.[ ČeskéHry.cz ].
Bordel ve wiki clancich a co s nim

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> České-Hry.cz
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peregrine



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 16777215

PříspěvekZaslal: 7. říjen 2007, 14:57:15    Předmět: Bordel ve wiki clancich a co s nim Odpovědět s citátem

Hola hola, na jednom nedavnem setkani v hospudce u Zabranskych jsme opet narazili na problem s wiki - tentokrat ani ne na fakt, ze na wiki toho jeste moc neni, ale spise na fakt, ze v tom, co tam je, je peknej bordel. Vazne, pokud jste neco na wiki hledali, tak jste zjistili, ze nejjistejsi je jit pres vyhledavani. Ale pokud nahodou nejdete po necem konkretnim, co ma jasny nazev, jste v ... ehm, ve wiki Wink Vlastne jsme na to narazili i s tutchekem, nebot v momente, kdy jsem chtel pridat svoje bajecne povidani o programu Misfit Model 3D Wink , tak jsme netusili, kam to presne zaradit (sekce pokrocili>programy? baze znalosti? ..?)

Takze se ptam - take Vam nevyhovuje soucasne cleneni wiki? Pokud nevyhovuje, budu rad, kdyz se zde objevi navrhy, jak by mela byt clenena. Diky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Nemo



Založen: 14. 08. 2007
Příspěvky: 5
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: 7. říjen 2007, 15:42:24    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím,
členenie článkov na wiki mi v terajšej podobe tiež nevyhovuje. Problém vidím v nejasnom označení kategórií (čo je pre začiatočníkov, a čo už pre pokročilých) a ich prelínaní (to, čo patrí do sekcie pre začiatočníkov, môže patriť samozrejme aj do bázy znalostí). Skôr by som uvítal zrušiť prvé tri (alebo druhú a tretiu) sekcie (Začátečníci, Pokročilí, Báze znalostí) a články z nich rozčleniť napr. do sekcií Programovanie, Grafika, Hudba/Zvuk, Game design, Ostatné. Tieto by sa nejako rozumne členili (Programovanie - Programovacie jazyky, Algoritmy, Dátové štruktúry, ...). Sekcie Projekty, Akcie, školy, by sa mohli začleniť do spomínanej sekcie Ostatné. Stále by síce mohli vznikať otázky, kam dať napr. také recenzie kníh, či bude v každej sekcií podsekcie, kde budú len knihy na danú tému (Programovanie, Grafika, ...), alebo bude spoločná podsekcie v Ostatných, ale zdá sa mi to prehľadnejšie, ako terajšie riešenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 7. říjen 2007, 15:50:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, koukam na Wiki a rozdeleni je opravdu divne ("Jakou školu studovat" v Zacatecnici, prestoze je tu samostna kategorie Skoly, proc je "Přehled grafických programů" v Pokrocili/Grafika, ...). Tak zde navrhneme nove rozdeleni, proc ne, aspon muzem o necem diskutovat Smile. Da se trochu vychazet z rozdeleni fora. Navrh c. 1 na nejvyssi uroven (kategorie):

Pro zacatek (napr. vyber programovaciho jazyka, informace o skolach zamerenych na IT; nazev "Zacatecnici" mi prijde zavadejici, volim spise nejakou obdobu "Getting Started") - Ceske-Hry.cz (veci tykajici se serveru a komunity okolo nej: GDS, srazy, souteze, informace o spravovani C-H, ...) - Projekty (podobne stavajici kategorii) - Game design (...) - Programovani (sem by spadaly prislusne casti stavajici kat. Baze znalosti, zde bude treba i porovnani IDE a jazyku) - Grafika (podobne jako Programovani; popisy programu na modelovani, 2D grafiku, clanky o texturovani, animovani, ..., popisy knih o grafice) - Level design - Hudba a zvuk (opet ruzne programy, odkazy na servery s free zvuky, nadabovanim, hudbou, ...) - Ostatni (odkazy na vydavatele, clanky o vydavani a distribuci her, odkazy na dalsi weby, ...)

Poradi vychazi z getting started, informacich k serveru a komunite, a pak jednotlive faze vyvoje hry (game design -> programovani a grafika -> level design, zbytek (hudba, zvuk, jak to pak vydat/distribuovat)). Aktualni podoba mit Bázi znalostí a Informační zdroje v rootu je nevyhovujici, protoze grafik bude hledat veci tykajici se grafiky a stejne tak treba programator, takze by ho v dane kategorii veci spadajici do jinych oboru jen matly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Peregrine



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 16777215

PříspěvekZaslal: 7. říjen 2007, 15:53:59    Předmět: Odpovědět s citátem

ladis> presne tak, taky mi prijde nejvhodnejsi rozdeleni jako na foru - uz jen proto, ze bude stejne, takze jsou na ne vsichni navykli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Artman



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 20
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: 7. říjen 2007, 16:03:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Nemo napsal:
kam dať napr. také recenzie kníh


Vzhledem k tomu, že do této sekce přispívám pravidelně, můžu říci, že zrovna knihy jsou imho zařazeny asi nejlépe. (v sekci odborná literatura)....

O tom zbytku se dá diskutovat. Osobně bych chtěl zpracovat kromě knih i nějaké ty algoritmy (např. B-Strom, bohužel se toho teď nakupilo více a jsem rád aspoň za ten příděl knih) a ten seznam (rozvržení) těch důležitých témat, co tam tuším přidal Tutchek, mi příjde relativně ok (ty staré věci se snad postupně poslučují) a jde se v tom orientovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 7. říjen 2007, 16:58:52    Předmět: Odpovědět s citátem

Já bych:
Zrušil sekce Začátečníci, Pokročilí, Báze znalostí a přidal sekce Programování, Grafika, Game design, které by se pak dále dělily. Na tom se asi shodneme všichni.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 7. říjen 2007, 18:05:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud by měl někdo konkrétnější představu a chtěl ji zhmotnit, nechť tak směle učiní na Pískovišti ve wiki.

EDIT: Tak jsem to vyřešil za vás:
http://wiki.ceske-hry.cz/CHWiki:P%C3%ADskovi%C5%A1t%C4%9B/%C3%9Apravy_hlavn%C3%AD_strany
Smile
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Hunter



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 544

PříspěvekZaslal: 2. prosinec 2007, 13:34:17    Předmět: Odpovědět s citátem

Můžu se zeptat, kam z Wiki zmizeli ty články, který už tam byly? Třeba ty, co psal Peregrine o grafických programech?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Quiark



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 816
Bydliště: Chlívek 401

PříspěvekZaslal: 2. prosinec 2007, 13:39:02    Předmět: Odpovědět s citátem

Nikam, jen na ně nebyl odkaz - přidal jsem ho na hlavní stránku pod Grafiku - Nástroje.
_________________
Mám strach
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> České-Hry.cz Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna