtel byt ve dvou salech soucasne, na druhou stranu jsem mel stale kam jit a vsechny prednasky, ktere jsem navstivil, hodnotim jako hodne nadprumerne. Rozhodne se mi nestalo, ze bych mel pocit, ze prednasejici necemu nerozumi nebo to neumi podat, naopak me vzdy dokazaly hodne dobre zaujmout.
Co me trochu chybelo byl volny cas, ktery bych mohl stravit pokecanim-si se spoustou lidi, se kterymi jsem si na GDS chtel pokecat a bohuzel to nezvladl.

Z pohledu organizatora me mrzi nizsi navstevnost, kterou bych zase hodnotil pozitivneji z pohledu navstevnika -- prislo me, ze v mensim poctu lidi meli ucastnici vic tendenci diskutovat a prednasky byly takove interaktivnejsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elf



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 76
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 23:25:17    Předmět: Odpovědět s citátem

RuThaN > neviem presne, na koho prednaske som bol o dizajne (mal take cervene slidy) ... to som zhodnotil ako pomerne zlu prednasku, lebo dotycny hovoril nezazivnym stylom a na jeden slide hodit dva riadky poznamok sa mi javi ako pomerne zle navrhnuta prezentacia a k tomu pridany pomerne zly vystup .. som sa o tom s kamaratom rozpraval a zhodli sme sa, ze prednasajucemu chybalo trocha energie do tej prednasky. stacili nejake obrazky do prezentacie a uz nevyzeraju slidy tak prazdne+nie monotonny hlas a mohol byt pocit z prednasky lepsi. a k tomu, ze tam bolo par ludi ... pisal si, ze to bola posledna prednaska, takze dost ludi uz muselo ist domov, cize kvoli tomu tam nemuseli byt ludia.
Este ma teraz napadlo, ze napr sa mi pacila prednaska od toho anglicana o pribehu v hrach, len chalan trocha nepochopil, ze ma hovorit hlasnejsie, lebo som bol uplne vzadu s dalsimi tromi kamosmi a teda nasa anglictina nie je zla, kedze mame cele vyucko po anglicky, ale mali sme problemy mu obcas rozumiet Smile

Mem napsal:
komm napsal:
btw mem vyzera nejak divne IRL Very Happy ale aspon som si ho inak predstavoval Very Happy

Pche Twisted Evil A ty si bol ktory? (Elf sa mi uz identifikoval na 2 fotkach)
http://www.fotogalerie.cz/mem/34925-game-developer-session-2008

este som sa nasiel na nejakych dvoch-troch fotkach, ale to si ma stretol fakt tak, ze som sa pre nieco zohybal alebo odzadu Smile
btw meme, este aj v podpise mam napisane, ze som elf Rolling Eyes
_________________
Niesom Elf ale elf Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tutchek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 140
Bydliště: Praha -Pankrác

PříspěvekZaslal: 14. září 2008, 23:34:49    Předmět: Odpovědět s citátem

elf napsal:
btw meme, este aj v podpise mam napisane, ze som elf Rolling Eyes


[ot]Věta začíná velkým písmenem, i když se v ní mluví o elfech...[/ot]
_________________
Nemarni čas u kompu, pojď si zaběhat do lesa

function god_exists() { return false; }
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 07:36:07    Předmět: Odpovědět s citátem

elf napsal:
btw meme, este aj v podpise mam napisane, ze som elf Rolling Eyes

Nechci slovickarit, ale ty jsi naopak nekde videl, ze bych se psal jako maly "mem"? Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 08:51:02    Předmět: Odpovědět s citátem

elf napsal:
RuThaN > neviem presne, na koho prednaske som bol o dizajne (mal take cervene slidy) ... to som zhodnotil ako pomerne zlu ..


Dle popisu tohle je k Alienově přednášce o Game Designu..

EDIT : ohledně powerpointových prezentací, někteří by se měli kouknout na následující video - http://www.youtube.com/watch?v=cagxPlVqrtM
_________________


Naposledy upravil Houp dne 15. září 2008, 10:08:13, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
agile



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 257

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 10:02:22    Předmět: Odpovědět s citátem

OndraSej napsal:

A pak bych mel jeste jednu drobnou poznamku - vsude byly cedule "Ceske Hry, o.s." coz tipuju je obcanske sdruzeni, ktere se uz nejaky cas chysta/chystalo/bude chystat. Rekl bych, ze je skoda nevyuzit GDS k nejake aspon kratke prezentaci sdruzeni (pokud uz teda je opravdu oficialni) bud formou kratke prezentace (15-20 minut), nebo treba vyvesenim nejakeho plakatu. Chapu, ze s GDS bylo dost prace i tak, ale zase - je nejaka lepsi prilezitost jak tomu sdruzeni udelat nejakou reklamu a rozhodit informace mezi lidi, co by se treba chteli stat cleny a nevedi ze/jestli/jak muzou?


Občanské sdružení České hry (http://www.ceske-hry.org/) již vzniklo, představovalo se loni na Invexu, tady na foru se o něm ale tuším nemluvilo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 11:00:49    Předmět: Odpovědět s citátem

o.s. vzniklo uz pred delsi dobou a jak rekl Agile, prezentovali jsme ho pri vzniku na lonskem invexu. Nicmene i ja jsem za, ze melo byt prezentovano i na GDS, kde by se to o dost vic trefilo ucinkem, oproti Invexu, kde se to naprosto minulo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 11:47:27    Předmět: Odpovědět s citátem

No a co o něm sepsat nějaký článeček a v něm třeba i nastínit, jak se můžou do něčeho zapojit ostatní?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Herly



Založen: 15. 09. 2008
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 13:14:37    Předmět: GDS Odpovědět s citátem

Mno, letošní GDS byl mou vůbec první akcí a jakýmsi "kontaktem" se zdejší komunitou. No pravda je že to nedopadlo zrovna tak jak jsem si představoval. A kdo mě zná ví, že když něco nejde podle mých představ tak se vztekám (pravda v odpoledních hodinách sem nebyl zrovna příjemný a myslím že to bylo poznat už na první pohled. možná právě proto se na mě někteří lidi dívali tak trochu zvláštně.)

Co jsem od GDS čekal? Skvělou akci kde se poznám se zajímavými lidmi, pokecám si a jelikož tam jedu jako redaktor serveru freehry.cz získám obrovskou zkušenost. Namísto toho se mé plány sesypali během několika hodin.

Ráno vstávám v šest hodin abych dorazil do Brna včas. Rozespalý asi po šesti hodinách spánku sem seděl v autobuse a po hodině a pul sem dorazil do Brna. Po chvilce hledání sme dorazili do hotelu a vypravili se na první přednášky. Za nejzajímavější zřejmě hodnotím přednášku o gamedesignu v realistických hrách (vtipné zábavné a poutavé) a taky přednášku o příběhu ve hrách. Měli jsme v plánu v průběhu celé akce psát online zprávy z dění, udělat pár rozhovorů a tak vůbec. Drobným zklamáním pak bylo, že vlastně jediným vyloženě freeware týmem zde byl Sleepteam. Rozhodně zde mohlo být větší zastoupení freewarových tvůrců. Osobně si myslím, že jsem si vše mohl připravit mnohem líp (určitě na GDS jelo spousty nezávislých vývojářu i z řad návštěvníků...bohužel jsem si takové informace předem neověřil a nezajistil vše potřebné). Jsem hodně iniciativní člověk, když mám šanci se ukázat, snažím se toho maximálně využít. Když však odpoledne vypadlo internetové spojení, došlo mi, že ze všech plánů nezbylo téměř nic.

K tomu se přidal i poněkud velký nedostatek času a já začal být nervozní a nervní. Snažil jsem se dohnat skluz a namísto toho abych si akci pořádně užil, jsem všechno ještě víc kazil svou náladou.

K večeru přišla rezignace a vidina že všechno nakonec dopadne dobře...a dopadlo...i když ne tak uplně jak bych si přál. Smutným faktem také zůstava, že všechno se pořádně rozhýbalo až k závěru celé akce. Podařilo se mi udělat zajímavý rozhovor s Jardou Wagnerem(který si už brzy budete moct přečíst na našem serveru) a po domluvě s šéfredaktorem se zdálo být všechno zachráněno. Cestou domů sem si ještě dobře s někým pokecal, ačkoliv netuším kdo to byl:-D.

Cesta domů byla zakončena dvouhodinovým mrznutím na zastávce ve strachu že můj poslední autobus snad ani nepojede a s vědomím že v teple na informacích je banda podivně vyhlížejících romů(nic proti nim ale předsudky jsou předsudky) a nějaký spící fetak, což s notebookem v tašce který ani nebyl můj byla poměrně smrtelná kombinace. O nic příjemější nebyla ani cesta autobusem domů, kdy sem musel poslouchat rádoby veselé hlášky vysmáté patnáctky která měla už notně připito.

Měl jsem prostě špatnej den, což mě docela mrzí, protože GDS sám o sobě se letos velmi povedl a mrzí mě že sem si ho nedokázal užít pořádně. Přispěl k tomu možná i fakt, že jsem si tam připadal docela cize. Nehledě na to že sem si připadal jako amatér mezi ostatními redaktory (což je docela pochopitelné vzhledem k tomu že to byla moje první akce podobného rázu), nikoho sem tam prakticky neznal takže celý den jsem strávil ve vlastních myšlenkách, žel až k večeru jsem měl čas poznat pár lidí. Je to škoda, snad se to příští rok vydaří víc.


Naposledy upravil Herly dne 16. září 2008, 20:03:33, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 15:27:30    Předmět: Odpovědět s citátem

No ve stylu sebemrskačského depresivního příspěvku bych mohl i já popsat cestu, že Wink V 7:58 jsem měl s Gixem vyzvednout Alenku na nádru v Olomouci, 7:50 jsem od ní dostal SMS, že vlaky nejedou (srazily se ty nákladní, bohužel ten jeden strojvedoucí zemřel), a zůstane trčet na nádraží v Přerově. Takže místo poklidné cesty po R46 na D1 jsme valili 140 po rozbitých okreskách do zpi*eného Přerova, který nás přivítal uzavírkou a objížďkou přes nějaké díry, kde jsme se dvakrát otáčeli o 180 Wink Zpoždění jsme nicméně dohnali díky řezňově radě držet se výpadovky na Svitavy a když jsme 2x projeli blok kolem hotelu Avanti a 3x se tak ujistili o přesné poloze Tesca a Kauflandu, mohli jsme konečně zaparkovat o 3 ulice dál, abychom vyšli a vzápětí zabloudili Wink Každopádně stihli jsme ještě skočit na 2 minuty Augiho přednášky, kde byl na projektoru vidět tmavě šedý stín na tmavě zeleném podkladu, z čehož jsme usoudili, že je nejvyšší čas jít zase do foyer uvařit čajíček a otestovat bagetu sponzorovanou Handjoy Cool
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
spark



Založen: 15. 08. 2007
Příspěvky: 83
Bydliště: Brno & Bratislava

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 16:10:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslim si, ze sancu ukazat svoj projekt (aspon trosku kvalitny) mal akykolvek free tim a urcite boli organizatori k tejto moznosti velmi otvoreny. To, ze ci sa to nakoniec nepodarilo kvoli inym dovodom, alebo sa proste nikto neprihlasil, to uz neviem.

Kazdopadne "pracovne". Bol to hlavne zraz ludi, ktorych bavi robit hry a je super najst na jednom mieste tolko "spriaznenych dusi" a mat moznost sa s hocikym porozpravat o zaujimavych veciach. Prednasky som si plne uzil, aj ked sa mi miestami stalo, ze som chcel byt na dvoch prednaskach naraz (mam pocit, ze o 16:30 som chcel byt dokonca na 3 miestach naraz, skoda).
Okrem prednasok sme stihli 7 rozhovorov, cez hodinu a pol zvukoveho zaznamu, pokecat s roznymi ludmi a dobre sa zabavat v spolocnosti ludi, ktorych sice dlho pozname, ale osobne je to o niecom uplne inom. Je jasne, ze boli veci, ktore by sa dali urobit inak, ale to je predsa uplne jedno, su to detaily, ktore neohrozili kvalitu akcie.

Jednoznacne to, jak prebiehalo presuvanie na miesto predsa nemoze ovplyvnit tvoj nazor na akciu. Aby som aj ja prispel k tomu ake to bolo zdrvujuce a predsa som nebol sklamany - Piatok rano o 4:00 som odchadzal zo slovenska aby som sa mohol dostat do brna okolo siedmej a vybavit vsetky potrebne veci - ubytko, salinkartu a zapis v skole. Ako vzdy nieco sa musi po***t (je uplne jedno co si tam doplnite) a tak som behal 3 hodiny v Kralovom Poli. Aby toho nebolo dost, musel som utekat pred Grand vyzdvihnut kolegu, ktory prisiel do Brna z vychodneho Slovenska (cestoval 12 hodin). Nasledoval timovy zraz, ktory trval zhruba 6-7 hodin a unavala samozrejme stupala. Preco by to malo byt koniec, ked dorazil dalsi znamy z Prahy - zo Stredovekej Krmci som odchadzal o 1:30 // po dlhej dobe zase v noci v Brne, a vdaka mojej nechuti precitat si tabulu poriadne som sa na 93 vykaslal a isiel na Palacak pesi. Rano som vstaval kratko po siedmej, a po skvelom uvedomeni, ze je Sobota a busy chodia kazdu polhodinu som isiel znova pesi. Aby to bolo zaujimavejsie, vdaka naozaj dlhemu spanku som v mobile miesto Hrncirska pocul Husitska... dalsi presun pesi a naozaj sranda...
_________________
AlternativA
Fineway Studios | GDS09 | Game Access
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Fila



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 853

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 18:16:04    Předmět: Odpovědět s citátem

To ano, ale zpravidla napise dobry clanek ten, ktery se sam o danou vec zajima. Ja bych urcite napsal pro programatora pritazlivejsi clanek o programovani nez pro fotbaloveho fandu clanek o fotbalu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Deluxe



Založen: 31. 07. 2007
Příspěvky: 235
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: 15. září 2008, 19:20:07    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze nakonec neco napisu i ja, ikdyz by vzhledem k moji cestine bylo lepsi kdybych nepsal Very Happy .
GDS se mi libilo, bohuzel jsem nemohl zustat az do vecera. Takze sem videl jen 4-5 prednasek, ale vsechny co jsem videl se mne libily. Skoda jen ze jsem vas nepoznal (coz sem mnel puvodne v planu), ale nakonec sem nemel cas a ani odvahu Sad .
Ale jinak jak rikam GDS bylo super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
goddard



Založen: 06. 11. 2007
Příspěvky: 175
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 16. září 2008, 18:44:48    Předmět: Odpovědět s citátem

i me se gds celkem libilo Smile
- mrzi ze tam nebyla prezentace tymu ktere na necem pracuji
- prednaska o pracovnich zkusenostech v uk a pipeline byla spis jen prirucka jak se dostat a prezit v uk. sorry. kdybych to vedel tak jdu jinam a prectu si ten clanek v pixelu tak jako tak.
- celkove "mym" prednasejicim chybely zive ukazky z tvorby, nejake prostrihy atd.

+ atraktivni misto
+ wifi
+ prednaska o lightmapach a rivova prednaska byly oziveny ukazkami. diky.
+ fleda v pohode, akorat.. byl ten dj z gds komunity? Razz

zacinajicimu (?) novinari bych poradil byt vice komunikativni, da se dobre pokecat i kdyz se lidi neznaji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Kuka



Založen: 31. 08. 2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Bratislava, Slovakia

PříspěvekZaslal: 16. září 2008, 19:50:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojte,
tak idem aj ja prispiet feedbackom Very Happy toto bola moja prva navsteva GDS, takze svoje dojmy nemozem porovnat s minulostou. Ale tak snad moj prispevok bude useful pre vas...
Postrehy zdielam s Goddardom (obviously Very Happy), ale doplnim este zopar:
- bolo to trosku confusing ktora miestnost je ktora, resp. sa rychlo orientovat kam sa presunut a tak, tak by som odporucala k danej miestnosti nalepit program len tych prednasok, ktore tam budu...
- screenshoty v prezentaciach boli fajn... ale preco neotvorit samotny program a ukazat to v praxi? bude to potom ovela zazivnejsie a pravdepodobne aj zabavnejsie pre prednasajuceho...
- mozno "kategorizovat" prednasky do miestnosti? napr. v meeting roome 1, 2 atd. budu prednasky pre programatorov, v ostatnych pre designerov.
+/- ocenila som ked ta prednaska vlastne nebola prednaskou, ale skor workshopom.. bolo by fajn, keby aj ostatni to zobrali tak..
+ miesto bolo skvele, hotel bol velmi prijemny
+ technicka vybavenost taktiez
+ myslim, ze vyber klubu bol taktiez dobra, bola tam fajn atmosfera a dalo sa prijemne pokecat.. co sa tyka hudby, trebalo si vediet najst miesto kde to bolo pocut pri prijemnej volume (:

Tesim sa na buduci rok, GDS '09!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Developers Session Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna