.[ ČeskéHry.cz ].
Playberries - Burger Jack
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jaz



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: 15. prosinec 2011, 00:38:01    Předmět: Playberries - Burger Jack Odpovědět s citátem

Nazdar všichni!

Dlouho jsem zde nic neposlal, ale to neznamená, že bych ČH pravidelně nenavštěvoval a nekoukal se, co je nového. Někteří víte, že mě nějakou dobu hry živily, to už je ale dávno pryč, ale stejně, zapomenout se na to nedá. Takže hrám se věnuji jenom po práci jako relaxu ve volném čase. A volného času moc není.

Nicméně abych zkrátil kecy a přešel k věci - chtěl bych tu prezentovat zkušenosti z vývoje hobby projektů na různých platformách. Rád bych na tomto fóru představil tři projekty pro tři (a možná 4) různé platformy s maximem informací o průběhu vývoje od začátku do vydání s důrazem na celkové zkušenosti, problémy a užitečné tipy. Všechny mají shodou okolností datum vydání + - kolem Vánoc a podílel jsem se na nich buď jako game designer a grafik nebo grafik s podílem na designu. U všech her pak budu uvádět i statistiky prodeje, které jsou měřítkem úspěšnosti na trhu - toto tu moc vidět není, ale myslím si, že je to užitečná věc a taky dobrý reality check pro všechny začínající vývojáře.

Samozřejmě vím, že tu jsou lidé, kteří vývoj her berou jako o dost serióznější hobby nebo se jím dokonce živí a tam mohou být výsledky o něčem jiném, ale tady chci ukázat opravdu to, co může člověk očekávat, pokud se hrám věnuje ve volném čase a publikuje na některé z rozšířených platforem a přitom do světa nevypustí úplně kompletní s****u Smile

Takže prvním příspěvkem a první hrou je, tramtadadaá...


BURGER JACK








Burger Jack je casual arkáda, kterou vydáme na Xbox LIVE Indie Games. Je to hra, kterou bych asi nejlíp popsal jako mix mezi Tapperem a Diner Dashem - vašim úkolem je na tác naservírovat menu dle požadavku zákazníků a poslat jim ho dřív, než dorazí na konec pultu.

Jelikož je koncept poměrně jednoduchý, jsou do hry zapracovány bonusové úrovně a cutscény, které vypávějí příběh Jacka, který si chce vydělat na gadget snů. který jednoho dne viděl ve výloze.

Kromě toho ti, co si pořídí plnou verzi, budou mít možnost stáhnout si plné rockové album s 25 tracky, které má vztah k příběhu hry (jeden z tracků je použitý pro trailer hry)

Jak jsem říkal, platformou je Xbox LIVE Indie Games - což je v dnešní době skoro jako drátem do oka, protože všichni nadávají, jak prodeje na této platformě stojí za houby vzhledem k tomu, jak je tato kategorie na konzoli zastrčená atd. atd. Nicméně publikace na XBLIG je velmi jednoduchá a pro vývoj jsou k dispozici dobré nástroje, na kterých si může začínající developer obrousit zoubky než se zaměří na jinou platformu. Nebo dokud je tak šikovný, aby stvořil klon Minecraftu, terý mu vydělá za dva až tři měsíce přes 500.000 dolarů (ano, to je pravda).

Každopádně průměrná hra může čekat, že vydělá někde kolem 1000 dolarů než upadne do zapomenutých hlubin této sekce. Pokud do toho ale půjdete, jistě budete chtít vydělat alespoň 99 dolarů, což je cena ročního předplatného developerského účtu. A pozor - narozdíl třeba iOS developerského účtu dělá Microsoft brikule s podporovanými zeměmi, takže z ČR můžete očekávat celkem potíže. Já jsem na XBLIG dělal s americkým programátorem, takže tam potom problém nebyl.

Revenue model je klasický, MS si strhává 30% z prodejů, 70% je vašich a platba je vám zaslána pokud ke zúčtovacímu období vaše hra vydělá alespoň 200 dolarů.


A teď už něco o hře samotné.



Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=6es4ZxocZXA



A screeny:













Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 15. prosinec 2011, 00:54:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Hehe. Tohle uz sem nekde videl..... Very Happy

Kazdopadne super plan to tu zverejnovat. Pochopil jsem to spravne, ze uz to na XBLIG je? Ted tu nemam Xbox, abych to omrkl.

Kdyz uz je/bude predmetem tvych postu zamereni na obchodni stranku veci, tak mi tu na uvod chybi dost podstatna vec - kolik ta hra stoji? Nebo ono to v ramci XBLIG musi stat vse stejne? Sorry, ze se v tom neorientuju. Smile Pokud ste s cenou mohli nejak hybat a stanovit ji, podle ceho ste ji urcili. Dik Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
jaz



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: 15. prosinec 2011, 01:09:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže - viděl, jo, jasně Smile

Na XBLIG to ještě není, máme submitnuto s tím, že release bude 26.12.2011 - až všichni v Americe dojí krocana a zapojí Xboxy, co dostali pod stromeček

No a cena je klasická - 80MS Points, tedy 0.99 USD. Jinak info pro další - minimální cena hry je těch 80MS Points, ovšem pokud má instalačka hry víc než 50MB, je automaticky nejnižší možná cena 240MS Points. Což už docela může nabourat prodeje a je to taky důvod, proč v naší hře nejsou u jednotlivých levelů plné písničky, ale loopy - protože bychom tento limit přešvihli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
falcon



Založen: 26. 07. 2008
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: 17. prosinec 2011, 18:45:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímavé. Já se nejvíce těším na ty statistiky prodeje Smile Sami se hrami živíme, tak sem zvědav. Můžu se zeptat proč vytváříte právě na XBox? My na ně nikdy hru nedělali, tak vůbec netuším, ale není lepší to vydat na iOS , případně to pak hodit na Macy do Mac App store nebo na nějaké portály s causal hrama? Nebo to plánujete také? Protože co máme zkušenosti my, tak čím více prodejních kanálů, tím lépe.
_________________
Running Pillow
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaz



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: 17. prosinec 2011, 21:57:05    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar, já bych tu chtěl představit projekty s navazujícími informacemi pro 3 platformy, XBLIG, iOS a Windows Phone (doufám) - na každé jinou hru, aby to nebyla nuda.

A proč pro XBLIG - no asi proto, že jsem seznal s člověkem, který dělá v XNA a hlavní pohnutkou bylo dělat to jako koníčka, čili platforma byla zcela podružná záležitost. Ale pochopitelně asi budeme pokrývat další platformy. Začneme s PC a vzhledem k tomu, že koncept je zvlášť vhodný hlavně pro dotykové displeje, rádi bychom mobilní verzi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaz



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: 22. prosinec 2011, 12:14:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak od včerejška je hra schválena a ready pro publikaci a jenom čekáme, kdy zmáčknout tlačítko a vypustíme ji do světa. Což bude 24. prosince, takže od 25. prosince bude Burger Jack k zakoupení na XBLIG.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaz



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 17:22:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Ode dneška je Burger Jack na Indie Marketplace. Původní plánované datum 25. nevyšlo, protože opět zamrzal publikační systém.

Takže za nějaké dva dny tu dám výsledky z prvního dne prodeje. Developeři hromadně bědují, že po změně dashe stojí prodeje za nic. Takže uvidíme, naše postupné cíle jsou:

1) 99USD za dev account
2) 200USD na pokrytí ostatních nákladů
3) Audi Q7 (2x)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 17:59:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Gratuluji, xbox nevlastním, tedy na Audinu nepřispěju, ale těším se na PC demo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MartinKase



Založen: 14. 10. 2010
Příspěvky: 84

PříspěvekZaslal: 31. prosinec 2011, 18:41:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Bezva, hned se připojím a příspěju na audinku Smile
_________________
Moje hry/aplikace: http://tinyurl.com/defthkniht
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaz



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: 2. leden 2012, 01:45:33    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak jsem sliboval, zde jsou první výsledky. První den byl necelý takže dám první dva.

30.12.2011 - 15ks
31.12.2011 - 27ks

Otázka je, nakolik typickým dnem je pro prodeje Silvestr, ale zatím, jak vidíte, si můžeme koupit například gumičky do stěrače. Dnes jsem obeslal desítky herních webů s PR municí, tak uvidíme, co bude dál Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Grip Games



Založen: 23. 09. 2010
Příspěvky: 6
Bydliště: CZE

PříspěvekZaslal: 3. leden 2012, 16:44:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar Honzo.

Pěkný, pěkný Smile Mrknu na XBLIG a také přispěju na Audinu Smile A Burger Jacka zahraju, ať vidím, co mohlo být.

Když vám koukám na stránky, tak je to dost solidní déja vu Smile Kdyžtak se ozvi a můžeme zajít na pivko a pokecat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 3. leden 2012, 17:06:13    Předmět: Odpovědět s citátem

jaz napsal:
30.12.2011 - 15ks
31.12.2011 - 27ks


1ks je kolik CZK čistého?
A ten PR spam by se taky hodil jako vzorový, včetně mailinglistu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaz



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: 3. leden 2012, 21:50:35    Předmět: Odpovědět s citátem

franz napsal:
jaz napsal:
30.12.2011 - 15ks
31.12.2011 - 27ks


1ks je kolik CZK čistého?
A ten PR spam by se taky hodil jako vzorový, včetně mailinglistu Smile


1ks je k dnešnímu dni a kurzu 13,60 CZK čistého vývaru. Násobení nechám na vás, já nemám tolik míst v kalkulačce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
franz



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1325

PříspěvekZaslal: 3. leden 2012, 22:03:28    Předmět: Odpovědět s citátem

takže mrzkých pár stovek, to je dost na pořádné menu u Burger Kinga Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jaz



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: 4. leden 2012, 11:01:46    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsme opět o 38 prodaných ks bohatší, koupím si víčko od chladiče.

Kdo má zájem, může si stáhnout press release kit, kde je tisková zpráva, screenshoty a loga.

http://playberries.com/Downloads.html


Plus samozřejmě je potřeba napsat doprovodný mail, kde řeknete něco o sobě, o firmě a tak podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna