.[ ČeskéHry.cz ].
Jaký herní systém byste chtěli ve fantasy RPG?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Design
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jaký herní systém byste chtěli ve fantasy role play hře nebo se Vám nejvíce líbí?
D&D 3 - Icewind Dale 2, Neverwinter Nights
11%
 11%  [ 5 ]
AD&D - Baldur's Gate
14%
 14%  [ 6 ]
D&D - Eye of Beholder
0%
 0%  [ 0 ]
něco typu Might and Magic (6,7)
11%
 11%  [ 5 ]
něco typu Fallout (ale půjde o fantasy)
26%
 26%  [ 11 ]
Dračí doupě (1.6) - zatím ve hře nepoužito
2%
 2%  [ 1 ]
Dračí doupě plus - zatím nepoužito
7%
 7%  [ 3 ]
GURPS
4%
 4%  [ 2 ]
Jiný. Pište níže. (NE WOW ani Diablo)
21%
 21%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 42

Autor Zpráva
Triple T



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 6. únor 2008, 23:06:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Erric napsal:
system, ktery neodmenuje boj, ale prave onu socialni interakci (intrikareni, vystavbu hierarchie ve skupine-veleni...)
Tobe by se byval libil projekt Seed. Sveho casu jsem ho dost nadsene sledoval - skoda, ze zrusili homepage, byla na ni prehrsel informaci o (docela originalni) hre v libivem komiksovem stylu.
Erric napsal:
A jestli se me ptate, jak to udelat - zatim nevim, ale je fajn o tom snit. Klasicke stolni RPG uz to dokazaly.
Socialni element stolnich RPG tkvi v tom, ze se hraji s lidmi - v tomto ohledu se jim blizi videohry jako SingStar a predpokladam, ze v budoucnu tenhle trend jeste zesili a zasahne i nehudebni hry jako LittleBigPlanet.
A samozrejme pro ty mene narocne existuje uz dnes rada "klasickych" her s lokalnim multiplayerem (krome Mashed / Micro Machines, Bulanku nebo Worms i Lego Star Wars, Secret of Mana nebo SoulFu).
Mimochodem stolnim RPGs se zatim z videoher, co jsem hral, asi nejvic priblizily Neverwinter Nights, takze jestli si nemyslis, ze klic (k hratelnosti) je v sezeni u jednoho stolu... urcite je zkus, jestli jsi je jeste nezkousel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Erric



Založen: 06. 02. 2008
Příspěvky: 40
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 6. únor 2008, 23:55:19    Předmět: Odpovědět s citátem

Triple T napsal:
Tobe by se byval libil projekt Seed.

Mel bys o tom projektu vice informaci? Je jedno, ze uz nebezi.

Triple T napsal:
Mimochodem stolnim RPGs se zatim z videoher, co jsem hral, asi nejvic priblizily Neverwinter Nights, takze jestli si nemyslis, ze klic (k hratelnosti) je v sezeni u jednoho stolu... urcite je zkus, jestli jsi je jeste nezkousel.


Slysel jsem, ze pro Neverwinter Nights existuje nejaky shard, ktery podporuje role-play vic nez jine hry. Nicmene ja jsem spis myslel system (nevim, ze by nekdo takovy zatim nadesignoval), ktery by nestal primarne na boji, ale odmenoval by jinou cast hry. To znamena ze by podporoval -systemove- interagovani mezi hraci, intrikareni, obchodovani, hrani hlubsich temat atd, nebo by podporoval vytvareni questu mezi hraci. Klidne v te hre muzou byt NPC, klidne ta hra muze byt z velke casti akcni. Jen by se mi libilo, aby nezalezelo kolik jsem naexpil, ale spis kolik lidi stoji za mnou a kolik je ochotno bit se za stejnou vec. A taky treba kdyby byli hraci odmenovani za to, kolik ostatnich lidi pobavi... (Jak to udelat opet nevim, ale jsem uz dlouho presvedcen ze to jde.)
_________________
Game teaches
Portfolio
Střepy snů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Chjoodge



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 145

PříspěvekZaslal: 7. únor 2008, 11:49:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak náznaky už tu byly - můžeš zkusit WoW na RP serveru, nebo si budovat z hráčů hrabství v Asheron's Call - ale tak nakonec ta hra stejně musí být o něčem jiném, než jenom o té sociální interakci, protože jinak by nebyl důvod jí hrát a můžeš jít buď na chat, nebo do hospody Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Triple T



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 12
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: 7. únor 2008, 19:49:23    Předmět: Odpovědět s citátem

Erric napsal:
Triple T napsal:
Tobe by se byval libil projekt Seed.
Mel bys o tom projektu vice informaci? Je jedno, ze uz nebezi.
Na odkaz do Wikipedie bohuzel nefunguje URL tag:
kód:
http://en.wikipedia.org/wiki/Seed_(computer_game)
Je tam nalinkovana domovska stranka autoru, kde je par obrazku a nejaky text. K dalsim strankam o hre jsem se dneska / vcera nedostal.

Erric napsal:
Triple T napsal:
Mimochodem stolnim RPGs se zatim z videoher, co jsem hral, asi nejvic priblizily Neverwinter Nights, takze jestli si nemyslis, ze klic (k hratelnosti) je v sezeni u jednoho stolu... urcite je zkus, jestli jsi je jeste nezkousel.
Nicmene ja jsem spis myslel system (nevim, ze by nekdo takovy zatim nadesignoval), ktery by nestal primarne na boji, ale odmenoval by jinou cast hry.
Hodne veci z tech, ktere jmenujes, se da do NWN implementovat pres skripty. Navic je ta hra postavena na pravidlech DnD (napriklad i nativne podporuje "roli" Dungeon Mastera), takze se kolem ni seslo celkem velke mnozstvi fanousku role play. Way to go!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 7. únor 2008, 20:42:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Triple T napsal:
Na odkaz do Wikipedie bohuzel nefunguje URL tag:
kód:
http://en.wikipedia.org/wiki/Seed_(computer_game)

OT: Odvážné tvrzení, že Wink (ale uznávám, minutu jsem vzpomínal, kde jsou v ASCII závorky Cool)
http://en.wikipedia.org/wiki/Seed_(computer_game)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Game Design Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna