.[ ČeskéHry.cz ].
Indie Game: The Movie

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Novinky / Zprávičky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
OndraSej



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 765
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: 12. červen 2012, 17:19:00    Předmět: Indie Game: The Movie Odpovědět s citátem

Dnes vyšel dokument o tom, jaké to je vyvíjet nezávislé hry - "hrají" Team Meat (Super Meat Boy), Jonathan Blow (Braid) a Phil Fish (FEZ).

Koupit jde na iTunes, na Steamu a ke stažení na níže uvedeném webu.

Více informací - http://www.indiegamethemovie.com/
_________________
http://trionteam.net
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 12. červen 2012, 21:50:33    Předmět: Odpovědět s citátem

To je to s tym arogantnym megacurakom, co odkazal verejne celemu svetu (po prikladnej dehonestacii Japonska), ze mu "mozu vyfajcit jeho ctene pero a zadrhnut sa na tom " ?

Hmm, porozmyslam....






Do prdele, len si robim srandu. Toto nepozriem ani omylom Rolling Eyes



Chudak Jonathan, ked to natacal, este nemohol tusit, ako sa veci coskoro vyvinu. Toto si nezasluzil...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1552

PříspěvekZaslal: 12. červen 2012, 22:34:16    Předmět: Odpovědět s citátem

Toto kryptické vyjadřování ti zcela jistě propůjčuje silný pocit nadřazenosti, hm?
(Přeloženo: Napiš aspoň jméno, vypadá to na zajímavou kauzu Smile )
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
igor



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 196

PříspěvekZaslal: 13. červen 2012, 00:18:57    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, Fish se v těch výrocích moc nehlídá (je to vidět i v tom filmu), ale ten hate vůči němu je hlavně o nepochopení kontextu a hltání útržkovitých nadpisů senzacechtivých článků - ten comment byl k vítězství v IGF, protože se proti němu na různých tigsourcech apod. zvedl šílený odpor s osobními útoky a výroky mnohem horšími než ten jeho za to, že už kdysi v IGF byl (a jeho výrok byl mířený na ně - jasně, napsal to tak, že to bez kontextu nemusí být jasné). Ten výrok s Japonskem je nafouknutá nontroverze - řekl to, ale pak tam řešili, proč dnešní japonské hry na tom jsou dost špatně a ostatní zúčastnění mu taky dávali za pravdu, pak se tomu japonskému vývojáři i omluvil + slyšel jsem různé indie i neindie vývojáře říkat mnohem horší věci, akorát to bylo na akcích typu GDC, ze kterých nebyly reporty na kotaku.

Jinak film je velmi pěkný, ale jestli trpíte dnes strašně rozšířeným syndromem lidí, kteří na všechno osobnější a upřímnější začnou držkovat "pretentious hipsters!", tak se mu raději vyhněte.

EDIT pro "neznalé": Jedná se o vývojáře jménem Phil Fish, dělal hru Fez. Kauzy a kontroverze si můžete vygooglit, nechce se mi hledat linky. Myslím si ale, že rýpat se v tom je ztráta času, prostě kombinace Fishova nerozlišování stylu komunikace z ohledem na dané publikum + senzacechtivý tisk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 16. červen 2012, 14:05:50    Předmět: Odpovědět s citátem

Konečně jsem se k tomuto filmu dostal také. Zatím jsem si na něj nestačil udělat názor (vzhledem k tomu, že jsem viděl zatím jen prvních 27 minut), ale už teď mohu říci, že mě to utvrdilo v tom, co dělám. Vývoj her je prostě něco, co chci dělat, co mě baví dělat a co budu dělat...

Sám za sebe můžu říci, že se mi film zatím dost líbí a nostalgicky začínám vzpomínat na časy, kdy jsem se poprvé dostal k počítači, poprvé něco nakódil, vzpomínám na dávné myšlenky, kdy jsem měl ještě nezkažený pohled na věc...

Sakra, až to dokoukám jdu dělat na Sollertii... Very Happy
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VODA



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 1721
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: 18. červen 2012, 12:52:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem to viděl už 2x a musím říci, že čím více na to koukám, tím jsem do vývoje zapálenější. Doporučuji se na to podívat.
_________________
Opravdovost se pojí s trýzní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Novinky / Zprávičky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna