.[ ČeskéHry.cz ].
SightLine [UPDATE: verze pro obrazovku]
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2013, 20:01:16    Předmět: SightLine [UPDATE: verze pro obrazovku] Odpovědět s citátem

Zdravím,
Oculus s IndieCade v posledních třech týdnech pořádali VR game jam - soutěž v tvorbě her pro virtuální realitu, které jsem s účastnil s projektem nazvaným "SightLine"

Záskladní myšlenka hry je, že cokoliv opustí zorné pole hráče, se může okamžitě změnit. Na této myšlence je vystavěno několik hříček a prostředí, kterými se hráč musí prodrat.

Tady je demonstrační video/trailer z druhého milníku (po dvou týdnech práce):
https://www.youtube.com/watch?v=QExaNPWtrMc

Tady je kompletní průběh finálním (po třech týdnech práce) sestavením hry:
https://www.youtube.com/watch?v=1M02XzWi_Kk

Pokud někdo má Oculus, tak si můžete hru stáhnout a vyzkoušet tady:
Windows (1.1.1)
Windows (1.1.1 - bez Oculusu)
[url="https://soundcloud.com/sakab1"]Soundtrack je pak k dispozici zde.[/url]

Zkusím co nejdříve prototyp adaptovat na normální obrazovku a ovládání myší. Budu rád za komentáře, konstruktivní kritiku či další připomínky Smile


Naposledy upravil Frooxius dne 11. říjen 2013, 11:31:17, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2013, 21:10:09    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to je naprosto úžasný. Vypadá to přímo skvěle. Modely, hudba, dabing, to všechno ty?

BTW.: Sraz v Olomouci, stavíš se?
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2013, 21:21:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky! Very Happy

Oops, zapomněl jsem na credits! Některé modely jsou moje, některé jsou z creative commons balíčků a či Unity Asset Store.

Hudbu dělal Ondřej "Sakabi" Pultar (viz jeho SoundCloud, který jsem naliknoval pod soundtrackem)

Dabing dělal Julian Ceipek (můj hlas zní hrozně).

Podívám se kdy je ten sraz a co je to za sraz (je to někde tady na fóru asi?), tak možná (a asi vzít Rift? :3 ) Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2013, 21:38:35    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten hlas je prostě parádní.

Dost mě mrzí, že teď jako full-time pracující člověk bydlící s přítelkyní je pro mě celkem nemožný se do takových jamů zapojit. Jako student jsem to zaspal.

Na sraz je tady téma: http://www.ceske-hry.cz/forum/viewtopic.php?t=3850
Rift by byl super, kdyby se ti chtěl tahat. Kdyžtak bysme tomu přizpůsobili výběr hospody (něco bezpečnýho a se zásuvkama Smile ).
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
frca



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1554

PříspěvekZaslal: 26. srpen 2013, 23:25:08    Předmět: Odpovědět s citátem

Děsivé. Člověče, co bereš, já to chci taky Very Happy
Respekt!
_________________
www.FRANTICWARE.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
pcmaster



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1823

PříspěvekZaslal: 27. srpen 2013, 09:38:03    Předmět: Odpovědět s citátem

Znovu hustokrutoprisne! S Occulusom som mal cest prvy krat az na GamesCom2013 a bola to celkom sranda az na to, ze toto tvoje vyzera este ovela lepsie nez nejake blbe demo, co nam do toho pustili Smile Priam super!
_________________
Off-topic flame-war addict since the very beginning. Registered since Oct. 2003!
Interproductum fimi omne est.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 28. srpen 2013, 07:01:29    Předmět: Odpovědět s citátem

K úvodní otázce se stromem - ne, pokud v dosahu není nikdo, kdo by pád stromu mohl slyšet, tak zvuk v antropologickém smyslu nevytvoří. Pokud se spokojíme s fyzikální definicí, že je zvuk mechanické vlnění o frekvencích slyšitelných člověkem, pak ano, ale who cares, když to nikdo neslyší Wink

Gameplay video skvělé, hru si neumím představit, musel bych to vidět na Occulu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 7. září 2013, 21:41:04    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
musím se pochlubit, pár lidí udělalo video recenze ze SightLine, což mi udělalo dost radost, tady jsou jestli se někdo chce podívat Smile

Tichá krátká recenze
http://www.youtube.com/watch?v=rWWUd78DuKo
Komentovaná delší recenze (má dobré reakce Very Happy )
http://www.youtube.com/watch?v=FhZcX0AEjZU

I když při sledování té druhé mi bylo trochu trapně, protože hra párkrát zablbla a nakonec se propadnul stěnou Embarassed

------------------------------------------

Dlaha: Vážně? A to jsem toho člověka na dabing sehnal na poslední chvíli Very Happy I když sám bych si tam představoval hlas jiný.

Omlouvám se, trochu jsem tady na to zapomněl (měl jsem i nějaké další aktivity). Oculus bych vzal, ale teď už je asi pozdě, když je místo srazu už vybrané.

frca: Díky :3

pcmaster: Díky Very Happy Co tam pouštěli za demo? Oni ale právě dělali tenhle jam, aby měli lepší repertoár VR her Smile Jen taková poznámka, nechci být pedantický nebo tak, ale Oculus se píše s jedním "c" (ale já to ze začátku taky psal se dvěma, než jsem si všiml je že je to blbě x3 )

Mem: Na to se nemá odpovídat. xD To je jen vypravěčský prvek. Ale ano, v závislosti na definici zvuku se na to dá odpovědět různě, ale to není pointa.

Díky Smile Jo, ono se to představuje těžko. Dost věcí nepůsobí na obrazovce tak jak má, jako v Oculusu. Třeba ty částice na začátku, na obrazovce je to ploché, ale v Oculus má člověk pocit jako by byl uprostřed poletujících světýlek ^^
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 8. září 2013, 15:52:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Potřebuješ na oculus zásuvku? Smile Každopádně tě rádi uvidíme i bez oculusu. A kdyžtak jde hospoda ještě změnit.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 8. září 2013, 17:16:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, Oculus i notebook potřebují zásuvku (na baterii je to na nic, protože se grafická karta nemůže běžet na plný výkon a u většiny dem je třeba silnější hardware (poklesy pod 60 FPS nejsou u VR akceptovatelné)).

Ale samozřejmě záleží, jestli je zájem si Oculus vyzkoušet, nutit to nebudu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Dlaha



Založen: 30. 07. 2007
Příspěvky: 598
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 8. září 2013, 18:26:21    Předmět: Odpovědět s citátem

Zájem je eminentní Smile Při rezervaci zjistím, jestli tam mají zásuvku, kdyžtak se vybere něco z alternativ. Jestli s tebou můžeme počítat. Kdyžtak bych tuhle diskuzi přesunul do vlákna srazu.
_________________
Other Inside
Greenlitnuto!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 8. září 2013, 18:52:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud je zájem, tak bych jel, jen bych potřeboval vědět kdy přesně to bude (je to toho 16. tedy? A v kolik hodin? Poslední spoj domů mi jede v 19:55)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 8. září 2013, 19:16:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Frooxius napsal:
Ale samozřejmě záleží, jestli je zájem si Oculus vyzkoušet, nutit to nebudu Smile

Vzhledem k tomu, že se na IRC při domlouvání srazu periodicky vyskytovaly dotazy "půjde i ten Oculus?", tak zájem fakt je Smile. Spoj kam, až do Kopřivnice?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Frooxius



Založen: 27. 04. 2011
Příspěvky: 73
Bydliště: Kopřivnice

PříspěvekZaslal: 8. září 2013, 19:43:47    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak to jsem rád, že je zájem. Very Happy Vzal bych i různá dema na vyzkoušení ^^ (taky to funguje s Half Life 2 či Team Fortress 2).

Kopřivnice -> Nový Jičín/Příbor -> Olomouc a zpět stejně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
saarix



Založen: 09. 08. 2012
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: 9. září 2013, 13:16:44    Předmět: Úžas Odpovědět s citátem

Hele po tom co jsem viděl tu jednu recenzi, tak jsem jsem zůstal údivem strnutý před monitorem... Fakt super práce! Smile Jen tak dál a okamžitě si Oculus koupím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna