.[ ČeskéHry.cz ].
Jak vydělat na free hře?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 20. leden 2011, 12:29:13    Předmět: Odpovědět s citátem

franz napsal:
To zabilo i tuhle hru?
http://www.youtube.com/watch?v=av4NzqE87lQ

Myslim, ze je to mimo toto tema. Ale jestli te to zajima, tak napis PM Alienovi nebo Agilemu. Zrovna tenhle projekt sel dost mimo me.

Desperadox: Urcite to ma neco do sebe. Rozhodne je potreba neco udelat, protoze jinak nam ta herni scena tak nejak umre.

EDIT: Tema rozdeleno. Smerovani CeskychHer a podpora komunity je ted v novem vlakne zde: http://www.ceske-hry.cz/forum/viewtopic.php?t=2573
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 20. leden 2011, 14:39:53    Předmět: Odpovědět s citátem

zapytchu napsal:
Mem napsal:
A to ses tak rano zamyslel na hajzlu a uz tu bylo takovehle nesmyslne kategoricke tvrzeni? Zkus si o tom treba neco precist http://en.wikipedia.org/wiki/Product_placement
...nedostali penize v kufriku, alebrz reklamni cas, zaplaceny protistranou.
zdroj:viděl jsem vo tom ňákej dokument Wink

A na takovouhle "odpoved" (ocividne opet z dalsiho srani na hajzlu) jsem musel cekat 2 roky a jeden mesic? Laughing

At se tedy dal bavime vecne (byt realne argumenty pisu jen ja, ale to me u tebe nemuze prekvapit ani snizit muj zapal pro vec), tohle aktualni video dava pekny prurez o nejvetsich product placement kurvach (viz take oficialni soutez Film Whore Award)
http://www.liveleak.com/view?i=27f_1294684514
A co ze to nevidime hned na zacatku, "product placement ... company paying to have their product featured in a movie". Taky jim napis, ze Hollywood je uplne jinde, tak at nematou lidi Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 21. leden 2011, 08:05:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Memíku, tys po tom skočil jak pes po klacíku Very Happy

U Fleše se mi líbí, jak do toho jde komediálně a žoviálně, moc hezký přístup Smile


.. co na to mam rict, mate pravdu. V "tom dokumentu" to bylo pravdepodobne jinak, na chybe jsou me uvanene mozkove zavitky. Preci jen momentalne resim "realne" projekty u "realneho" zamestnavatele... a na takovety hovna nemam intelektualni prostor Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 21. leden 2011, 09:37:21    Předmět: Odpovědět s citátem

zapytchu napsal:
U Fleše se mi líbí, jak do toho jde komediálně a žoviálně, moc hezký přístup Smile

To je jen povrchní dojem založený na tom, že ho neznáš (podobně jako neznáš prakticky nic Wink) Měl bys zažít jeho rage quity z SC II Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 21. leden 2011, 10:27:22    Předmět: Odpovědět s citátem

Vydělat na freehře se, myslím, nedá. Najdou se lepší způsoby, jak vydělat. Ale nechci, aby to vyznělo pesimisticky, spíš bych řek, že je lepší vyvinout úsilí na jiné frontě a vývoj Freehry si nechat jako koníček - nepošpiněný zoufalou snahou o slabý zisk. Takový vývoj přináší (podle mě) více radosti a nadšení a tím i lepší výsledek. Pokud pak z takové hry (nebo navazujících) přesto něco kápne, je to jen plus.

citace:
To zabilo i tuhle hru?
http://www.youtube.com/watch?v=av4NzqE87lQ


Řek bych, že jo :-). Ale nejvíc ji zabilo to, že jsme vytvořili hru, kterou nikdo nechce a snažili se jí prodat. Připadalo mi to, jako bychom byli špatní podomní prodejci vysavačů. Mimochodem, znáte-li někoho, kdo by do ní reklamu chtěl i v této době, můžem ji stále dodělat :-).
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 21. leden 2011, 11:03:20    Předmět: Odpovědět s citátem

]semo[ napsal:

Řek bych, že jo Smile. Ale nejvíc ji zabilo to, že jsme vytvořili hru, kterou nikdo nechce a snažili se jí prodat. Připadalo mi to, jako bychom byli špatní podomní prodejci vysavačů. Mimochodem, znáte-li někoho, kdo by do ní reklamu chtěl i v této době, můžem ji stále dodělat Smile.


Docela by mě zajímalo, jaký zisk byl za to, že je tato hra v posledním(možná už předposledním) díle Score na DVD? 10Kč za kus? (střelba zcela od boku)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 21. leden 2011, 11:08:04    Předmět: Odpovědět s citátem

To by mě taky zajímalo, musím se bývalých kolegů zeptat a zkásnout je :-).

EDIT: tak prej tam je AquadelicGT, ne WaveRave.
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aimia



Založen: 20. 12. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: 21. leden 2011, 19:40:06    Předmět: Odpovědět s citátem

]semo[:

Řek bych že teoreticky jde i na free hře vydělat. Sice nevím jak, ale nemůžu tvrdit že za měsíc někdo nepřijde s revolučním obchodním modelem pro free hry. Ale prakticky s tebou souhlasím Smile Je to hlavou proti zdi, snažit se z free hry vytřískat "pořádné" prachy.

Ona je spíš na zamyšlenou, původní idea - snažit se dělat free hry("hry zdarma") pro peníze. Trošku mi to zavání protiřečením Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 21. leden 2011, 21:53:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj, proč tu hru rovnou nedělat komerční.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 22. leden 2011, 11:18:55    Předmět: Odpovědět s citátem

A proč by nešlo udělat hru s nějak citlivě umístěnými reklamními bannery (které by se mohly aktualizovat z webu)?
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
]semo[



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1525
Bydliště: Telč

PříspěvekZaslal: 24. leden 2011, 09:11:48    Předmět: Odpovědět s citátem

frca: protože to nikdo nechce :-) Kdo ti dá nějaký rozumný peníze, když mu nabídneš hru, o který nikdo nikdy neslyšel a u který nemůžeš zaručit, že se vůbec bude někomu líbit? Ty si sice můžeš být jist úspěchem, ale pan Peněženka si radši vsadí na jistotu a zaplatí si reklamu na nějakým dobře navštěvovaným internetovým portálu. A i kdyby to klaplo, tak máš zaprasenou hru reklamama.

Ale zázraky se dějí a možná se už dá najít nějaká firma, která by to chtěla. Že jsme jí nenašli my, může ukazovat na naši neschopnost :-). A pohled veřejnosti se pořád mění...
_________________
Kdo jede na tygru, nesmí sesednout.
---
http://www.inventurakrajiny.cz/sipka/
Aquadelic GT, Mafia II, simulátory
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Augi



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 781
Bydliště: Čerčany

PříspěvekZaslal: 24. leden 2011, 09:51:37    Předmět: Odpovědět s citátem

Asi tak. Umísťovat banery do free hry mi přijde podobně k ničemu jako umisťovat banery na svůj bložínek.
Do by musela bejt megaúspěšná free hra, aby to mělo smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
ondy1985



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 361

PříspěvekZaslal: 24. leden 2011, 10:01:22    Předmět: Odpovědět s citátem

frca napsal:
A proč by nešlo udělat hru s nějak citlivě umístěnými reklamními bannery (které by se mohly aktualizovat z webu)?


Samozrejme, ze by to slo, na telefone som mal takychto hier niekolko. Napriklad hra Super K.O. Boxing 2 ma bannery umiestnene v spodnej casti hlavneho menu, kde nijak neprekazaju. O tom, ake su efektivne sa uz ale da diskutovat Smile Hlavne ked 99% casu nie som s telefonom pripojeny na net...

Ale tento system sa v aplikaciach pre Android vyuziva dost casto, a snad viac nez polovica "free" programov obsahuje bannery.
_________________
Whack it! - nová hra pre Android na štýl Whac-a-mole
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 24. leden 2011, 11:54:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Mem napsal:
zapytchu napsal:
U Fleše se mi líbí, jak do toho jde komediálně a žoviálně, moc hezký přístup Smile

To je jen povrchní dojem založený na tom, že ho neznáš (podobně jako neznáš prakticky nic Wink) Měl bys zažít jeho rage quity z SC II Laughing


Tak to zase prrr, Meme, to uz prehanis. To, ze neumim programovat aplikace pro PDA jako ty nebo že se tu dohadujem o PP neznamená, že neznám "prakticky nic". Jsou obory, o kterých bychom se mohli bavit hodiny, a v kterých bych tě pravděpodobně rozebral na atomy (Trhy? Digitální archivy? Technická analýza? Kresba? Set-mining? Komerční OCR? Vlastní ERP? Anatomie? Cvičení? Jakýkoliv fyzický pohyb?).

Ale ty obory nepatří na C-H, protoze to neni o hrach, a malokdy to je ceske.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 25. leden 2011, 08:40:25    Předmět: Odpovědět s citátem

zapytchu napsal:
Jsou obory, o kterých bychom se mohli bavit hodiny, a v kterých bych tě pravděpodobně rozebral na atomy

Dokud to není aspoň na kvarky, tak jsem v klidu Wink

"Trhy?" - v Olomouci ovoce, zelenina, vietnamci, v Humenném svého času Rusové a výdobytky SSSR
"Digitální archivy?" - děkuji za optání, NAS slouží
"Technická analýza?" - obvykle u projektů dělám jen filozofickou analýzu a hlubokou meditaci, ale občas se tedy stane, že se pustíme i do UML, rozepsání prostředků apod.
"Kresba?" - mám tablet Wacom
"Set-mining?" - prošel jsem celý Minecraft, a množiny tam těžit nejde Sad
"Komerční OCR?" - jj, koupil jsem si ABBYY Fine Reader a zkoušel i verzi pro skenování vizitek v androidím mobilu
"Vlastní ERP?" - implementuji Dynamics NAV (Navision), Salome, Helios (Green), Pohodu (sklady), .... vlastní IS máme 2/3 vrstvé nad MS SQL 7/2000/2005/2008, Win32 Delphi, .NET WinForms, ASP.NET WebForms
"Anatomie?" - děkuji za optání, momentálně bez potíží
"Cvičení?" - z nedostatku času venčení dětí, psa, posilování s 10kg činkami
"Jakýkoliv fyzický pohyb?" - můžu se rozpomenout na sestavy z tae-kwon-da a ji-jitsu, pokud potřebuješ Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna