.[ ČeskéHry.cz ].
Boy, dog and princess.

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ...
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Druid



Založen: 08. 08. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: 20. únor 2013, 13:11:37    Předmět: Boy, dog and princess. Odpovědět s citátem

Je mi ctí vám představit můj další miniprojekt s názvem


_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
O hře ze všech stran
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Tak, hru tvořím v programu game maker, konkrétně ve verzi Studio. Hra vyjde (pravděpodobně) ve třech verzích. První bude klasická offline hra, druhá se vyskytne na facebooku a pokud půjde vše jak má, třetí vyjde na android.

Co se stylu hry týče, bude to skákačka s prvky adventury zasazená do pohádkového prostředí. Stejně jako u předchozích her, chci se omezit na co nejméně potřebných kláves Very Happy takže při ovládání použijete pravděpodobně jen šipky + dvě maximálně tři klávesy.

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
Příběh
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Tak, na tenhle nápad jsem docela pyšný Very Happy Příběh si totiž budete tvořit vy sami. Díky možnosti ovládat tři postavy najednou (kluka, psa a princeznu) bude jen na vás jak se příběh bude odvíjet. Navíc, každou vaši akci si hra zapíše, vy se tak díky hraní stanete spisovatelem. Příběhy sice díky velikosti projektu budou jen na pár řádek, ale myslím, že i tak se hráč dostatečně vyblbne.

Váš příběh se pak uloží do externího txt souboru (u offline verze) nebo ho budete mít možnost publikovat na zdi (facebook verze)

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
A co je hotovo?
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

No, to nejdůležitější jako je základní systém hry. Tzn. Pohyb a.t.d. Propojení s facebookem a publikování na zeď, skript na psaní příběhů a ukládání do txt. Takže vlastně zbejvá jen nakódit pár předmětů. Dokreslit a upravit trochu tej grafiky a to je asi tak vše.

_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
Screeny
_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_

Předem upozorňuji že grafika se bude ještě malinko měnit. Nicméně pro takový nástřel stylu hry přidávám pár obrázků.

http://puu.sh/1WOqL
http://puu.sh/1WOrf
http://puu.sh/1WOrZ

Malá (ne) hratelná ukázka je tady. http://somedemo.drujduv.net/ je to jen test herního systému To aby bylo vidět jak se to hejbe Very Happy (pohyb - šipky a mezerník změna postavy.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rexistens



Založen: 29. 07. 2007
Příspěvky: 62
Bydliště: kousek od Zlina a nekdy Brno

PříspěvekZaslal: 20. únor 2013, 16:27:24    Předmět: Odpovědět s citátem

mne se hrozne libi tahle "minimalisticka" grafika;)
_________________
Osobní stránky a portfolio
Stránky BlueA www.bluea.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 20. únor 2013, 17:04:10    Předmět: Odpovědět s citátem

Ta grafika je fakt akurat. Zaujimal by ma nejaky "typ" pribehu, mozno kratka ukazka, pretoze si to neviem celkom dokonale predstavit Smile

"Kde bolo, tam bolo, bol chalan, pes a princezna. Chalan presiel na druhu obrzovku, spadol mu na hlavu kamen, pod ktorym sa zasekol, pes skocil (presnejsie spadol z plosiny) princeznej na hlavu a odrazil sa od hradu do mora a princezna? Princezna skakala na mieste double-jumpy a ak neumrela a nepokazila sa jej klavesa "W", tak skace dodnes..."
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Druid



Založen: 08. 08. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: 20. únor 2013, 17:06:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak, co se příběhu týče, bude tak akorát na facebook zeď Very Happy

Něco jako:

Byl jednou jeden kluk.
A ten našel meč v kameni.
Vytáhl ho. Zabil psa. A
Zacháránil princeznu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jarda128



Založen: 23. 09. 2007
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: 4. březen 2013, 02:08:03    Předmět: Odpovědět s citátem

hehe grafika mi pripomina ega grafiku adentur od sierry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Druid



Založen: 08. 08. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: 7. květen 2013, 12:56:39    Předmět: Zase malej update Odpovědět s citátem

Tak, po dlouhé pauze a následném vrácení k projektu mi bohužel došla jedna věc. Nápad s tvořením příběhu, který mi přišel zprvu geniální, mi přerostl přes hlavu.

Pořád jsem přidával a přidával a nakonec mi z toho vznikl obří nesrozumitelný bordel. Proto jsem se rozhodl odložit nápad s facebook hrou na později, a tento projekt přetvořím v zábavnou skákačku s logickými prvky.

Zatím mám téměř hotov první "tutorialový" level který se chystám později uvolnit pro veřejnost abych základní herní prvky mohl vypilovat ke spokojenosti vás, hráčů.

A nakonec jeden malej screen.

http://puu.sh/2OB0g.png
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1821

PříspěvekZaslal: 9. květen 2013, 08:23:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyborne rozhodnutie, drzim palce Smile
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Druid



Založen: 08. 08. 2010
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: 9. květen 2013, 19:31:30    Předmět: pre alfa verze Odpovědět s citátem

Jak jsem psal vejš, uvolnil jsem malilinkou ukázku sloužící k tomu abych vychytal chybky týkající se ovládání už v základu.

Kdo by měl zájem se zapojit do testování, hru najde na gamejoltu.
http://gamejolt.com/games/platformer/boy-dog-and-princess/14512/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
RaGG



Založen: 24. 08. 2012
Příspěvky: 9
Bydliště: Muž

PříspěvekZaslal: 9. květen 2013, 19:46:32    Předmět: Re: pre alfa verze Odpovědět s citátem

Nápad zní super a u podobných her mě taky děsně baví minimalistická grafika. Těším se! Smile

-----

Jo ona už je venku, tahám! Smile

----

Hm, najel jsem na svitek a nejde mi odkliknout. Embarassed
_________________
http://good-guy-george.blogspot.cz/ - le portfólio

udelle.com - slečna co mi nakreslila profilovku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bildo



Založen: 17. 12. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: 9. březen 2014, 01:06:43    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak to vypada s hrou ? je to celkem zajimave.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Hry pro PC, konzole, ... Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna