.[ ČeskéHry.cz ].
Windows tablety

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 12. únor 2014, 09:50:26    Předmět: Windows tablety Odpovědět s citátem

Ahoj,

snažím se trochu zorientovat v ekosystému windows 8 (phone).
Jak to tam funguje s tabletama? Resp. jakej operační systém mají tablety s windows?
Konkrétně mi jde o to, kdybych chtěl vydat hru na windows tablety, tak kterej operační systém to vlastně je? W8? WP8? W8 RT?
Příp. jakej store, je v tom rozdíl?

Zatím mi přijde, že WP je pouze na mobily a tablety mají buď W8 RT nebo W8. Takže aplikaci pro tablety má smysl dát pouze do W8 storu.
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Ladis



Založen: 18. 09. 2007
Příspěvky: 1533
Bydliště: u Prahy

PříspěvekZaslal: 12. únor 2014, 13:14:55    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, pro Metro (Modern UI) máš W8 Store. Tablety s x86 maj normální W8 (máš tam Metro i Desktop), tablety s ARM maj W8 RT (pouze Metro, není povoleno běh 3rd party apps v Desktopu, i když tam je, např. pro MS Office). Ale ARMový tablety už nenajdeš. MS to i na MS-poměry mimořádně podělal, tratil na RT skoro miliardu dolarů a žádný velký výrobce už nechce tahle zařízení vyrábět (ohledně podpory více architektur by se měli učit od Applu - soubežný běh Motorola 68k a PowerPC, a pak PowerPC a Intel x86). Takže ty můžeš ignorovat (navíc pro x86 Metro máš povoleno víc věci z Windows API než pro ARM Metro - proto třeba snadno vznikly metrové verze browserů, ale běží jen na x86).

Pro founy je tu WP7 a WP8, pro oba se programuje hodně jinak (klasicky - MS zabil předchozí MS-technologie). Nejjednodušší je se na WP7 vykašlat. S menšími úpravami by pak měla jít appka udělat verze pro WP8 i pro W8_Metro (i když appka původně pro mobily vypadá hrozně zvětšená na desktopu, obrázky bilinear filter apod., když si s tím autor nechce dělat práci Smile). WP7 founů je mezi lidmi furt hodně, ale postupně jsou samozřejmě nahrazovány WP8 (před půl rokem to bylo 50:50), takže než něco doděláš, můžeš počítat s WP8-only.
_________________
Award-winning game developer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 14. únor 2014, 14:23:10    Předmět: Odpovědět s citátem

OK, dík za shrnutí.

Pro mě tedy resumé:
telefony - WP 8 store
tablety a zbytek - W8 store
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 14. únor 2014, 19:54:26    Předmět: Odpovědět s citátem

A ve W(P) 8.1 už je příslib univerzálních apek, které by bylo možné deploynout současně jako WP i W
http://www.theverge.com/2014/2/11/5400660/windows-phone-8-1-features-leaked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 14. únor 2014, 20:05:54    Předmět: Odpovědět s citátem

Ale někde jsem četl, že zas 8.1 nemá být zpětně kompatibilní s 8.
Což mi je teda celkem jedno (i když mi to přijde dost divný), s tim ať se vypořádá Unity a jiní Smile
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 15. únor 2014, 08:27:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo to je možné, protože ty univerzální apky používají novou technologii (asi RT metro, možná, že touhle cestou zatím ani Unity nepůjde, uvidíme, minimálně jim to bude jako vždy trvat dlouho jako prase a bude to zabugované, to se dá říct už teď Very Happy). Na druhou stranu update na WP 8.1 by měl být pokud vím dostupný zdarma všem s WP 8, takže narozdíl od situace s WP 7 by tady nemělo dojít k drastickém odříznutí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 14. únor 2015, 20:53:53    Předmět: Odpovědět s citátem

Znovu se po roce vracím k tématu. Situace se trochu vyvinula.
Nyní se dají v Unity udělat univerzální windows appky, to je mi všechno celkem jasný.
S čím mám ale problém - pokud moje hra vyžaduje dotykové ovládání (gesta = nelze ovládat myší ani klávesnicí, pouze dotykovým displejem), jak zabráním tomu, aby si to někdo stáhnul na obyčejný počítač bez dotykového displeje?

Samozřejmě mě napadá, že to můžu napsat do popisu a přímo do hry (která když např. bude zdarma, tak to nebude zas tak vadit), ale stejně bych byl radši, kdyby šlo předejít zklamání a prostě instalaci na nevhodné zařízení nepovolit.
Nemá někdo nápad?
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 14. únor 2015, 21:04:11    Předmět: Odpovědět s citátem

A tam není v manifestu požadavek na dotykové ovládání? Tím pádem by to měl na nekompatibilním hw odfiltrovat rovnou Windows Store
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 14. únor 2015, 21:40:00    Předmět: Odpovědět s citátem

V Unity v player settings jsou capabilities a tam to není.
Letmým googlením jsem teda nenašel, že by manifest obsahoval něco jako "touch.."
Ale možná nevím co hledat. S windows storem velkou zkušenost nemám.

Jediný co jsem k tomu našel:
"6.13.4 If your app doesn?t fully support touch input and fully support keyboard and mouse input, you must disclose that in the description elements of the app"
https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/apps/hh694083.aspx
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 15. únor 2015, 09:18:00    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslel jsem v manifestu aplikace VS projektu, jak jsou tam Capabilities a potom Requirements. Moje VS 2013 mi ale universal app nenabízí (možná proto, že jedu na W8 a ne W8.1?), takže to neověřím, jestli tam takový Requirement je. Pro klasické Silverlight aplikace je tam jen tohle

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Mem



Založen: 28. 07. 2007
Příspěvky: 1959
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: 23. únor 2015, 13:29:31    Předmět: Odpovědět s citátem

Minulý týden jsem dával na Windows Store první aplikaci, ve VS tam ten requirement na touch není, ale dá se specifikovat v metadatech aplikace ve store pomocí "Vyžaduje dotykové ovládání":

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
abuki



Založen: 31. 07. 2012
Příspěvky: 507
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 24. únor 2015, 06:45:56    Předmět: Odpovědět s citátem

Super. Díky moc za info!
_________________
Twitter @abukac
www.amanita-design.net
www.circusatos.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra České-Hry.cz -> Business, Vedení projektů a týmů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Vzhled udelal powermac
Styl "vykraden" z phpBB stylu MonkiDream - upraveno by rezna