.[ ČeskéHry.cz ].
C# + XNA 3D tutorial

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> .NET
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Pomohla Vam skola k pokroku v programovani nebo to byla jen ztrata casu?
Ano, pomohla
42%
 42%  [ 9 ]
Ne, nepomohla
19%
 19%  [ 4 ]
Trochu pomohla
38%
 38%  [ 8 ]
Celkem hlasů : 21

Autor Zpráva
dez1nd



Založen: 12. 03. 2012
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: 17. červen 2012, 20:01:02    Předmět: C# + XNA 3D tutorial Odpovědět s citátem

Zdravim, nasel by se nekdo, kdo je ochotnej zdarma priucit lajka v programovani jedoduche hry ?

byl bych moc vdecny za cesky tutorial(tem anglickym moc nerozumim) jak rozchodit mnou vytvorenou postavou v 3d maxu,jednoduche kolize, nejake efekty, animace na tlacitko(treba skok nebo skrceni), import nejakych predmetu a jejich jednotlive rozmisteni(stromy, budovy), vytvoreni jednoducheho menu atd...

Chtel bych potom sepsat navod pro zacatecniky jako jsem ja...

diky moc za kazdou smysluplnou radu...

+ mensi anketa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 07:50:58    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Nauc sa anglicky. Tento krok je doporuceny.
2. Naprogramuj najprv nieco ine nez hru. Tento krok je NEVYHNUTNY.
3. Potom sa vrat. Tento krok je doporuceny.

Twisted Evil
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dez1nd



Založen: 12. 03. 2012
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 08:03:33    Předmět: Odpovědět s citátem

1. Anglicky celkem umim, ale tem navodum na netu ne Sad
2. Naprogramoval jsem spoustu jednoduchych programku (v C#)
3. Urcite se vratim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 09:01:21    Předmět: Odpovědět s citátem

1) V tom případě anglicky neumíš...
2) Nejde o to napsat kupu nesmyslných programů, důležité je naučit se na nich algoritmizovat...
3) Neudělej stejnou chybu jako já a někteří další, nevrhej se do vývoje her bez předešlých zkušeností s vývojem neherních softwarů...
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 10:09:12    Předmět: Odpovědět s citátem

Otazka je debilne polozena. Ktoru skolu myslis? Strednu? Vysoku? Odborne skolenia? Skolu zivota? Twisted Evil
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dez1nd



Založen: 12. 03. 2012
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 10:23:34    Předmět: Odpovědět s citátem

proste skolu, sakra lidi myslel jsem, ze jsem napsal strucne otazky a ze mi na ne nekdo odpovi. zatim jsem nedostal jedinou odpoved na moji otazku Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 10:45:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Do ankety odpovídat nebudu, protože je otázka opravdu hloupě položena. Ale pokud tě to zajímá, tak základní a střední škola mi po stránce programování nedala vůbec nic. Pokud jde o školu vysokou, tak tam jsem se naučil docela dost nových věcí a rozšířila mi vědomosti...
Ale nejvíce se člověk naučí, když má nějaký cíl, chce něčeho dosáhnout, tvrdě si za tím jde i když to třeba trvá 10 let. Já už do her dělám skoro 12 let a až v posledních 3 letech mohu s klidným svědomím říci, že mám potřebné zkušenosti udělat hru (pak je tu tedy dalších milion věcí, které mě při práci zdržují...hlavně lenost Wink ).

Pokud ještě mohu trochu reagovat na tvůj úvodní post, kde zmiňuješ, že bys rád sepsal návod pro začátečníky...mám v plánu o prázdninách pracovat na "elektronickém časopise" o vývoji (nejen) her, kde by třeba byly články typu: Jak naprogramovat piškvorky, Jak naprogramovat pexeso, Naprogramujte si hru Snake, Co je to fronta a zásobník, Základní herní smyčka, Pathfinding, Základní lekce v Ogre3D, apod.
Pokud mi nadšení vydrží a seženu ještě pár lidí, kteří by do toho se mnou šli, tak budeš mít brzy možnost si nějaké základní věci přečíst...
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dez1nd



Založen: 12. 03. 2012
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 10:53:44    Předmět: Odpovědět s citátem

v tom pripade doufam, ze ti to vyjde, moc rad bych si ty clanky precetl..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
if.then



Založen: 13. 04. 2008
Příspěvky: 579

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 11:01:51    Předmět: Odpovědět s citátem

dez1nd napsal:
proste skolu, sakra lidi myslel jsem, ze jsem napsal strucne otazky a ze mi na ne nekdo odpovi. zatim jsem nedostal jedinou odpoved na moji otazku Confused

Tak fajn, odpovím také stručně.
dez1nd napsal:
Zdravim, nasel by se nekdo, kdo je ochotnej zdarma priucit lajka v programovani jedoduche hry ?

Ne. A píše se laik. (K jedoduché hře se nebudu vyjadřovat)

K tématu: Pokud nerozumíš anglicky, tak se do her nepouštěj. Anglicky je napsáno 99% článků k herním věcem (a když se to tak vezme, tak asi i tolik k obecnému programování). Pokud nerozumíš anglicky, možná naprogramuješ další klon Snake nebo Tetris, ale dál se prostě nedostaneš.

citace:
byl bych moc vdecny za cesky tutorial(tem anglickym moc nerozumim) jak rozchodit mnou vytvorenou postavou v 3d maxu,jednoduche kolize, nejake efekty, animace na tlacitko(treba skok nebo skrceni), import nejakych predmetu a jejich jednotlive rozmisteni(stromy, budovy), vytvoreni jednoducheho menu atd...

Záleží, v čem budeš dělat. Pokud v Unity nebo Unreal enginu, tak by to mělo jít dost snadno. Pokud chceš opravdu programovat, jenom tohle ti bude trvat několik měsíců nebo spíš let, než pochopíš všechny nízkoúrovňové souvislosti a budeš to moci napsat čistě.
_________________
For guns and glory, go to www.ceske-hry.cz.
For work and worry, execute VC++.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> .NET Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna