.[ ČeskéHry.cz ].
AttoWPU - experimentální procesor a programovací jazyk
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kamtar



Založen: 24. 04. 2011
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: 23. květen 2012, 21:28:49    Předmět: Odpovědět s citátem

aha moc se v oblasti HW nepohybuju jsem netušil že jsou hradlové pole schopný zvládnout něco tak komplexního jako je kompletní CPU.
Ale stejně nechápu jak mohl někdo na střední škole poskládat celý procesor hradlo po hradle úcta Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 24. květen 2012, 02:21:29    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky ^^'
Ano, HW verze je dělaná pomocí FPGA. Je to dostatečně velké na to, abych na tom vytvořil CPU (I když toto je WPU >:3), konkrétně pro prezentaci jsem tam syntetizoval deseti-jádrovou verzi mého procesoru.

Hradlo po hradle to skládané není, nemá ani moc smysl to takovým způsobem dělat, protože je to mravenčí práce, asi jako psát programy přímo ve strojovém kódu. Hardware verze je popsaná ve VHDL, kde se při syntéze jednotlivé konstrukty namapují na různé kousky obvodů (šablony) a celý obvod se pak namapuje na konkrétní FPGA čip. Tzn. pokud potřebuji např. na různých místech sčítačky, paměťové moduly, multiplexery a podobně, nemá smysl každou instanci hradlo po hradlu definovat, protože jsou vždy v podstatě stejné. Dokonce je nemusím definovat vůbec, protože jsou to věci už vymyšlené a nemá smysl je tak vytvářet znova a znova dokola, takže se použijí před-tvořené z knihovny, leda že bych potřeboval nějakou velmi specifickou verzi. Já z těchto základních prvků sestavím jednotlivé vnitřní bloky procesoru, které se pak pospojují do větších bloků, ty do ještě větších a tak dále, dokud vše není spojeno v jednu entitu - můj procesor, tzn. se jedná o hierarchický návrh.

Taky nevím, proč by tomu měla střední škola vadit, ale díky Smile

EDIT:
Jinak tady jsem nahrál všechny fotky co jsem během toho týdne nafotil, není to ani nijak zvlášť roztříděné a upravené, navíc focené kamerou a mám hlavně videa, která nejprve musím ale nějak zpracovat Smile
https://plus.google.com/u/0/photos/113272404114690327796/albums/5745353641591298289
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 3. červen 2012, 02:26:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Já byl teď v pátek v televizi, na ČT1, docela nervózní, tady je záznam ^^'

http://www.youtube.com/watch?v=Lv7OmlDc_uQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 3. červen 2012, 07:50:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Cool! A ty otázky jsi dostal i nějak předem, nebo jsi dokázal tak pohotově odpovědět bez přípravy?
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 3. červen 2012, 08:14:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Pěkné Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 3. červen 2012, 12:54:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Otázky jsem nedostal, akorát jsem měl tak minutu dvě si s tou moderátorkou popovídat, protože jsem tam měl přijít během klipu, tak se mě ještě na pár věcí zeptala (a podle toho i formulovala pak některé dotazy), ale jinak jsem netušil, na co se bude ptát, jako obrazně ano.
I když, ono když jsem něco vytvořil, či něco zažil, tak to není moc problém pohotově odpovídat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 15. červen 2012, 21:42:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Tady jsem naskenoval abstrakt mé práce (i se zlatým razítkem Smile ), kdyby to někoho zajímalo. Zítra snad budu už mít i sestříhaný dokument a později pak i článek ^^

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 17. červen 2012, 03:12:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak konečně jsem dokončil dokumentární filmeček "Intel ISEF 2012 through a finalist's eyes - Documentary", tedy Intel ISEF 2012 očima účastníka, tedy mýma očima ^^' Je to trochu delší, asi 25 minutový sestřih, ale provede vás to celým týdnem, který jsem v Pittsburghu prožil a v podstatě vším, co se tam dělo a co mě zaujalo Smile Kdybyste měli nějaké dotazy, tak se klidně ptejte ^^ Jo... zatím je to anglická verze, udělal jsem tam i anglické titulky kdybyste blbě rozuměli, na české verzi (tzn. překlad) se pracuje.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8a6he6H7Ui8

EDIT: Tady je ta česká verze:
http://www.youtube.com/watch?v=z91G7sXfZRM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
yaqwsx



Založen: 25. 02. 2008
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: 16. říjen 2012, 20:22:14    Předmět: Odpovědět s citátem

Gratuluji i ke zmínce na HackADay.com Arrow link
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 16. říjen 2012, 20:29:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky. Škoda, že napsali ale jen o AttoWPU, který je první ze série a zdaleka tak zajímavý či originální, jako 2DWPU, spíše takový rozjezdový Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Crusty



Založen: 28. 08. 2007
Příspěvky: 120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 16. říjen 2012, 21:10:25    Předmět: Odpovědět s citátem

hmmm dost dobre, take gratuluji. Asi o Tobe jeste uslysime Smile jen tak dal!
_________________
http://www.2ox.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna