.[ ČeskéHry.cz ].
Android Vector?

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Java / J2ME
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 24. květen 2012, 14:13:19    Předmět: Android Vector? Odpovědět s citátem

Caute,

existuje trieda android.opengl.Matrix, ale nijaka hotova Vector trieda (samozrejme na 3D a 4D float vektory). Viete o nejakej hotovej Java Android kniznici na takuto zakladnu "linearnu algebru", ale nemyslim komplet algebru, ale len 4D vektory a matice a maximalne tak kvaterniony. Nic sa mi nedari vygooglit Sad Alebo snad pre normalnu Javu?

Alebo si to clovek fakt musi napisat sam? Vsade cisty float[] nie je moznost, ak na tom chce clovek robit aj nejake zakladne operacie na CPU. A hadate spravne, potom to chcem samozrejme posielat do OpenGL ES.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 24. květen 2012, 15:08:45    Předmět: Odpovědět s citátem

Pro Javu existuje javax.vecmath (asi je to z Java 3D), s Androidem jsem nedělal, ale prý to tam jde rozjet
http://stackoverflow.com/questions/4112269/android-3d-math-library-vector-matrix-etc-similar-to-javax-vecmath-matrix4f

Matně si vybavuju, že mě tam některé věci štvaly, pokud něco nebude fungovat jak má, doporučuju prozkoumat různé základní metody jestli dělají to, co si myslíš, že dělají (matně si vzpomínám na věci typu že setNějakáRotace na matici ovlivňovala jen 3x3 část a jiné prvky nechávala jak byly i když to podle dokumentace vypadalo jinak), možná si to ale pletu s nějakou jinou knihovnou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Java / J2ME Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna