.[ ČeskéHry.cz ].
Forbidden Saga, RPG [ Dokončeno a vypuštěno 5. 12. 2009 ]
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rebel



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: 25. květen 2009, 23:57:25    Předmět: Forbidden Saga, RPG [ Dokončeno a vypuštěno 5. 12. 2009 ] Odpovědět s citátem

Zdravím, chtěl bych vás seznámit s RPG F. Saga. Jedná se o 2D akční RPG s vlastním příběhem.

Příběh

Příběh je zasazen do history-fantasy světa. Lidé jsou obyčejní, hrst ovládá základy živlů. Ve světě se množí divoká zvěř, v temných koutech se ukrývají démoni a v podzemních tunelech se pohybují nemrtví.

Příběh bude vyprávět o klukovi jménem Lance z vesnice Kizuna.
Jehož snem je stát se členem cechu lovců. (Ano, nezní to nijak originálně, je těžké originálně začít. Proto mám ve hře jisté intro, které moc neprozradí, ale v dalších částech hry děj mimořádně posune).



Cech lovců má v hlavním měste, skoro stejný vliv jako městská stráž. S tím rozdílem, že jsou lépe placení a vyhledávaní různými klienty na různé práce. Lance má od mala dobrou přítelkyni Rennu, která ho po jistých událostech začne doprovázet (nemusí - není to lineární ). Lancovým instruktorem je Valas, jeden ze šlechticů z Malaberdu, což je něco jako hlavní město. Valas je navíc poměrně slavný člen cechu, protože hodně cestuje a plní zakázky na různých místech.



Hra začiná zkouškovým obdobím, kdy se hrdina chystá složit závěrečné zkoušky do cechu pod vedením Valase. Valasovy cesty po světě brzy budou Lancovi odhaleny. Valas hledá dvouokého (přezdívka) lovce, aby pomstil smrt svých rodičů, na které má vzpomínky ve spojení s dvouokým.

Po světě v ten samý moment cestuje už 4 roky pár, který sbírá informace. Záhadný do kapuce zahalený smrtelník Gabriel, ex-lovec démonu, kterého doprovází rudovlasá žena, démon. Gabriel (nebo li dvouoký - má vrozenou oční deformaci, jedno oko má rudé a druhé modré, což mu omožňuje vidět i věci, který smrtelník běžně nevidí). Dvoouký dříve zabijel démony a monstra na volné noze jako žoldák a vymítač. Jedna událost ho však změnila a rozhodl se pomoci oné démonce, kterou měl zabít. Jejích motivy a cíle cesty zůstavají nejasné a prozrazovat je nebudu.



Jen dodám, že se osudy všech lidí brzy propletou a některé příběhové pasáže se nebudou odehrávat úplně lineárně, ale mohou nastat odchylky, podle akcí hera.

Hrdina k sobě může připojit postavy, které mu dodají bonus. Ale bojovat s ním nebudou. Spíš doprovodí příběhové události.


Zpracování :
Nepůjde o klasické posouvání v příběhu, ale o questové. Přiběhové questy budete moc vybrat z questového menu, které vám nabídnou v cechu. Za questy budete dostávat Rank pts a tím poroste váš Rank. Později budete muset plnit i boční questy, aby se vám posunul Rank a budete moc zvolit opět příběhový quest, který vyžaduje třeba už vyšší Rank.

Hra nemá klasickou world mapu a lokaacemi procházíte jednou do druhé. Později přibudou i relikvie, jenž vám ulehčí cestování.

Hra je tvořena v programu, můžem říct editoru - rpg maker 2003. Nepoužil jsem defaultní systémy, které program nabízí, ale rozvrhl jsem si svoje vlastní systémy. Hra používá převážně resources, ale dost jsem jich přizpůsobil nebo je vyrobil podle potřeb hry.



Videa ze hry a informace o systémech na home site projektu.

Download :
http://www.edisk.cz/stahni/08973/F_Saga_Repack_1.32.rar_156.08MB.html

Blog hry :
http://www.forbiddensaga.blogspot.com


Naposledy upravil Rebel dne 10. prosinec 2009, 18:53:10, celkově upraveno 11 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 26. květen 2009, 07:44:41    Předmět: Odpovědět s citátem

Nerobil si ty nahodou Zag`s Quest ? Toho som sa nahral stovky hodin, bolo to skvele.

Ako je to tuna s rozlisenim ? Ked to hodim do okna, tak 320x240 bude male, prtave nic, na dnesnych monitoroch. Da sa navolit nieco ako zdvojenie pixelov na 640x480 aspon ? Nieco take by RPG maker hadam mohol podporovat.

Ten tileset budov je tvoj ? Je to pekne, farebne a detailne.

Kedy bude demo ? Rad by som to vyskusal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MD



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 437
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 26. květen 2009, 09:01:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Vypada to moc pekne, tak preju at se to povede. Smile
Jinak jak je to veliky? Ja se bojim takovyhle hry hrat, protoze se v nich clovek ztrati a jsou desne na dlouho..
_________________
- play with objects - www.krkal.org -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
zapytchu



Založen: 08. 08. 2007
Příspěvky: 351
Bydliště: čechy i chacharov

PříspěvekZaslal: 26. květen 2009, 10:19:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Moderátor: hodnotit jedním řádkem textu se dá i bez fotek přes celou obrazovku Wink


Moderátor 2. Ehm Flash Smile : Ja chci zpatky obrazek!!!!!


Vypada to fucking awesome!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rebel



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: 26. květen 2009, 11:02:25    Předmět: Odpovědět s citátem

VladR napsal:
Nerobil si ty nahodou Zag`s Quest ? Toho som sa nahral stovky hodin, bolo to skvele.

To už je strašně dávno. Zags Q. Vycházel ještě z defaultní gfx game editoru včetně systémů. rozlišení RPG makeru 2003 je boužel jen 320x240 s možností fullscreen nebo windowed mode. U windowed mode lze měnit velikost okna. Tileset města jsem jen editoval, přidal stánky, tržnice, apod. Doplnil jsem ho objektama pro barevnost, tak město vypadá, že žije.

Jinak demo F.Sagy je ke stažení na web. (Netestováno).


MD napsal:
Jinak jak je to veliky? Ja se bojim takovyhle hry hrat, protoze se v nich clovek ztrati a jsou desne na dlouho..

No hra bude většího rázu. Třeba samotné město je obrovské a bez mini-mapky by v něm člověk zabloudil. Ale je to jediné tak velké město ve hře, můžu říct, že centrální.

Samotná hra bude mít na sebe navazujicí lokaace. V každé lokaaci bude oltář, který budete moci s relikvií použit a ten vám nabídne již navštívené lokaace pro rychlé cestování. Hráč se v lokaacích neztratí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 27. květen 2009, 09:35:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Vcera som stihol stiahnut demo. Co to je preboha za server ? Stiahol som tych 50 MB za 4 sekundy - som si najprv myslel ze je to omyl, ale normalne to rozbalilo - neskutocne Shocked

Vyber postavy bol skvely, po dlhej dobe som chvilu vahal, ale vybral si warriora nakoniec, prebehol par miestnosti a musel to skoncit, ale uz sa tesim na podrobnejsie testovanie dnes/zajtra. Prostredia boli kuzelne.
Vsimol som si viac framov animacie vody aj vegetacie - cool

Co tam pouzivas za kodovu stranku ? Diakritika mi nefungovala.


Toto je jediny typ hry, kde je podla mna gamemaker legitimnym nastrojom na tvorbu hry Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 766
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 27. květen 2009, 10:07:06    Předmět: Odpovědět s citátem

VladR napsal:
Toto je jediny typ hry, kde je podla mna gamemaker legitimnym nastrojom na tvorbu hry Wink


Spíš to je jeden z nemnoha případů,kdy se *maker dostal do ruky někomu schopnému;)
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 27. květen 2009, 10:12:38    Předmět: Odpovědět s citátem

Taky mi to písmo zlobí, ale není to diakritikou, spíš vadný font celkově. Týká se to jen toho písma ve hře - písmo ve výběru postavy bylo v pořádku.

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rebel



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: 27. květen 2009, 13:17:39    Předmět: Odpovědět s citátem

Ve složce s hrou je složka - Font Fix, je k tomu přiložený i readme. To by vám mělo spravit fonty ve hře. Při plné instalaci by se pak nainstaloval sám. Našel jsem v demoverzi bug, který je už opraven. - Ne ovšem v demu.

K úvodnímu úkolu musíte získat 3 medvědí kůže - lze 2 najít, jednu vymlátit z medvěda. Boužel bug se týká toho, že nesmíte překročit množství 3 kůží.

Jinak v plné verzi přibude mnohem víc věcí. Tohle je zatím beta verze.

VladR napsal:

Vsimol som si viac framov animacie vody aj vegetacie - cool


Záleží jak se to v makeru zpracuje Cool , není problém si vypixelovat vlastní objekt, který se přidá do krajny. Určitě přidám později i hýbajici se trávu. V dungeonech budete moc rozsekávat džbány a bedny, z nichž budou padat věci, apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 27. květen 2009, 19:29:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Takze priebezne dojmy z hrania:

1. Vdaka za tip s Fontom. Nezabudni tam do toho readme pripisat, ze treba font nainstalovat cez Control Panel (resp. Win-specific instrukcie).

2. Zaciatok titlkov ma skvelu hudbu

3. Skvela hudba pokracuje aj v hre (dufam, ze vydrzi dlho Smile ) To si niekde splasil, alebo ti ju niekto robil ?

4. Ako sa da zmenit velkost okna ? Viem iba dat AltEnter, ale neviem zmenit velkost okna. Chvalabohu to aspon zdvojuje pixely, takze to nie je total prtave.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rebel



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: 27. květen 2009, 20:02:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Hudbu netvořim. Je převážně z anime ost, které mám. Jen ji striham a lehce poupravuju.
Co se týče velikosti okna F4 přepne fullscreen/window mode. F5 mění velikost window mode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mytom



Založen: 08. 02. 2008
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: 31. květen 2009, 16:32:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Moc se mi líbí screeny, protože nejsou prázdné. Co jsem si četl tvůj popis hry, tedy naznačení příběhu, bylo to zpočátku dosti kostrbaté, ale poté se to značně zlepšilo. Je dobře, alespoň z daného popisu, že věnuješ značný prostor vykreslení postav, nejsou jako prázdné schránky. Dokonce jsem měl pocit, že jsou ty postavy inspirovány z nějakého seriálu. Až tak dobře vymyšlené se mi zdají. Třeba ten dvouoký. Má svoji historii, zvláštnosti, tajnosti. Jen tak dál. Pokud budu mít čas, určitě si finální verzi zahraji. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bildo



Založen: 17. 12. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: 10. červen 2009, 20:13:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Super. Vypada to dobre, tesim se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rebel



Založen: 10. 05. 2009
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: 30. říjen 2009, 19:15:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak hra je po cca . 2 letech dokončená. Teď ji čeká betatesting.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Vionsoft.Ondrash



Založen: 23. 08. 2007
Příspěvky: 261
Bydliště: Beskydy a Archamonský svět

PříspěvekZaslal: 30. říjen 2009, 20:26:15    Předmět: Odpovědět s citátem

teda... skutečně masakrální dílo Smile

kdybych měl čas a bavilo by mě testovat (jakože na svém díle toho mám plné zuby až na půdu) přidal bych se k betatestingu, ale takhle počkam až to vychytáte a pak se budu koukat po downloadu Very Happy

každopádně gratulace k dvouleté robotě !!!
_________________
vionsoft.ondrash http://www.archamon.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna