.[ ČeskéHry.cz ].
J2ME bluetooth

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Java / J2ME
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 16. říjen 2010, 23:29:05    Předmět: J2ME bluetooth Odpovědět s citátem

Už z toho pomalu začínám být zoufalý. Na netu jsou snad stovky tutoriálů a samplů, ale zatím se mi nepodařilo najít nějaký funkční, který by po pár kliků nevyvolal nějakou výjimku, který by něco odeslal. Případně když už to funguje jak má, tak je to spousta propletených tříd. (např. server na výměnu obrázků s několika klienty..)

Neřešil jste někdo tento problém a nenašel fungující sample? Ono např. tohle mi funguje krásně http://sourceforge.net/projects/reachoutbt/ a má to zcela dostačující funkčnost, ale asi jsem slepý, zdrojáky tam nikde nevidím.

Vytvářím jednuduchou hru a pro začátek by mi stačilo, kdyby jeden telefon se vytvořil po volbě jako server, druhý jako client, client se připojil a posílalo si to mezi sebou krátké zprávy?

Raději zopakuji, co jsem zmínil na začátku, do googlu zadat "j2me bluetooth sample" "j2me bluetooth chat example" apod. umím. Jen jsem zatím nenašel nic vhodného, tedy se ptám na konkrétní zkušenosti.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
sulthan



Založen: 24. 10. 2007
Příspěvky: 104

PříspěvekZaslal: 17. říjen 2010, 17:11:39    Předmět: Odpovědět s citátem

viz nokia example:

http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/0b51461e-5f77-40f4-b755-7915ad4d0e31/MIDP_Bluetooth_RFCOMM_Example_v1_0_en.zip.html

Zakladni problem s Bluetooth API je vyhledani zarizeni a sluzby, jakmile uz to mas, melo by to byt pomerne trivialni - pokud nepracujes s nejakym starym telefonem, ktery ma bluetooth zabugovany.

Doporucuju pouzivat spise packetove spojeni (L2Cap) misto streamovaneho (RFComm), streamovane je pomalejsi, hodi se spis pro pripojeni k externim zarizenim typu GPS modul. Znamena to ale, ze musis poresit takove veci jako poradi doslych paketu apod.

edit: co se tyce sourceforge, tam samozrejme zdrojaky jsou - staci kliknout na "develop" a mas tam primo odkaz na CVS repository
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 17. říjen 2010, 17:22:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Na tomhle se mi něco nelíbilo, už si nepamatuji přesně co.

Ale nakonec jsem našel poměrně hezký příklad http://www.javagalaxy.com/source/View.jsp?slno=8&tbl=1&category=J2ME, který funguje a splňuje to, co má. To pro ty, kdo by nalezl tento thread a hledal něco do začátku pro bluetooth j2me game.

Teď to mám streamovaně, když by to nestačilo, zkusím to předělat do té druhé varianty. Momentálně si myslím, že 15x poslání dat za vteřinu stačí. (jeden test)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Java / J2ME Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna