.[ ČeskéHry.cz ].
Ahoj, možná se něco dá udělat...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marek



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1782
Bydliště: Velká Morava

PříspěvekZaslal: 28. březen 2013, 13:45:26    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímavé. Do nás hustili integrály od prváku na (čtyřleté) střední a to nebyl ani gympl.
_________________
AMD Open Source Graphics Driver Developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poky



Založen: 29. 06. 2009
Příspěvky: 184
Bydliště: Písek / Plzeň

PříspěvekZaslal: 28. březen 2013, 14:04:33    Předmět: Odpovědět s citátem

VladR napsal:
Tym chces povedat, ze matika, co bola na gympli, ti toto nedala ?!? Vy ste azda na gympli nebrali derivacie/integraly/matice/determinanty ?!?


Nechodil jsem na gympl, ale na elektro průmku. Nicméně, ano, derivace a integrace sme brali, matice třeba ale ne. Navíc integro-diferenciální rovnice sem měl až na vysoký Smile ... a ještě jinak co vim, tak se integrace a derivace stále na škole berou (jak na píseckym gymplu, tak na průmce)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Houp



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 672

PříspěvekZaslal: 28. březen 2013, 14:53:15    Předmět: Odpovědět s citátem

Víceletý gympl Benešov, maturita 2008 - derivace, integrály v oktávě. Bralo se to na normální hodině, ale integrály už snad jen poslední měsíc - nematuranti z matiky to nemuseli poslouchat, derivace ale ještě jo. Matice fakt jen lehce na semináři, ale prakticky skoro vůbec.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 29. březen 2013, 02:37:28    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:
Snažím se to brát pozitivně - aspoň mi mladá generace nesebere práci Wink.
Aj ked nemozem predvidat, co bude o 30 rokov, najblizsich 10 rokov sa v US nepredpoklada zastavenie poklesu lokalne vystudovanych koderov (amikom sa fakt velmi nechce studovat tento obor).
A kedze riesenie problemu imigracnych viz pre high-skilled workers sa v US odklada uz cca 10 rokov, je jasne ze offshoring bude moct len rast.

Netusim, pravda, ze aka je situacia v CZ/SK ohladom poctu vystudovanych programatorov - celkom by ma zaujimalo, ze aka je, ak uz nie statistika, tak aspon z pocutia - ze ci tie cisla koderov rastu,klesaju -stagnuju ?

Je divne, ze aj ked su posledne roky vsade v novinach clanky a inzeraty, ze koderov furt treba a ze kolko zarabaju, ze sa na to masovo nevhrla vacsia cast spolocnosti.

Ked som ja siel studovat ekonomiu (~1994), tak koderi (v Kosiciach) zarabali zufalo malo - to sa bralo skor ako hobby, nie seriozne plateny job.



Spomina si niekto, ako vtedy vyzeral trh prace v Prahe ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 29. březen 2013, 02:41:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis napsal:
VladR napsal:
Vy ste azda na gympli nebrali derivacie/integraly/matice/determinanty ?!?

Derivace a integrály se už neberou. My to ještě měli (maturoval 2001), ale na srazu po 10 letech jsem se od naší učitelky matiky dozvěděl, že to už není. A jak jsou ty děti hloupější (případ i SharpSkillera?), tak sotva zvládaj i ty základnější věci.
Nerozumiem, preco si nedokazali gymka podrzat uroven, ktoru uz mali - ved nemuseli zosekavat ucivo.

Ved v populacii musi byt stale obrovsky pocet ludi, ktori chapu zmysel prirodovednych oborov a ti by mali tlacit na vzdelanie.

Skolsku reformu som sledoval posledne roky len na SK, necakal som ze to postihlo rovnako katastrofalne aj CZ.

To nie je dobre, ze sme sa vybrali smerom USA. Tymto tempom ich dostihneme v tejto oblasti do 10-15 rokov ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VladR



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 1322
Bydliště: Greater New York City Area

PříspěvekZaslal: 29. březen 2013, 02:47:15    Předmět: Odpovědět s citátem

if.then napsal:
Sakra, projel jsem to nějakými výpočty a máš pravdu, tak to se omlouvám. Surprised Nicméně by mě fakt zajímalo, jak to VladR řeší, protože by to vyžadovalo dost a dost matematiky, aby se zabránilo gimbal locku.
No uplne ho nemam zabraneny - kedze ani hra, podla ktorej som to robil (Aquanox) to tiez nema celkom vyriesenie a gimbal lock tam schytas kedykolvek.

Zopar rychlymi fixami som eliminoval vacinu pripadov (a to tak, ze dokonca je ovela tazsie gimbal lock dosiahnut ako v predlohe - Aquanoxe), kedy to bolo mozne reprodukovat a to mi celkom na techdemo stacilo Smile


EDIT : az teraz som si vsimol ten prispevok o 6 DOF. No, to mas pravdu - ja beriem 6DOF z pohladu hraca - ako herny styl.

Ale z matematickeho hladiska mas uplnu pravdu - 6 DOF to na 100% nie je - ale ruku na srdce - kolko promile hracov to aj vie takto do detailu specifikovat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1822

PříspěvekZaslal: 29. březen 2013, 11:24:01    Předmět: Odpovědět s citátem

Pocet koderov podla mojho skromneho odhadu v najlepsom pripade stagnuje a to aj napriek tomu, ze poslednych 15 rokov kazdy vie, ze je to relativne vyborne plateny job a prace je kopec. Velmi dobre si pamatam, ked som si v roku 2002-2003 vyberal skolu, na ktoru poslem prihlasku, tato situacia bola uz davno jasna a nic, ale absolutne nic sa nezmenilo. Prave preto nechapem, preco vsetci idu studovat sracky, s ktorymi koncia ako obsluha vo fastfoode.
Snad uplne kazdemu koderovi headhunteri slubuju hory-doly, len aby ho pretiahli do inej firmy. Plati pre uplne vsetky technologie. Ma niekto iny nazor?

Okrem toho, integraly a derivacie sme mali na gymnaziu az v poslednom rocniku na povinne volitelnej matematike (tj. 80% rocnika to NEmalo, kedze nemali matematiku). Vseobecny gympel, trieda bez zamerania.
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 29. březen 2013, 13:20:30    Předmět: Odpovědět s citátem

Já nemám takový přehled o množství kodérů, ale vidím jejich snižující kvalitu. Kdekdo o sobě prohlásí, že je kodér, ale když přijde na věc... Nepovažuju se za experta, zdaleka nedělám "naplno" a i tak je šéf spokojen, jak "rychle" makám a jak dobře to funguje (a dává to znát i v platu a odměnách). Už 3x mi zkusil přihodit nějakého pomocníka. První to vzdal sám po měsíci, kdy už měl ukázat, co "mu na lokále funguje". S druhým jsme se rozloučili, protože všechno, co měl udělat, jsem nakonec musel udělat já, naučit ho to a i tak nezvládal ani režim "cvičená opice". Ten poslední umí jen kecat, absolutně nechápu, že to šéf nevidí. Vyzvěděli jsme od něj, že daný produkt, na který jsme ho vzali "jako experta" (o čemž nás sáhodlouze ukecával na pohovoru), umí jen na úrovni, co si přečtu za týden z přísl. knížek. A když šéf chce něco trošku složitějšího, tak že v předchozích firmách se smířili s tím, že "to nejde" (nemusel namáhat hlavičku).

Zajímavost: Brácha mi říkal o jedné hezké ale asi jednodušší holce, kterou potkal, co studuje snad architekturu. Ta říkala, že ji ani nejde o dostudování školy, jen se chce dobře vdát. A teď co mě zaujalo - že to má být ajťák Very Happy Sem mu řek, že kdyby ji znovu potkal, tak ať jí poradí, že radši programátora (větší plat) než jen obyčejnýho ajťáka.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1822

PříspěvekZaslal: 29. březen 2013, 13:59:13    Předmět: Odpovědět s citátem

Ladis, ta vasa firma je dost divna, aspon podla tvojich ostatnych postov Very Happy
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
swarm



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: 31. březen 2013, 18:09:19    Předmět: Odpovědět s citátem

VladR napsal:
Nerozumiem, preco si nedokazali gymka podrzat uroven, ktoru uz mali - ved nemuseli zosekavat ucivo.
To je celkem jednoduchý. Silné ročníky se zatím objevily pouze na prvních stupních ZŠ, zatímco střední/gymply řeší nedostatek žáků a zavírání škol.

Jsem přímo u zdroje, takže to vidím docela dobře. V současné době gymply berou skoro každého, kdo není úplný pitomec, což způsobuje, že na gymplu se pak snižuje úroveň (nechtějí se lidí zbavovat a mít méně peněz, případně čelit zavření). Zároveň na základkách pak zůstává úplný odpad, resp. odstraněním kohokoli alespoň trochu nadprůměrného se snižuje pravděpodobnost, že ti slabší budou mít motivaci ke zlepšení, když nemají okolo schopnější vzory.
_________________
Diagon Swarm - redaktor notebook.cz, moderátor diskuzního fora 3dfx.cz, zive.cz a notebook.cz
Blog o mobilní technice -> [WWW]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Inkubátor Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna