.[ ČeskéHry.cz ].
Platby ze zahraničí

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 31. červenec 2012, 15:34:56    Předmět: Platby ze zahraničí Odpovědět s citátem

Ahoj,

mám otázku, zda někdo nemá zkušenost a nemohl by poradit v oblasti plateb ze zahraničí.

Jedná se o to, že plánuji vydat hru na Apple app store nebo Google play, příp. další podobné digitální platformy.
V případě, že bude aplikace placená, bude mi Apple, Google apod. posílat měsíčně provizi z prodejů.
Nedělám si iluzi, že budou nějak velké, ale i právě proto řeším jak snížit co nejvíce provozní náklady.

Pokud totiž budu mít firemní účet pro založené s.r.o., jsou podmínky pro příchozí platby ze zahraničí docela šílené. Ceny se pohybují okolo 150kč za příchozí platbu.

Chtěl jsem se tedy zeptat, zda nemá někdo zkušenost jak to vyřešit lépe? Tipy na vstřícnou banku? Účet v cizí měně?
Preferuji řešení, které bude účetně čistě propojitelné s českým s.r.o. a poznamenám, že očekávám ze začátku malé objemy plateb, proto bych hledal i přiměřeně jednoduché řešení.

Momentálně jsem smířený s tím, že obvolám banky a vezmu tu, kde mi nabídnou nejlepší podmínky pro příchozí platby a holt to budu platit. Nějaký lepší nápad?

Díky moc!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
mar



Založen: 16. 06. 2012
Příspěvky: 602

PříspěvekZaslal: 31. červenec 2012, 16:13:59    Předmět: Re: Platby ze zahraničí Odpovědět s citátem

Čau, no nevím jak u Googlu, ale Apple posílá platby, až to překročí určitý limit (~3000 CZK?) a rozhodně to nebude každý měsíc. Takže těch 150 korun bych neviděl jako problém.
Apple si stejně vezme 30% (*podle toho, v jaké zemi se to prodá, může to být i víc) a ročně jim zaplatíš ~2000 CZK.

Nechci nikomu kazit iluze, ale appstore je naprosto zaplaveno aplikacemi a hrami, co já vím, tak aplikace se prodává první dva dny a zbytek už nic, co by stálo za řeč. Řekl bych, že nejdůležitější je asi reklama.
Pokud o tom nikdo nebude vědět, tak je šance na úspěch prakticky nulová.
Updaty nic neřeší, aplikace nepůjde do novinek (kvůli číňanům, co dělali updaty každý den),
což je v podstatě jediná reklama, kterou člověk má - při prvním vydání.
My jsme na dvou dost shitových jednoduchých logických gamesách vydělali 4000 CZK, takže naprostý fail a těžké zklamání. Ale zase s nulovými náklady (*na vývoj, pokud nepočítám hardware a poplatky) a nulovým marketingem. Takže podtrženo a sečteno - v mínusu Smile

Jinak samozřejmě držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
perry



Založen: 28. 07. 2009
Příspěvky: 879

PříspěvekZaslal: 31. červenec 2012, 17:55:00    Předmět: Odpovědět s citátem

U applu je navíc potřeba zaplatit za účet na appstore, takže pokud to je jednorázovka, u které si nejsi jistý prodejem, může to skončit taky mínusem.

Jinak vážně bez reklamy se tam prodává blbě.. naopak, když se pak ta aplikace chytne, tak zase na druhou stranu generuje příjem cca. pořád.. sice malý, ale něco lepší než nic.

Ale pořád větší šance na zisk je na appstore než na google play podle mě (u hry alespoň). Na Androidu je tak nějak zkušenost, že se nic nekupuje... a potvrzuje to i hodně článků a obecně obsah toho storu (minimálně v oblasti her mi přijde, že na Android stojí za starou bačkoru)
_________________
Perry.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 31. červenec 2012, 21:05:57    Předmět: Re: Platby ze zahraničí Odpovědět s citátem

mar napsal:
Takže těch 150 korun bych neviděl jako problém.


Díky za reakci, chápu to tedy správně tak, že jste to prostě neřešili a měli účet normálně v korunách u obyčejné české banky?
Taky jsem se s tím smířil a nevidím to jako problém, jen mě zajímalo, zda tu neexistuje nějaká očividná finta, kterou jsem přehlídnul.

perry napsal:
U applu je navíc potřeba zaplatit za účet na appstore, takže pokud to je jednorázovka, u které si nejsi jistý prodejem, může to skončit taky mínusem.


Všechna rizika znám, otázka je směřována skutečně pouze k řešení poplatků banky za příchozí platby ze zahraničí.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Flash



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1379
Bydliště: Nigga Land

PříspěvekZaslal: 1. srpen 2012, 00:40:31    Předmět: Re: Platby ze zahraničí Odpovědět s citátem

abuki napsal:
Taky jsem se s tím smířil a nevidím to jako problém, jen mě zajímalo, zda tu neexistuje nějaká očividná finta, kterou jsem přehlídnul.


Osobne jsem si timhle nikdy hlavu nelamal a ziju Smile Asi se da najit banka bez poplatku (pripadne se snizenym poplatkem), ale ve vysledku to vlastne zas tolik nehraje roli.

Apple to opravdu vyplaci az po dosazeni nejakych 150/200 dolaru a s tim jak koruna lita, tak kdyz skoci vuci dolaru o korunu (coz behem par mesicu neni u koruny problem), tak to ten poplatek na tehle castce s klidem vynuluje (nebo nevysi) a s vyvojem kurzu nic nenadelas, ani kdyz se na hlavu budes stavet. Takze idealni reseni (alespon pro me) bylo tuhle cast neresit, nezatezovat si hlavu a spis resit jine (dulezitejsi) veci (promo, partneri, kvalita titulu atd.). Banku vybrat tu s kterou mam dobrou zkusenost a ma pro me nejake vyhody a vic nic.

Asi to neni odpoved, kterou si hledal, ale takhle to bylo u me Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 1. srpen 2012, 07:31:50    Předmět: Re: Platby ze zahraničí Odpovědět s citátem

Flash napsal:
Asi to neni odpoved, kterou si hledal, ale takhle to bylo u me Smile

Ale jo, hledal jsem buď jednoduchý tip a nebo ujištění, že to nemám řešit. Nebudu to tedy řešit a je to Smile
Díky!
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna