.[ ČeskéHry.cz ].
GDS 2010
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Developers Session
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 16. srpen 2010, 11:47:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Sirall napsal:
Tak jak to vypadá se zahájením registrace na GDS 2010? Na stránkách je uvedeno:
citace:
Zahájení online registrace: 25. července 2010

To že je to tam uvedeno, neznamená, že to tak musí být Wink.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasslavicek



Založen: 01. 12. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: 26. září 2010, 08:17:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak já bych chtěl, asi jako první, poděkovat za skvělou akci! Rozhodně splnila moje očekávání, ještě v noci v tramvaji jsme pořád řešili hry Smile

Rozjezd byl trochu pomalejší, Martinovi Procházkovi by se měl také příště půjčit mikrofon. Ale dál už to lítalo, popis ARG her - mazec, moc pěkná přednáška. Odhalení historie vývoje Mafie II - hodně zajímavé, hned na to člověk získal jiný názor. Ohledně popisu self-publishingu na jednotlivých mobilních platformách mi trochu chybělo porovnání s J2ME a Windows Mobile, ale jinak to bylo pěkné. Poslední přednáška od Cauldronu - naprostý mazec. Bude někde k dispozici ta prezentace, prosím? Rád bych si ještě jednou pomalu projel ty nákresy a screenshoty z vývoje...

Jinak ale opravdu spokojenost, sál plný lidí, byl jsem na pre-akci i post-akci v hospodě, dozvěděl se plno věcí, některé zkušenosti zase předal dál. Líbil se mi systém malých přestávek mezi přednáškami, kdy byl čas vzájemně si něco říct. Panelová diskuze na konci byla výborná, jako zajímavé srovnání názorů začínajících programátorů s dlouholetými odborníky v oboru. Škoda, že skončila tak brzo, tam bychom mohli sedět ještě hodně dlouho Smile

Z dalších drobných nápadů - na vizitku by se mohlo psát nejenom jméno, ale i název herního studia/týmu (pokud je někdo součástí). Co mě také napadlo, bylo by možná zajímavé věnovat jeden (půl)blok prezentaci lidí, kteří mají nějaký svůj rozpracovaný projekt a chtěli by o něm dát vědět, získat názor od lidí apod. Mohlo by to být zajímavé i pro herní týmy/publishery. Několik lidí se mě ptalo na názor na jejich hru, byl tam i jeden grafik, který sháněl příležitost pro někoho tvořit. Nevím, jestli se něco takového nezkoušelo minulé roky, příp. jaká by byla úroveň (kolik projektů by se vůbec přihlásilo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
posila



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: 26. září 2010, 08:44:22    Předmět: Odpovědět s citátem

GDS me letos mile překvapilo. Sel jsem tam s tim, ze ty prednasky me vetsinou moc nezajimaji a spis postojim s nejakyma lidma na chodbe (navic se mi v prednaskovych mistnostech na MFF spatne sedi). Nakonec jsem od postmortemu Family Farm videl vsechno a vsechno se mi vice ci mene libilo. Souhlas, ze Alien mel dostat mikrofon, kazdopadne ja jsem se mohl zkusit ozvat a pozadat ho, aby mluvil hlasiteji. Podobne ja jsem si vytvoril nejake ocekavani od Yzovi prednasky a byl trochu zklamany, kdyz jsem dostal neco jineho (navic, kdyz se to da vsechno precist v jeho bakalarske praci). Prednasky, od kterych jsem necekal vubec nic, nebo jsem myslel, ze budou nuda, se ukazaly jako nejlepsi (ARG, prezentace Cauldronu, ...). Panelova diskuze se pekne rozjela a dohnala me k zamysleni se nad svym postojem k vyvoji her Smile.

Takze diky za skvelou akci, tesim se zase za rok.

@tomasslavicek: Zkus "GDS spin off" Game-Access pristi tyden v Brne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasslavicek



Založen: 01. 12. 2007
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: 26. září 2010, 09:02:27    Předmět: Odpovědět s citátem

@posila: Jojo, tam s největší pravděpodobností pojedeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slappy



Založen: 31. 07. 2009
Příspěvky: 169
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 08:30:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Nekameroval to niekto?
Resp nema niekto aspon zvukovy stream?
Organizatori by mali taketo nieco robit povinne!!! Embarassed

Rad by som si pozrel najma ten Cauldron, publishning a 2KCZ.
Nebol som, do Prahy to je dalekooo a chcel by som to pocut + vidiet.
_________________
Skinovane instalatory pre NSIS a Inno Setup, zdarma pre SK/CZ projekty: www.graphical-installer.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
OGI



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 08:33:44    Předmět: Odpovědět s citátem

Za sebe muzu rict ze se mi GDS libilo, odklonilo se od takoveho toho technickeho modelu, kdy to byla tuna programovani, nejaka ta grafika a podobne. Vicemene to bylo o tom jak vyvijet, jak k tomu pristupovat a jak pripadne ten projekt vest/nevest coz je pro spousty vyvojaru daleko uzitecnejsi informace, nez tuna techniky. Takze zame jen tak dal a poridit mikrofon a udelat delsi panelovou diskusi.
Jeste mensi napad pro priste na vecerni hospodu, by bylo spis fajn, kdyz by se udelal jeden velkej stul a vsichni by mohli sedet pohromade a diskutovat dale u piva. Takhle jsme se rozdelili vicemene na ruzne skupinky ktere se znaji a nemelo to az takovy prinos.
_________________
******************************************
Don't just create another game, try to tell a story.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 08:55:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Slappy napsal:
Nekameroval to niekto?
Resp nema niekto aspon zvukovy stream?
Organizatori by mali taketo nieco robit povinne!!! Embarassed


ne neni a v budoucnu nebude!!! organizatori totiz zaznamy delali, a skoncili u toho, ze lidi na GDS nejezdili (protoze Brno je daleko, protoze 200-300 za vstup je desne moc) a sedeli doma na prdeli a cekali na zaznamy

takze smula
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezna



Založen: 27. 07. 2007
Příspěvky: 2156

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 08:56:09    Předmět: Odpovědět s citátem

OGI napsal:
Jeste mensi napad pro priste na vecerni hospodu, by bylo spis fajn, kdyz by se udelal jeden velkej stul a vsichni by mohli sedet pohromade a diskutovat dale u piva. Takhle jsme se rozdelili vicemene na ruzne skupinky ktere se znaji a nemelo to az takovy prinos.


hospoda byla dosti ad-hoc vyresena na posledni chvili, vzhledem k tomu ze puvodni rezervaci primo v budove konani GDS nam bez diskuze zrusili hodinu pred koncem GDS ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 09:39:11    Předmět: Odpovědět s citátem

Slappy napsal:
...do Prahy to je dalekooo...

Do Prahy je dnes prd a nie daleko. Z vacsiny Slovenska si tam rychlejsie ako za 7-8 hodin. Okrem toho, vzdy sa da zajazd do Prahy spojit aj s inymi aktivitami. Ale uznavam, ak si z Vychodneho Slovenska, tak sa ti to proste nemusi oplatit. Ja osobne by som tiez bol za Brno, ale situacia je, zda sa, aka je.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 09:59:46    Předmět: Odpovědět s citátem

pcmaster napsal:
Ale uznavam, ak si z Vychodneho Slovenska, tak sa ti to proste nemusi oplatit. Ja osobne by som tiez bol za Brno, ale situacia je, zda sa, aka je.

Presne, ja som prave z Vychodneho Slovenska, a aj tak Flash stale nechapal preco nepridem do Prahy Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
eX1



Založen: 11. 04. 2010
Příspěvky: 132
Bydliště: Přerov

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 10:43:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano v Brně by to bylo lepší, proč to vlastně nebylo v Brně ?

btw: Myslím si, že někdo nějaky záznamy možná udělal.
_________________
Žiju pro grafiku a animace...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 11:13:06    Předmět: Odpovědět s citátem

eX1 napsal:
btw: Myslím si, že někdo nějaky záznamy možná udělal.

Myslet si můžeš, co chceš Wink. Pokud jde o mě, stejně mě nebavilo ty záznamy skoukávat, a když jsem na GDS ještě chodil (přestože jsem to neměl kousek od baráku jako teď), tak jsem na přednášky víceméně nechodil.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 11:44:13    Předmět: Odpovědět s citátem

A co si tam potom vlastne robieval, Ladis? Twisted Evil
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Twister



Založen: 27. 09. 2010
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 13:47:24    Předmět: Záznam Odpovědět s citátem

Ahoj, záznam jsem dělal a je to prakticky komplet, krom závěrečné diskuzue. Občas jsou tam stříhy apod. kvůli výměně baterek.
Nebyl jsem tam jako programátor, ale jako novinář. Ten materiál co mám bude sloužit hlavně pro články, ale jakmile budou napsány, tak myslím, že by nebyl problém to zveřejnit nebo poslat..... akorát to má dobrých 11 GB.
Jako novinář jsem na takové akci byl poprvé a tak je amatérismus přímo cítit, nemlě jsem stativ a všechno je na digitálním foťáku, roztřesené ruce, ale kvalita obrazu je slušná a zvuk taky dobrý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 27. září 2010, 14:15:46    Předmět: Odpovědět s citátem

No k tomu videu a nahravani prednasek.

Je to celkem problematicka vec a my jsme zamerne prednasky nenahravali a pokud bychom to delali, tak asi jen za ucelem archivace pro vlastni ucely, ale bohuzel ne pro volne sireni.

V cem jsou problemy. Prece jen, GDS je akce placena. Nekdo si sice rekne, ze dve stovky nejsou moc, ale pro dost lidi to penize jsou. Ucastnici si plati za to, ze pak muzou videt a slyset zajimave veci, ktere jinde nejsou. Tudiz by se nekterym lidem nemuselo libit, ze kdyz si zaplatili za vstup na takovou akci, tak je jeji obsah ted nekde zadarmo k dostani. A nam to taky neprijde vuci ucastnikum fer.

Druhym problematickym bodem je, ze jsme s prednasejicimi nebyli dohodnuti, ze by se jejich prendasky nahravaly a pak nekde sirily. Jen jsme se dohodli, ze budou prednaset na konferenci a tam se podeli o sve zkusenosti a informace s ucastniky. Proto by se jim nemuselo libit, ze ted nekdo tyhle prednasky siri bez jejich souhlasu. (vime z minulych GDS, kdy se natacelo vse, ze u mnoha prednasejicich s tim byl problem. A to jsme se dopredu o tom bavili a snazili se dohodnout. Takto uplne bez jejich souhlasu by s tim nemuseli vsichni souhlasit a mohlo by to vest k problemum).

Na GDS jsme nikomu fotit, filmovat, nebo nahravat na diktafon prednasky ci cokoli jineho nezakazovali. Osobne v tom nevidim problem. Nicmene z vyse uvedenych duvodu, proste nemuzeme sireni porizeneho zaznamu, at uz kymkoli, podporit - treba tak, ze poskytneme prostor pro upload tech nahravek. Jednak nam to neprijde fer vuci ucastnikum, druhak bychom se tim mohli dostat do sporu s prednasejicimi. Zaroven to ani nedoporucujeme, obzvlast pokud jste se s autory prednasek nedohodli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Developers Session Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna